Училишните тоалети можат да бидат интересни

Училишните тоалети можат да бидат интересни

„Батка, ќе може ли да го исклучиш тоа?“

Готови видео ефекти за подмладување

Готови видео ефекти за подмладување

Поука: Додека не ја видите со свои очи во живо и без шминка, не и верувајте :).

Како се станува главна ѕвезда на музички фестивал?

Како се станува главна ѕвезда на музички фестивал?

Рецептот е: Се што правиш сам дома пред огледало, направи го кога ќе ти ја пуштат омилената песна на концерт.

Лудакот ги изненади сите со својот настап на брекј денс натпревар

Предупредување: Брлив Јапонски тинејџер без срам!

Првиот скок во новиот базен во дворот

Првиот скок во новиот базен во дворот

Нема скокалница, но и пластичното столче ќе заврши работа за скокот да се памети и прераскажува :).

Зелениот Мистер Бин! Роуан Актинсон го замни својот МекЛарен Ф1 суперавтомобил за електричен БМВ со најголема брзина од 150km/h

Откако собра осум милиони фунти од продажбата на неговиот сакан МекЛарен Ф1, од некој како Роуан Аткинсон би очекувале да ги потроши тие пари на друг супер-автомобил. Но, актерот кој го игра славниот Мр. Бин изгледа е отворен за нешто поекономично и поеколошко. Комичарот е виден со електричен BMW i3, кој чини 30.000 фунти, а најголемата брзина му 150km на час.

Крадење внимание (36 фото)

Смешни детали кои ви го одвлекуваат вниманието од темата на сликата 🙂

Кога мачорот Мајло се разбудил од анестезија, се шокирал кога видел дека му ги нема тестисите

Љубителите на мачки ја споделуваат оваа вест на интернет како нешто навистина интересно, па дури и забавно. Иако сопствениците на миленичиња постојано се исправаат пред таа дилема дали нивните миленичиња треба да бидат стерилизирани, сепак можеби човештвото би требало на тие нешта да погледне и од малку поинаква страна.

Совршени камуфлажи од секојдневнио живот (46 фото)

Кога имате потреба да бидете сами а не сте во можност да отидете на планина или на друго осамено место, вака се решаваат проблемите:

Девојките му прават фризура со лак за коса на својот пијан вујко

Девојките му прават фризура со лак за коса на својот пијан вујко

Кога ќе отрезни ќе се прашува што му се случило со косата :).

Луд теквондо борец: 30 моќни удари со нога за 17 секунди

Луд теквондо борец: 30 моќни удари со нога за 17 секунди

Теквондо е корејска боречка вештина и национален спорт на Јужна Кореја. На корејски тае значи удар или блокада со ногa, квон е удар или блокада со рака и до е пат, начин или метод, значи теквондо во груб превод значи патот на раката и ногата.

Пијан Полјак мрази кога ќе му паркираат возило пред влезот на зградата

Пијан Полјак мрази кога ќе му паркираат возило пред влезот на зградата

И без тоа влезот му е тесен, уште и некој се дрзнал да му паркира возило. Но пијаниот му одржа добра лекција :).

Брлива скриена камера: Пчелар во лифт

Брлива скриена камера: Пчелар во лифт

Клучниот момент е кога им вели „Заштитете си го лицето“ :).

Смешни спортски моменти (45 фото)

Нова колекција фотографии од спортот направени во вистински момент. Не пропуштајте.

Смешни слики #602

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 602-ри дел.

Смешни гифчињa 173

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Погледнете како Германците градат куќа на 2 спрата за 2 дена

Благодарение на современите градежни материјали и на однапред подготвените делови, Германците ја изградија куќата дури да трепнеш.

Местенка за другарот: Најдобрата другарка сака да го продлабочат пријателството, НО…

Местенка за другарот: Најдобрата другарка сака да го продлабочат пријателството, НО…

Следува најдобрата реакција на скриена камера до сега!

Вака вежбаат војниците од армијата на Авганистан!

Вака вежбаат војниците од армијата на Авганистан!

Ваков ред и дисциплина ретко се гледа. Од вакви војници ќе се исплашат и најсилните армии во светот.

Тинејџеров доби шамарење со задник кое нема да го заборави цел живот

Тинејџеров доби шамарење со задник кое нема да го заборави цел живот

Детето има апетит и сака да проба, што ја изнервира танчерката, па му плесна и неколку воспитни со рака :).

Најлошата улична трка со мотори на сите времиења

Најлошата улична трка со мотори на сите времиења

Трката започнува штом ќе се запали зеленото светло на семафорот.

Дрвото на кое растат 40 различни видови на овошје

Во 2008 година, барајќи примероци да создаде дрво со разнобојни цветови за уметнички проект, уметникот и професор по уметност на Сиракускиот универзитет Сем Ван Акен ја имал можноста да се здобие со овоштарник од 1.2 хектари од Њујоршката државна земјоделско-експериментална станица. Фасциниран од калемењето дрва уште од најмала возраст, Акен почнал калеми пупки од 250 различни видови на овошје најдени во овоштарникот на едно единствено дрво.

Полициска бруталност врз девојка

Полициска бруталност врз девојка

Полицаецот нервозен, а девојакта почна вербално, па се обиде да го клоцне во слабата точка.

Жестоко: Летање со мотор повеќе од 30 метри

Жестоко: Летање со мотор повеќе од 30 метри

23-годишниот возач на мотор од марката Кавасаки со огромна брзина удрил во работ на тротоарот, што предизвикало летање од повеќе од 30 метри. Од страшните повреди при оваа сообраќајка возачот починал на самото место. Несреќата се случи во рускиот град Белорецк.

Булдожер со крос мотор

Булдожер со крос мотор

Булдожерот ја разруши оградата :).

Двајца хакери докажуваат дека можат да влезат во системот на било која нова кола и да ја контролираат од дома преку интернет

Двајца хакери докажуваат дека можат да влезат во системот на било која нова кола и да ја контролираат од дома преку интернет

Погледнете што се можат да му направат на нов Џип со борд компјутер.

Жена чудесно му го спасува животот на куче со реанимација

Жена чудесно му го спасува животот на куче со реанимација

Кучето Зена отишло предалеку во водата на една плажа воТампа, Флорида бркајќи топка и почнало да се дави. Една жена која седела во близина, видела што се случува, го извлекла кучето надвор од водата и веднаш почнала да го реанимира.

Смешна незгода на јога инструкторката на брегот на океанот

Смешна незгода на јога инструкторката на брегот на океанот

Инструкторката снимаше едукативно видео на карпестиот дел на една плажа во Бразил.

Кучиња планирани за усмртување од шинтерската служба си го спасија животот со гушкање

Кала и Кејра, две кучиња кои биле планирани за евтаназија, докажале дека прегратката може да спасува животи. Два часа и шест минути откако фотографиите на коишто се гледа како Кала ја гушка својата пријателка биле објавени на Фејсбук, се нашле луѓе подготвени да ги посвојат и да ги спасат од сигурна смрт.

Што прави професионален велосипедист кога ќе сака да импресионира 2 деца?

Што прави професионален велосипедист кога ќе сака да импресионира 2 деца?

Не само што успеа да ги импресионира децата, туку ќе ве импресионира и вас.

+