Друштво плавуши пукаат огномет во дворот

Друштво плавуши пукаат огномет во дворот

Што може да тргне наопаку? Сè :).

Серискиот убиец Чарлс Менсон ја откажа својата венчавка поради сосема неочекувана причина

Озлогласениот водач на култ и сериски убиец Чарлс Менсон има љубовни проблеми како и сите други. Добро, можеби и не како сите други. Осумдесетгодишниот убиец неодамна сфатил дека е тешко да се пронајде љубов кога од 1971г. навака секој ден го поминувате во затвор како еден од најозлогласените криминалци во историјата.

Дете високо 173 сантиметри, 6 месеци напорно вежбаше за да успее да забие

На почетокот не можеше ниту да го допре обрачот. Гледајте го неговиот напредок недела по недела.

Алкохолот содржи женски хормони?! (виц)

Почнувам да мислам дека алкохолот во целина, содржи женски хормони. Штом ќе пивнам повеќе, устата не ја затворам, а ни автомобил не можам да возам.

Овие 30 среќни миленичиња живеат луксузен живот каков што вие отсекогаш сте посакувале

Доколку сте сопственик на милениче, веројатно од време на време посакувате да го разгалите. Можеби ќе го почестите со некоја вкусна закуска, со некаква интересна играчка или со скапо легло за миленичиња. Но има луѓе кои сето тоа го креваат на едно сосема поинакво ниво.

И оваа година „Најдобрите од Југоистокот“ за студентите во Македонија

Шпаркасе Банка го објави конкурсот за доделување стипендии, обуки и пракса во Грац, Австрија за 2015/2016г.

Неверојатен оган од 2500 пинг-понг топчиња

Неверојатен оган од 2500 пинг-понг топчиња

Пинг-понг топчињата се лесно запаливи и при тоа горат со многу силен пламен.

Супертатковци во акција

Штом таткото ќе види дека неговото дете е во опасност, тој необично се преобразува. Таткото станува супертатко!

Смешни гифчињa 58

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #470

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 470-ти дел ;).

Минатото е лага?! Еве како властите манипулирале со познати историски фотографии

Што ако ви кажеме дека сѐ што сте знаеле за минатото до сега е лага? Тоа би ве поместило од колосек, зар не? За среќа, нештата не се толку екстремни, но сепак е загрижувачко до која мера луѓето се подготвени на манипулација, а во исто време застапувајќи се за вистината.

На овие луѓе треба да им се одземат телефоните… ВЕДНАШ!

Потребна е дисциплина да се направи добро селфи. Има неколку важни чинители на кои треба да се обрне внимание за да се направи совршено селфи, вклучувајќи го осветлувањето, аглот… Но една од најзанемаруваните важни работи во сликањето селфи е – дискрецијата. Многу луѓе забораваат на ова правило и се фатени на дело во незгоден момент […]

Пешачки глетки во масло – урбани сцени од сликарот Кристобал Перез

Сликите во масло на Кристобал Перез Гарзија ја отсликуваат градската атмосфера преку пејзажи обвиени во смог на самрак и в зори, и густиот сообраќаен метеж на урбаниот метрополис, видени од гледна точка на пешакот, односно видено низ очите на Гарсија. Во неодмна споделеното видео наречено „Сообраќај“, Гарсија дава краток но интимен поглед врз процесот на […]

Животински парови кои докажуваат дека љубовта постои и во животинското царство

Не е сигурно дали животните имаат романтични чувства едни кон други, но кога ќе ги погледнете овие љубовни двојки од животинското царство, тешко е да го одречете тоа. Овие животни се гушкаат, флертуваат и се бакнуваат – исто како и луѓето.

Ненормално силен Бразилец товара камион со дрва

Ненормално силен Бразилец товара камион со дрва

Иако не изгледа набилдан, сепак не судете по амбалажата. Прво погледнете го што му направи на огрромниот трупец.

Специјален руски коктел кој се пие со војнички шлем! Гарантирано пијанство и вртоглавица!

Специјален руски коктел кој се пие со војнички шлем! Гарантирано пијанство и вртоглавица!

Не е лесно брзо и ефикасно да испијаниш Русин, но шанкериве ја нашле формулата, а имаат и специјална опрема за тоа.

Рударите во еден рудник за јаглен ископаа мистериозен многу цврст диск во форма на летачка чинија

Во регионот Кемерово, во близина на селото Каракан во Русија, над тромеѓето со Кина и Монголија, во „Караканскиот рудник за јаглен“ бил ископан овој 200 килограми тежок диск направен од многу цврст материјал, како некој чуден камен или многу цврста глина. Дијаметарот на дискот е 120 сантиметри, најден е на длабочина од 40 метри. На […]

10 моменти на фудбалски фер плеј достојни за почит

10 моменти на фудбалски фер плеј достојни за почит

Еве зошто фудбалот е број еден спорт во светот.

