Непријатно но симпатично: Кучево мрази некој да зјапа во него

Непријатно но симпатично: Кучево мрази некој да зјапа во него

Сопственикот покажува како реагира неговото куче кога некој зјапа во него.

Како 100 годишна баба повторно се претвора во млада и убава девојка?

Како 100 годишна баба повторно се претвора во млада и убава девојка?

Со вистинската алатка во рацете на искусниот мајстор и чуда се случуваат. Со еден збор: Фотошоп.

Другар ми е опасно билдериште и од ништо не се плаши

Другар ми е опасно билдериште и од ништо не се плаши

Дечково секој ден упорно вежба што се гледа и од неговото тело. Со тоа може да излаже некоја девојка дека е мажиште ипол, но не и другарите :).

Родителите ги лажат децата дека им ги изеле сите бонбони што си ги собрале на „Ноќта на вештерките“

Родителите ги лажат децата дека им ги изеле сите бонбони што си ги собрале на „Ноќта на вештерките“

Дали има полошо сценарио од ова за едно дете, кое си легнува вечерта на „Ноќта на вештерките“, пресреќно затоа што собрало куп бонбони и чоколатца и одвај чека да дојде утро за да ги јаде.

Незгоди се случуваат (41 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Смешни слики #385

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 385-ти дел ;).

Новиот чирак во автомеханичарската работилница

Новиот чирак во автомеханичарската работилница

Утепа ли се бато? Истече му уље!

Што направи еден уметник за да ги освести властите од Чикаго за искршените патишта?

Благодарение на трудот кој го вложил уметникот Џим Бакор, некои од чикашките улични дупки сега се пополнети со цветни мозаици или зајадливи пораки. На неговата веб страница Бакор држи листа на адреси и фотографии од неговата герила улични уметнички дела, па така, ако патот некогаш ве нанесе во Чикаго, можете да се обидете да најдете […]

Овие 11 пронајдоци се повеќе од брилијантни и сигурно некој од нив ќе почне масовно да се користи

Секој ден се патентираат нови и нови пронајдоци. Некои се повеќе полезни, други помалку. Но, некои се толку брилијантни, што просто се чудите зошто сѐ уште не се произведени милиони од нив. Пронајдоците на оваа листа можат да бидат едноставни и практични, луксузни, како и сѐ помеѓу овие две крајности.

Како реагира мама за новата девојка, а како тато? (виц)

– Мамо, се заљубив.
– Како се вика? Знае ли да готви? Како изгледа? Од добро семејство ли е? Образована ли е? Со што се занимава?

Проколнати излетнички места

Проколнатите куќи можат да бидат страшни, но уште пострашно е кога места во природата се проколнати. Кога природата е страшна, тогаш навистина е страшно. Во примерите од оваа листа ќе можете да прочитате за проколнати излетнички места и шуми опседнати од духови и други проклетства.

17 прекрасни дрвја што докажуваат дека природата е способна за неверојатни нешта

Сложени и убави, дрвјата се едни од најпрекрасните чуда на светот на природата и се извор на разни неопходни нешта за човекот уште од самите наши почетоци.

Пијано од новата генерација кое ќе ги замени учителите по свирење

Пијано од новата генерација кое ќе ги замени учителите по свирење

Системот на работа е многу едноставен и се е убаво визуелизирано. Учењето пијано вака е многу позабавно и поинтерактивно. Како да играш видео игра.

Што прават двајцата татковци додека ги чуваат децата во паркот?

Што прават двајцата татковци додека ги чуваат децата во паркот?

Си седат на клупите и очигледно им е досадно, но наеднаш работите тргнаа во неочекуван правец.

Како жена со Ауди Кватро излегува на улица?

Како жена со Ауди Кватро излегува на улица?

Еве зошто жените треба да возат мали коли. Се разбира има и по некој исклучок.

