Упс… му паднаа 100.000 долари на улица…

Одлична идеја за скриена камера. Полека се враќаме кон старите добри финти.

Баксуз си се шета по улица во Бразил

Од сите можни сценарија во ваква ситуација, му се случи најлошото можно.

Покана на состанок (виц)

– Госпоѓице може ли да те поканам на вечера?
– Да!
– А дечко ти нема ли да биде љубоморен?

Ако Аманда Панда го презентираше проектот Скопје 2014

Многу повеќе мажи ќе го прифатеа без проблем :).

Наскоро ќе летаме накај работа: Русите направија летачки мотор

Летачкиот мотор е дело на руската компанија „Hover Surf“, работи по принципот на дроновите, со 4 мотори кои се доволно моќни да кренат човек во воздух. Ако ги користите батериите може да летате 10 до 15 минути, а ако користите и батерии и гориво, може да летате цел час.

Камионџијата си измислил игра за да не му биде досадно на работа

Лудак на неделата!

Смешни слики #1113

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1113-ти дел.

Женска тепачка на плажа во мини бикини

Тој што снима да си купи нов телефон :).

Овие историски слики со деца како си играат најубаво покажуваат колку технологијата го промени детството на новите генерации

На децата денес можеби им е тешко да поверуваат, но навистина имаше едно време кога паметните телефони едноставно не постоеја. „Но, како се забавувале тогаш, со што се занимавале?“ би прашало некое дете. „Како успевале да преживеат без брзиот и постојан пристап до сите тие урнебесни видеа со мачки што прават мачешки работи и луѓе како паѓаат?“ Па, всушност беше сосема во ред.

Само во Америка (42 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Америка.

Што се случи потоа, откако ученикот му удри 2-3 бокса на возачот на автобус?

Лекцијата е научена!

Онлајн Блек Џек крупие фатен на дело како краде

Ова е вистинската причина зошто никогаш не треба да се коцкате на интернет!

Смешни стрипчиња 165 (38 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Ваков маж не се наоѓа лесно: Александар ѝ отпеа авторска песна на Елена на нивната свадба

Убаво звучат зборовите напишани од срце, макар и кога тремата те тера да ги читаш за да бидеш посигурен.

Непослушно дете ја удира мајка си додека чекаат ред. Што би направиле вие да сте на нејзино место?

Да се исконтролира ваква ситуација е вистински предизвик за секој родител. Како би постапиле вие? Која е причината за ваквото однесување на децата?

Девојката му го спаси животот на својот дечко во преполн трговски центар

Дечкото за малку ќе ја направеше најголемата грешка во животот, но во последен момент девојката го покажа своето вистинско лице.

Писмо до мојот маж, кој не знае дека сакам друг

Што би направиле вие ако добиете вакво писмо? Авторката на писмото е анонимна.

Плашлив Кинез пука петарда

Другарот снима и фаќа сеир, се разбира :).

Возот лета напред, а стадо срни преминуваат преку пругата

Видео како од филмовите со Џејмс Бонд, каде што сѐ се случува во последниот дел од секундата.

Моментот кога храбрата нуркачка конечно, после неколку години контакт, успеа да се спријатели со насилната морска јагула

Животното и никој друг од нејзиниот вид никогаш не оствариле пријателски контакт со луѓе. Веројатно ова е прв случај во историјата.

Дрогата, најголемата лага… приказна за животот на еден наркозависник

Во ова време каде што дрогата се користи се повеќе, се повеќе млади животи згаснуваат во една долина каде што сите мислат дека има спас. Спас во нереалното, спас каде што ќе избегаме од сѐ. Но ние не успеваме да избегаме. НИЕ СЕ КРИЕМЕ. Ние се криеме и не сакаме да прифатиме дека дрогата е најголемата лага.

Навиките поради кои засекогаш ќе си останеме сиромашни

Во универзитетот Браун е спроведено едно од најголемите истражувања на финансиското однесување на човекот во иторијата. Само за собирањето и обработката на податоците биле потребни пет години, а севкупно учествувале 50 илјади семејства (повеќе од 150 000 луѓе). Научниците во текот на долги години набљудувале како луѓето се однесуваат со парите и откриле јасни паралели […]

Момчето кое починало од висока температура, оживеа на својот сопствен погреб!

Седумнаесетгодишен жител на градот Дхарвад, Индија, се разбуди и ги отвори очите на сопствениот погреб. Како што раскажуваат родителите на момчето, пред околу два месеци тој бил каснат од улично куче. Момчето кренало висока температура која се задржала неколку седмици. Состојбата му станала критична и тој бил хоспитализиран. Го сместиле во одделението за реанимација. Лекарите […]

Жена полни бензин (виц)

Жена запира на бензинска станица за да наполни гориво:
– Ве молам наполнете ми бензин за 1000 денари.

Секој си вози автомобил во зависност од можностите

Последниот е најбесен и остава најдобар впечаток :).

Домаќинкава ќе ви покаже како со паметно смислената печка со малку оган се пржат јајца во природа

Мммм, ти доаѓа да ги изедеш… ако ме разбирате на што мислам :).

Уште ова му требаше на Англичанецот на кого му е лошо во бродот бидејќи надвор има бура

А цимерот само за сеир е роден. Се згази од смеење :).

Зад портата секој е јак

Уште еден доказ дека кучето што лае не каса :).

Е вака се ловат риби на замрзнато езеро

Вакви приказни измислува секој рибар :).

Двајца забегани Британци отидоа на бензинска да наполнат гориво… СО ТЕНК?!

Кога имаш војна во 9, а мора да го наполниш резервоарот во 8 :).