Тинејџер се подложи на првата операција во светот за намалување на пенисот. Да, да, добро прочитавте!

Седумнаесетгодишно момче од Флорида се подложи на првата операција за намалување на пенисот, бидејќи му пораснал преголем пречејќи му да има нормална ерекција и да спортува. Во нееректирана состојба, должината на неговиот пенис изнесува 17 сантиметри, со обем од 25 сантиметри.

Вадење на млечниот заб на синот со финта

Вадење на млечниот заб на синот со финта

Татково има јака техника. И го извади забот и го насмеа синот.

Паметен криминалец: Се спасил од полицаецот кој го запрел пијан, така што изголтал едно шише водка

Паметен криминалец: Се спасил од полицаецот кој го запрел пијан, така што изголтал едно шише водка

Ова е снимка од камерата во полицискиот автомобил од вистинскиот настан. Криминалниот ум, на брзина смислил начин како да се спаси од казна. Го грабнал шишето водка, излегол од автомобилот и го изголтал.

Нова магична книжарница во Романија ги отвара вратите за посетителите

Cărtureşti Carusel, или „Вртелешка на светлината“ е монументално здание од дваесеттиот век кое било трансформирано во прекрасен архитектонски скапоцен камен. Се наоѓа во самото срце на Букурешт, на долга жива улица полна со кафулиња и барови. Опкружена со боемски живот, со продавници за традиционална и луксузна облека, оваа книжарница со сигурност ќе се втопи со […]

После првата брачна ноќ… (виц)

Што велат жените од различни земји во светот, како се чувствувале после првата брачна ноќ?
Англичанките: Повеќе вакви срамни движења никогаш нема да правам!
Французинките: Само да си ја исплакнам устата и ќе ви објаснам.
Гркинките…

‘Рчењето на ова мало колибри ќе ве расположи

‘Рчењето на ова мало колибри ќе ве расположи

Нема ништо полошо од тоа да спиете до некој кој ‘рчи. Секако, а почетокот може да изгледа симпатично, но потоа станува неподносливо и не ви останува ништо друго освен или да го/ја разбудите или да се преместите во друга просторија и да преспиете на каучот. Но, така е кога ‘рчи човек. Погледнете како изгледа кога […]

Трофазна жена (виц)

Млад инженер му објаснува на својот пријател:
– Решив да се женам и сега барам трофазна жена!
– Што ти значи пак сега тоа трофазна жена?
– Еве што: 1 фаза – во кујната да биде домаќинка, 2 фаза – во креветот – курва, и 3 фаза на гости – убавица!
Се среќаваат истите пријатели неколку години подоцна…

Нашето прекрасно бушаво љубителче на снег

Нашето прекрасно бушаво љубителче на снег

Минатото лето се преселивме заедно со девојка ми во нов стан. Таа со себе ја зеде и нејзината голема бушава мачка. Еве со што се справуваме секој ден. Позитив на денот!

Телескопите на НАСА открија огромна пукнатина на Сонцето!

Пукнатината е со големина од 1 милион километри и никој од научниците не знае што е причината за нејзиното појавување. Суеверните луѓе почнаа да ја толкуваат пукнатината како предупредувачки знак од бога, затоа што Сонцето со пукнатината личи како натажена фаца.

Во Русија заврна син снег!

Жителите на неколку градови од регионот Челјабинск ги исплаши овој необичен феномен. Причината за синиот снег сеуште не е позната, а првите претпоставки се дека се работи за некоја штетна хемикалија во воздухот. Примероци од снегот се однесени за испитување во лабораториите и се чекаат резултатите.

Фоторепортажа од фабриката на Порше во Лајпциг, една од најсовремените фабрики за автомобили во светот

Модернизираната фабрика на Порше во Лајпциг, Германија се подготвува да ја прослави првата годишнина од почетокот на производството на новиот кросовер Макан. Фабриката е изградена во 2002 година, но за новиот модел требаше да се изгради нов погон и да се инсталира нова опрема, процес кој тареше цели 2 години. Уживајте во фоторепортажата во продолжение.

Еве како би изгледале еврата кога би биле дизајнирани од оваа унгарска студентка

Унгарската студентка по графички дизајн создала серија на фиктивни унгарски евра со прекрасни и елегантни илустрации на европски растенија и животни кои со сигурност би го украсиле вашиот паричник. Бернат избрала на банкнотите да прикаже сликовити растенија и животни, наместо белите глави на значајни историски личности од разни земј. Дизајнот првин бил осмислен и скициран, […]

+