Сите новороденчиња во оваа болница ги испратија дома во „Божиќни чорапи“

Новороденчињата во женската болница „Меги“ при универзитетскиот медицински центар во Питсург овие Новогодишни празници не беа завиткани во традиционални бебешки ќебиња. Наместо тоа, малечките беа претворени во вистински Новогодишни подароци за нивните семејства, така што ги ставија во т.н. „Божиќни чорапи“ – вреќички во вид на чорапа во кои се оставаат на Новогодишната елка, за Дедо Мраз […]

Само во Америка: Трка на школски автобуси

Само во Америка: Трка на школски автобуси

Хау кул из дет? Гледајте како заврши трката!

Вонземната убавина на медузите во новите фотографии на Александар Семенов

Рускиот морски биолог и подводен фотограф Александар Семенов снимил моќни фотографии кои како да прикажуваат вонземјани, но всушност се работи за суштества од морските длабочини. Александар во моментот предводи тим на научници во тригодишната експедиција Акватилис, чијашто цел е истражување на водите околу светот, поточно животот на водните суштества во нивните природни средини. Тимот користи […]

Како генијалец јаде чоколадни бонбончиња?

Како генијалец јаде чоколадни бонбончиња?

Уште еднаш: Тенка е границата помеѓу генијалноста и лудоста.

7-годишниот Еван постави камера за да го сними Дедо Мраз на дело. И успеа во тоа!

7-годишниот Еван постави камера за да го сними Дедо Мраз на дело. И успеа во тоа!

Браво за родителите што му приредија на синот вакво возбудливо изненадување кое ќе го памети цел живот.

Најубавиот Божиќен подарок за една мајка

Најубавиот Божиќен подарок за една мајка

Најважно за секој родител е да се живи и здрави неговите деца. Се друго е во втор план. Синот на оваа мајка е на воена служба во Авганистан и реши да и приреди необично изненадување за Божиќ.

Многу идиоти на едно место

Многу идиоти на едно место

Еве како ќе изгледа светот ако еден ден сите луѓе решат да се однесуваат идиотски :).

27 парчиња бебешка облека за коишто два пати ќе размислите пред да ги облечете во нив

Теоретски овие маички може да се сметаат за смешни, но сепак не би требало да го облечете во вакво нешто. Но, секакви нѐ има…

Слатко мало девојче многу сака нејзината новородена братучетка да дојде на нејзината роденденска забава

Слатко мало девојче многу сака нејзината новородена братучетка да дојде на нејзината роденденска забава

Малата Сиера остана со скршено срце пред нејзината роденденска забава, кога нејзината мајка ѝ кажа дека долгоочекуваната принова во нивното семејство нема да може да дојде на нејзината роденденска забава. Причината за ова е сосема разбирлива: братучетката се родила само 5 минути пред да биде снимено видеото.

10 креативни алармни часовници кои гарантирано ќе ви помогнат да се разбудите свежи во новата година

Ако една од вашите Новогодишни одлуки за новата година е да се обидете да си легнувате порано и да станувате порано, овие алармни часовници дефинитивно ќе ви помогнат во тоа. Изберете го вашиот фаворит меѓу овие идејни решенија. 1. Пиштол и мета Алармот не се исклучува сѐ додека не се расоните доволно да нанишаните и […]

Искрено писмо до Дедо Мраз (виц)

Драги Дедо Мраз,
Ти веројатно не си навикнат да добиваш писма на 2 јануари. Но, јас сакам да расчистиме едно мало недоразбирање што настана меѓу нас…

Плата (виц)

– Чук чук!
– Кој е?
– Платата!
– О, повели! Смести се удобно!
– Нема потреба, јас сум само за кратко.

Пијаниот металец и мајка му (виц)

Металец се прибира камен пијан… Мајка му загрижена го прашува:
– Како си маме, да ти направам чајче, супичка, нешто???
Металецот со матен поглед, мижи со едното око и вели…

Зјапачи (27 фото)

Смешна колекција мажи фатени на дело како зјапаат во женски гради или задници :). Само поувежбаните ретко кој ги забележува :).

Девојки во новогодишни џемпери (22 фото)

Чија баба исплела најубав џемпер? Последниот е без конкуренција 🙂

Смешни гифчињa 16

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Само во Русија (45 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Русија.

Девојки и тетоважи (64 фото)

Прекрасни девојки со уметничи дела на телата.

Вулгарен Хумор 87 (66 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Снегулки (24 фото)

За подобрување на новогодишното расположение.

Смешни слики #430

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 430-ти дел ;).

Најголемите антиталенти за 2014 (45 фото)

Годината е при крај па време е да сумираме 🙂

Вака бразилските специјалци добиваат ордени за прием во единицата „Черепи“

Вака бразилските специјалци добиваат ордени за прием во единицата „Черепи“

Кога ги боли, само викаат Кавера, што во превод од португалски значи череп.

Како правилно да ги оценувате жените? Упатство за мажи!

Човеков за своите 46 години постоење успеал да нацрта график, кој ќе ви помогне не да ги разберете жените, туку да знаете во што сте се впуштиле или имате намера да се впуштите. Графикот е особено корисен за да не направите катастрофална грешка при одбирањето на вашата животна сопатничка.

Кого го сакаш повеќе, мама или Дедо Мраз?

Кого го сакаш повеќе, мама или Дедо Мраз?

Таткото ја прашува малата ќеркичка трик прашање и доби одговор каков што не очекуваше од сопствената ќерка… не дека не заслужи :).

Необичен натпревар во скок во височина на 3 корејски кревачи на тегови

Необичен натпревар во скок во височина на 3 корејски кревачи на тегови

Вака си ја тестираат јачината на мускулите на нозете. Особено имресивни се резултатите на малото човече.

Традиционални Божиќни деликатеси од целиот свет

Во тек е сезоната на Божиќните празници во христијанскиот свет. Вчера Божиќ го прославија верниците кои слават според Грегоријанскиот календар, а за неполни две седмици ќе се слави и според Јулијанскиот календар. Ова, заедно со Новогодишните празници, се денови кога сите по малку ја зголемуваме телесната тежина. Едноставно е тешко да се одолее на сите вкусотии кои се приготвуваат во текот на празниците, каков што е случајот со овие деликатеси од целиот свет.

Божиќен подарок од синот, каков што секој родител може само да посака

Божиќен подарок од синот, каков што секој родител може само да посака

Синот им ја отплатил хипотеката на куќата на своите стари и измачени родители. Со други зборови, ги ослободил од современото ропство, барем староста да си ја поминат без грижи и нервози.

Мотика мода 2015 (3 фото)

Ова е најава дека сечените фармерки се враќаат на голема врата во 2015 :).

Бесценетата реакција на девојката кога дечкото ја запроси на Божиќното утро

Бесценетата реакција на девојката кога дечкото ја запроси на Божиќното утро

Девојката почна да го одвиткува подарокот од својот сакан, а внатре само огромни дрвени букви. Предупредување: Солзите се заразни!