Казна за соседот кој секогаш паркира на твоето место (на руски начин)

Ако не знае кој и зошто му го направил ова, ќе го види видеото на интернет и ќе му стане јасно.

Ова не е сцена од ужасен хорор филм! Туку само братчињата сами се најале цвекло :)

Сега проблем е што се плашат еден од друг :).

Стар џебен часовник со јако изненадување кога ќе заѕвони

Изненадувањето е скриено за да не можат децата да го најдат 🙂

Татко гениј или мрза, оценете сами!

Детето важно го добива она што го сака :).

Пронајдени докази за напредни цивилизации, кои живееле на Земјата пред 100.000 години

Идејата за древни цивилизации кои живееле на нашата планета пред илјадници години отсекогаш постоела и ги интригирала научниците и историчарите. Од време на време експертите доаѓаат до неверојатни откритија кои го менуваат нашиот поглед кон историјата. Што ако во далечното минато, пред 100.000 години нашата планета била населена од цивилизација целосно различна од онаа што ја имаме денес?

Неверојатниот момент кога фигура на Исус се појави над колумбиски град кој пред неколку дена бил уништен од лизгање на земјиштето и загинале 17 луѓе

Се појави неверојатно видео за кое локалците веруваат дека го прикажува Исус, во колумбискиот град Манизалес, кој минатата недела беше уништен од големо лизгање на земјиштето и 17 луѓе починале. До прородната катастрофа дошло поради обилните дождови кои го зафатиле регионот минатиот месец.

Смешки со девојки

Колку е позгодна девојката, толку е посмешно видеото.

Во Азија се појави нов тренд за менување на изгледот на усните! Затоа што „дакфејс“ веќе стана досадно!

Трендот започна од Тајланд и брзо се прошири во другите азиски земји. На ред е западниот свет. Сега следува жестокиот дел. Ваквиот изглед на усните се добива со посебна пластична операција. Се сече дел од внатрешноста на усните и се шие, за тие да добијат ваква форма. Процедурата чини околу 1000 долари.

Што прават 2 другарки кога едната спие кај другата? Машкото мислење наспроти реалноста!

Бидејќи на некои мажи нема да им се верува, ги покануваме девојките да им ги отворат очите во коментари.

Најмоќниот топ на американската војска кој може да собори сѐ што лета

Топот е електричен, а ракетата се движи 7 пати побрзо од брзината на звукот. Освен тоа се насочува со помош на радарите и сателитите.

Нездрава тимска вежба на кинеските војници со скокање на јаже

Додека Америка, Русија и Северна Кореа покажуваат ракети, Кинезите го покажаа својот најсилен играч – луѓето.

Јариња стари еден ден учат да скокаат

Најслаткото нешто што ќе го видите денес.

Кој го врти светот (виц)

Шета еден министер со сопругата. Поминуваат покрај еден чистач и таа го поздравува.
– Кој е овој? – прашува министерот.
– Соученик. Порано многу ме сакаше, дури ми предложи и да се омажам за него…

Итар Пејо и човекот што многу ‘рчел (виц)

Итар Пејо пристигнал во некој ан, но било доцна и имало само едно слободно легло во соба со непознат. Итар Пејо бил подготвен на сѐ, иако сопственикот на анот го предупредил дека непознатиот ‘рчи толку силно. што дури и луѓето во соседните соби се пожалиле.
Наредното утро…

Смешни слики #1168

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1168-ти дел.

Пра-пра-прадедо (виц)

Учителката ги прашува децата:
– Деца, ајде сега секој да каже кој е неговиот најстар жив роднина?
– Јас имам баба! – рекло едно девојче.
– А јас имам пра-баба! – рекло друго.
Едно момче рекло…

Романтичен дечко со гитара замолува случаен минувач да го снима запросувањето на неговата девојка, но гледајте на прозорецот…

Дефинитивно најјаката скриена камера во историјата на „Just for Laughs – GAGS“.

Кога Јапонец ќе направи „проста“ контрола на клима уредот во автомобилот

Ова што ќе го видите е како се контролира клима уредот на автомобил Хонда од 2012 година. А можеби ова на Јапонците им изгледа просто и интуитивно штом ги поминало сите тестови и излегло на пазарот?

Малиот Кинез сече гуми ако некој паркира пред тезгата на неговата мајка

До вчера носело пелени, а денес веќе мавта со ножот и не признава никакви авторитети :).

Ги начекал неговата девојка со љубовникот како заспале во кревет, па направил заедничка фотосесија

Најчесто кога некој ќе го затекне партнерот со трета личност во кревет збеснува и вика, но еден изневерен дечко наместо тоа одлучи дека неверството е одлична можност за кратка фотосесија.

Индискиот полицаец херојски скокна од покривот за да спаси жива глава од леопардот

Леопардите се многу опасни ловци, но полицаецот покажа инстинкт за преживување кој е на навистина завидно ниво.

Спектакуларно шоу во православниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ од руското село Перемишл

Руската Православна Црква најде ефикасен начин како да ги врати луѓето во црква, а и децата да ја засакаат уште од мали нозе.

Кога другарите од маалото ти се многу големи шегаџии

Другарката се обложила дека може да скока на јаже со заврзани очи а не е свесна што ѝ смислиле другарите.

Лутиот Казахстанец и полицајката која му се силеше (видеото може да ве вознемири)

Шизикот прво ѝ нареди на полицајката да клекне на колена пред него и да работи, на што полицајката се налути.

Древни “Нуклеарки”? Моќно оружје на боговите опишано во текст стар илјада години

Во Антички натпис во индиската Махабхарата е опишано едно моќното оружје кое што го користеле боговите на земјата пред илјада па и повеќе години. “Вжарен столб од чад и пламен, светол како десет илјади сонца. Тоа беше непознато оружје како железен гром, гигантски гласник на смртта, кој се претвори во пепел кога стигна на целта.”, е дел од натписот во кој е опишано така нареченото оружје.

Она што го направи бабичката што седеше до мене додека се возевме во автобус ја заслужува секоја почит

Ваква работа е вистинска реткост во денешно време, кога секој бара да му се платат милиони само што ќе ја мрдне раката. Автор: Александар

Има надеж и ако сосема ја оплескате работата: Ќе ви ја стават во „Музејот на неуспешни иновации“

Секој успешен производ во почетокот на неговото пласирање на пазарот доживува повеќе неуспеси, но ние ги паметиме само победниците, а ги игнорираме губитниците. Нов музеј во Шведска сака да ја исправи оваа “неправда.”

Банда од 50 члена успеа да украде 40 милиони долари во најголемата кражба во историјата на Парагвај

Најголемата кражба во историјата на Парагвај се случи на 24 април во градот Сиудад дел Есте, каде банда од 50 лица нападна компанија која врши услуги на наплата на сметки.

Преслатки близначки со различна боја на кожата го прославија својот прв роденден

Две близначки од Илиноис го шокираа светот пред една година откако се родија со различна боја на кожата. Калани и Јарани Дин во сабота го прославија нивниот прв роденден и една година откако го придобија вниманието на светската јавност.

Вака едно американско средно училиште им посакува добредојде на новите ученици

Кршењето на мразот во прва година средно знае да биде проблематично за многу ученици, но не и за оние што се запишуваат во But Ron Clark Academy. Учениците не се учат на меѓусебно почитување само со ред и дисциплина. Ова на пример е еден многу добар, мудар и забавен начин.