Мајката и братот го спречуваат аутистичното дете да не се повреди

Мајката и братот го спречуваат аутистичното дете да не се повреди

Реално шоу какво што нема да видите на ниту една телевизија. Ако пред 10 години аутистично дете било 1 на 10.000, најновите бројки се ШОКАНТНИ! Во Америка секое 50-то дете покажува знаци на аутизам а веројатно и во остатокот од светот сликата не е многу различна. Опасно време дојде, родители внимавајте, информирајте се добро и […]

Авион на далечинско лета со брзина од 706 км/час

Авион на далечинско лета со брзина од 706 км/час

Ова е видеото кога авиончето на Нилс Хербрих од Германија го постави Гинисовиот рекорд.

Плавуша во еднонасочна улица

Плавуша во еднонасочна улица

Кочница? Што беше тоа?

Уморни сте од старите досадни каучи? Дотерајте го вашиот дом со овие гнезда во човечка големина

Можеби и порано сте слушнале домот да се нарекува „гнездо“, потсетувајќи ве на удобност или неред (или и двете). Но, вообичаено тој опис не е буквален. Барем не беше до сега. Можеби на прв поглед овој кауч ќе ви се чини малку чуден, завзема значително голем простор и веројатно и бил малку проблематичен за чистење, […]

Опасна грешка на професорот по хемија

Опасна грешка на професорот по хемија

Учениците го снимаа, како да очекуваа нешто вакво од нивниот професор „генијалец“.

Пишувањето за злосторства добива сосема ново значење со овие 10 автори – и нивните злосторства

Велат дека треба „да пишуваш за тоа што го знаеш“. Но, тоа е совет кој треба да се зема со зрно сомнеж. А сепак, овие познати писатели се извршители на ужасни злодела. Пред за тоа да му припишеме вина на некаков „уметнички темперамент“ земете предвид дека психопатите ги има од секакво милје. Во случајов се […]

Не си го губете времето во сликање. Оставете малите генијални мравки да создаваат прекрасна уметност за вас

Во денешно време светот на уметноста се менува толку брзо, што тешко можеме да држиме чекор со него. Има модерни слики кои изгледаат како луто нафрлани бои, а други пак се технички, хиперреалистични ремек-дела. Постојат толку многу начини да се создава уметност, што воопшто не е чудо што уметникот Бред Тремел се обидува да создаде […]

Трка на бујни девојки во танга бикини со врзани очи

Бразилците имаат поинакви стандарди за убави жени од остатокот од светот. Таму облините се ценат, а анорексичните манекенки никој не ги ни погледнува.

Манијачки шеги со случајни девојки на улица

Додека девојките не гледаат, типот набрзина им ја соблекува долната облека на јавно место.

Убав женски бодиарт на бразилско ТВ шоу

Убав женски бодиарт на бразилско ТВ шоу

Што мислите, дали девојкава носи долна облека? Гледајте внимателно, тајната ќе ја откриете кога ќе се сврти ;).

Тепачка на две ученички од кои едната гледала карате филмови

Дури и еден удар може да биде фатален и да ја заврши тепачката.

Снимаа возач што спие додека вози и го извлекоа подебелиот крај

Снимаа возач што спие додека вози и го извлекоа подебелиот крај

Наместо да му сигнализираат да застане, да се обидат да спречат несреќа, тие само возат по него и фаќаат сеир.

Бесна количка со 850 коњски сили за возење на песок

Бесна количка со 850 коњски сили за возење на песок

Видеото е снимено на песочните дини Гламис во Калифорнија, количката е специјално дизајнирана за на песок, а возачот е профи.

Хардкор: Првиот акционен филм снимен од прво лице

Хардкор: Првиот акционен филм снимен од прво лице

Рускиот режисер Илја Наишулер го објави трејлерот за неговиот нов филм „Хардкор“ кој целосно беше снимен со две камери монтирани на главата на главниот актер. Многу креатинво дело и многу интересно за гледање, како да играш крвава видео игра.

Жената на пријателот (виц)

Се среќаваат двајца пријатели. Едниот прашува:
– Има ли нешто ново кај тебе?

+