Кратки вицови за долго смеење

– Ве молам господине, половина час ја држите слушалката и молчите. Дајте јас да се јавам, додека се одлучите…
– Бидете културни ве молам, разговарам со жена ми.

Генијалецов измисли сандали кои можат да пораснат пет броја за пет години за да им помогне на милиони сиромашни деца

Понекогаш наједноставниот пронајдок може да промени милиони животи. Тоа е целта на „Обувката која расте“, сандала создадена пронаоѓачот Кентон Ли, која може да ја прилагоди својата големина, дозволувајќи им на децата од сиромашните земји да растат без да одат боси. Обувките се достапни во сите големини и можат да се зголемат за пет броја и да траат до пет години.

Жената му направи смешна финта на мажот со екстремно лут сос

Жената му направи смешна финта на мажот со екстремно лут сос

Претходно мажот ја исплашил со змија, па таа сега му враќа. Работава излезе: Господ да те чува од женска беља.

Осамениот и повлечен средношколец сега живее живот каков што секој маж може само да посака

На 34-годишниот Адам Лајонс порано не му одело од рака фаќањето девојки. Пресвртот во неговиот живот се случил кога на 25 години работел како чистач во Велика Британија и решил да отиде на курс за заведување жени.

Еј другар, си ги заборавил клучевите на вратата

Еј другар, си ги заборавил клучевите на вратата

А како ја запалил колата и вози? Смешна финта :).

Сина лента под градите: Нов моден тренд кај јапонските девојки

Одличен начин за да се потенцираат градите. Дури сега мажите нема да го симнат погледот од таму.

Тажниот несебичен акт на заробениот орангутан ќе ве остави без зборови

Тажниот несебичен акт на заробениот орангутан ќе ве остави без зборови

Орангутанот живее во зоолошката градина во јапонскиот град Мијазаки и секогаш несебично им помага на своите комшии шимпанзата кои постојано се гладни.

5 сантиметри стакло помеѓу животот и смртта

5 сантиметри стакло помеѓу животот и смртта

Застрашувачка случка во зоолошка градина од која децата кои гледаа долго време ќе имаат ноќни мори.

Романтичната покана на Даниел за партнерка на матурската вечер НЕ тргна според планот

Романтичната покана на Даниел за партнерка на матурската вечер НЕ тргна според планот

Дечкото толку многу се потрудил, поставил знаци крај патот на кои пишува по еден збор, а ако ги читаш додека возиш ќе се добие цела реченица. Реакцијата на потенцијалната партнерка е навистина навредлива за Даниел.

Колку се менува жената во текот на 1 обичен работен ден?

Колку се менува жената во текот на 1 обичен работен ден?

Интересен експеримент каде иста жена ја фотографираа наутро и навечер после исцрпувачкиот работен ден.

Како е да се биде секс симбол?

Како е да се биде секс симбол?

Луѓето постојано го прашувале, а дечкото одговори со многу кратко видео каков му е животот со убаво тело и празна глава :).

Скржавецот и скопскиот таксист (виц)

Скржавец отишол со своето семејство во Скопје на гости кај роднини. На автобуската станица скржавецот прашал еден таксист:
– Колку чини да не однесете до Карпош?
– До Карпош… чекај да проверам… Околу 150 денари.

Закон кошаркарска финта и забивање какво што ретко се гледа

Закон кошаркарска финта и забивање какво што ретко се гледа

Еве зошто кошарката е еден од најпопуларните спортови на планетата.

Мажот кој сакал да се извлече од брачната обврска (виц)

Брачен пар си легнале да спијат. Жената се надевала на сe*с, но мажот не бил расположен па и рекол:
– Ај да поскокаме малку на креветот, да помислат соседите дека имаме добар се*с!

Магијата на хеланките (68 фото)

Од машка гледна точка, хеланките се најдобрата женска облека :).

Сигурни знаци дека пролетта навистина пристигна (37 фото)

Конечно пристигна долгоочекуваната пролет. И тоа не само на календар. На задоволство на мажите, девојките почнаа да се раскомотуваат 🙂

Бојан Димов од Велес изведува Уширо Маваши Гери еден од најтешките удари во каратето

Бојан Димов од Велес изведува Уширо Маваши Гери еден од најтешките удари во каратето

Бојан Димов е член на карате клубот Гладијатор, има 15 години и пред неколку месеци освои 9то место на европското првенство што се одржа во Цирих.

Руси на фејсбук (58 фото)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Силни моменти (44 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Девојки во смешни ситуации 47 (55 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Мажи во смешни ситуации 31 (50 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Да се биде талентиран музичар денес не значи да знаеш да свириш на некој музички инструмент

Да се биде талентиран музичар денес не значи да знаеш да свириш на некој музички инструмент

Еве како изгледа еден заеднички настап во живо на двајца современи талентирани музичари.

Најстрпливиот сопственик на милениче во светот си ја шета својата џиновска желка низ улиците на Токио

Жители на Токио неодамна коментираа за најновата атракција на Токио: постар човек кој си ја шета својата огромна африканска желка низ улиците на Токио. Судејќи според големината на желката, се чини дека мистериозните другари се веќе подолго време заедно, и желката секогаш верно се влечка крај својот сопственик.

Несекојдневни ситуации од минатото (58 фото)

И во минатото луѓето знаеле добро да одлепат 🙂

Смешни гифчињa 102

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешна финта со геј и две секси девојки на американските плажи

Смешна финта со геј и две секси девојки на американските плажи

Две девојки му пристапуваат на најмачо дечкото од друштвото, се запознаваат со него, го распрашуваат на брзина, а потоа му се јавуваат на гејот и му ги кажуваат личните информации за мачо дечкото. Тогаш гејот стапува на сцена :).

Позитивни, симпатични и смешни животни (51 фото)

Наместо вовед, една убава мисла: „Можеме да судиме за срцето на човекот, по тоа како ги третира животните.“

Смешни слики #520

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 520-ти дел.

Почеток на четвртиот по ред Coca-Cola фудбалски куп

Вчера во Кавадарци се одигра првиот натпревар од четвртиот по ред Coca-Cola фудбалски куп. Момчиња и девојчиња на возраст од 12 до 16 години полни со енергија и ентузијазам истрчаа на теренот и официјално го одбележаа почетокот на овогодинешната сезона на фудбалските натпревари низ цела Македонија како дел од Coca-Cola купот.

ЈАКО: Колку време ќе издржиш без да се насмееш?

ЈАКО: Колку време ќе издржиш без да се насмееш?

Предупредување: Смеењето е заразно. Мотика ви посакува весел и пријатен ден! Вашето време напишете го во коментар.

+