Смешни слики #1269

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1269-ти дел.

5 Најчести причини за зголемување на килограмите по вработувањето

Многу луѓе на кои работата им налага седечка положба имаат проблем со вишок на килограми. Седењето зад бирото осум часа на ден или повеќе може да има лоши физиолошки ефекти врз нашето тело.

Милјардерот кој себе си се нарекува Дон Казанова, ќе ве прошета во својата гаража во Дубаи

Познато е дека Дон Казанова ја има најдобрата приватна гаража во Дубаи, а ова е прв пат милјардерот да пушти некого да сними што има внатре. Колекцијата на автомобили е навистина импресивна.

Кога девојката е спортистка, малку ветре на јахтата ништо не ѝ може

Мала незгода пред камера, но девојката се снајде како вистински професионалец.

Првиот летачки автомобил во Русија

Решија да го тестираат на врнежливо време, а еве како помина првото возење.

Сте виделе ли „син ангел“ на небото?

Луѓето на видеото чекаа да видат еден претходниот викенд во Чикаго.

Кога судијата навива за Барселона

Веројатно ставил и некоја пара во кладилница :).

Проблемот со ќелавоста на жената е решен еднаш засекогаш!

Наместо постојано да се мачи со местење на периката, еднаш и ја наместија и сега не се вади.

Русинки на социјалните мрежи бараат материјална поддршка (20 фото)

Овие наизглед наивни девојки сакаат да живеат убаво а да не работат ништо, ниту пак да се мачат да учат. Иако некои од нив пишуваат дека бараат да им се плати само за дружење, сепак се гледа работата од далеку. До сега барем беа подискретни.

Отпакување ново Бугати Чирон

Кога ќе си купите Бугати, вака ќе ви го донесат дома. А ако сепак се решите за Ферари, кликнете овде.

Госпоѓите од маалото малку се начукале, а решија да израмнат некои стари сметки

Празни глави + алкохол = опасна комбинација.

5 Шокантни случаи во кои луѓето присуствувале на својот погреб

Погребот ни дава шанса да се збогуваме од саканите и да тагуваме за нив. Најчесто починатите не можат да знаат како ќе изгледа нивниот погреб, но овие луѓе дали по сопствен избор или бизарна случајност биле сведоци на сопствените погреби.

Сечењето огромни дрва е опасна професија

Треба со око добро да процениш на која страна е тежината на дрвото и во секој момент да бидеш спремен за бегство.

Лудак со Рено Меган на патот!

Ако случајно забележите некој ваков возач на патот, реагирајте брзо и тргајте се што е можно подалеку од него. Нема друго решение!

Вака изгледаше целосното затемнување на Сонцето во Америка вчера

Снимката е од семејство од американската држава Ајдахо, кои со право се многу возбудени што присуствуваат на природниот феномен.

5 необични и страшни теории за универзумот и животот во него

Светот може да биде, а можеби и не е таков како што изгледа. Сè уште имаме многу да истражиме за да го запознаеме космосот, универзумот и причината зошто ние постоиме. Од почетокот на своето постоење човештвото претставува различни теории за овие прашања, а ова се некои од најстрашните и најнеобичните.

Научниците тврдат дека на Нептун и Уран паѓа дожд од дијаманти

Парите можеби не растат на дрво, но на Нептун и Уран паѓаат од небото. Според научниците од Станфорд кои го користат Linac Coherent Light Source, кој ги пресоздава атмосферските услови од двете најоддалечени планети во нашиот Сончев систем во лабораторијата и открија дека дождот не се состои од вода. Тој се состои од дијаманти.

19 инспиративни трансформации на телото, после губење на многу килограми

19 инспиративни трансформации на телото, после губење на многу килограми

Како рускиот возач му помогна на бавниот пешак со бастун?

Коментарите за постапката на младиот човек ви ги оставаме вам.

Кина го „оживеа“ најбрзиот воз во светот

По 6 години, Кина ја враќа титулата за најбрз воз на светот. Во септември ќе започне со работа нова серија на куршум возови со брзина од 400 km / h. Кина го држеше рекордот за најбрз воз во светот, но несреќата во 2011 година ја принуди земјата да ги успорат, за да не доживеат уште еден трагичен настан. Пред несреќата возовите патувале 350 километри на час, а биле успорени на 250 km / h.

Жестоко: Професионален ММА борец го претепа до смрт светскиот шампион во кревање тегови Андреј Драчјов во улична тепачка во рускиот град Хабровск

Предупредување: Видеото може да ве вознемири! Видеото е од безбедносната камера на локалот „Галерија“, на 20-ти август, во раните утрински часови, кога светскиот шампион го загуби животот.

Арапски сватови се враќаат со миразот од кај невестата

Требало да тргнат со камиони со приколки :).

Убавината на женската одбојка на плажа

Може ли мажите да престанат да ги гледаат работите од гледна точка на сексот? Може ли жените да престанат да играат одбојка на плажа, во вакви спортски костими за капење? Бонус видео: Сигналите што девојките ги даваат со рацете

21 Бизарен пронајдок за жени, кои ја минуваат границата на „нормалното“ и потребното

Има безброј пронајдоци чија што намена е да ги подобрат животите на жените, но некои од нив ја минуваат границата на „нормалното“ и потребното.

10 логички загатки кои го зголемуваат коефициентот на интелигенција

Решавањето на различни видови логички загатки е најдобриот начин да го одржите активноста на вашиот мозок и да го наострите умот. Дури и ако дипломиравте одамна, тоа не значи дека треба да престанете да се предизвикувате. Овие 10 логички загатки навистина ќе Ве замислат, а доколку не можете да ги пронајдете одговорите во Вашата глава, тие Ве чекаат на крајот од текстот.

Кој е Вашиот совршен колега според хороскопот?

Астрологијата е способна да влијае врз различни аспекти на нашиот живот. Што се однесува до професионалниот развој, има луѓе кои се многу амбициозни како Лавот, оние кои секогаш имаат насмевка на лицето како Близнаците, а други не можат да толерираат некои да им заповеда како на пример Рибите. Секој од нас има одреден темперамент кој постојано се манифестира и на работното место. Погледнете кој темперамент најмногу ви одговара и кој би бил Вашиот совршен колега на работа.

Железните гаќи на кралицата (виц)

Кралот Артур решил да оди на крстоносна војна, но тој имал голем проблем – кралицата Гвиневер била многу убава, а витезите на тркалезната маса беа многу мераклии. Кралот Артур отишол кај неговиот добар волшебник Мерлин со неговиот проблем. Добриот волшебник му рекол да дојде за една недела и неговиот проблем ќе биде решен. Поминала една недела…

20 фотографии кои покажуваат дека кучињата се сè уште кученца одвнатре

Кога кучињата ќе пораснат сопствениците најчесто почнуваат да ги третираат како „возрасни“. Но, кучињата нема едноставно да се помират со оваа ситуација. Овие фотографии се доказ дека кучињата сакаат да останат кученца кои нивните сопственици ги обожавале.

7 Факти за кафето, кои ја оправдуваат неговата вековна популарност

Секој ден, Бетовен си правел кафе од 60 зрна, додека Волтер пиел до 50 чаши дневно и живеел до 83-тата година. Значи можеби зависноста од кафе не е толку лоша? Откријте ги 7те причини по кои веднаш ќе сакате да се напиете шолја кафе. Како бонус, ќе го најдете рецептот за свеж летен коктел со кафе.

Американски Булдог ПРОТИВ опасна, бестрашна Чивава

На ѕверот добро му дојде вниманието од симпатичното кученце. Позитив на денот!

+