Свадбарско Деспасито, директно од Шутка (Мотика викенд хит!)

Во исчекување на првото дете од Македонија што ќе се вика Деспасито, уживајте во свадбарската верзија на хитот, со маестралниот танц на малото девојче.

И шо?

Кога си мрза и само се релаксираш, но воедно имаш и поента.

Македонско лето 2017: „Луд“ скок од терасата во базенот

Видеото е испратено за наградната игра на Мотика.

Дејан Киревски од Битола прави креативни видео упатства

Дејан Киревски од Битола прави креативни видео упатства

Ви прикажуваме 3 негови различни видеа, за сечиј вкус по нешто.

Мирко Попов за директор!

Идејата звучи супер, со оглед на тоа што не живееме веќе во 1957-ма, а човекот цел живот се занимава со современа музика. Мотика ја поддржува оваа кандидатура од причина што ВРЕМЕ Е луѓе водени од љубов и идеи а на од алчност за пари да почнат да седат на раководни позиции. Анегдотата за Мизар кажува многу зошто и вие треба да ја поддржите оваа иницијатива.

На шопинг со моторчето во Штип (Јагода у супермаркету)

Видеото е испратено за наградната игра на Мотика.

Во Струмица на улица секогаш е весело

Децава се идните струмички легенди, кои уште долго време ќе ги забавуваат струмичани и посетителите од другите градови. Автор: Александар Димов

Ѓорѓи Соколов ќе ви покаже како да си направите уникатна ѕидна ламба од голема тегла

Ламбата може да ви го осветлува дворот додека уживате во пријатните летни вечери.

Кога Вардар води против Фенербахче може малку да се опуштиме 😉

Чичето знае со што најдобро се комбинира спортот.

Најсимпатичната „сообраќајка“ во Македонија на сите времиња

Автор на видеото е Сашо Цветановски, а видеото е испратено за наградната игра на Мотика.

Ова само во Битола го има, пред Медицинско (на главната улица)

Сега ми е јасно зошто битолското млеко им е бренд :).

„Леле бе греота!“ Стефан не си ја скршил само раката, туку и двете нозе!

Јака финта на плажа.

Аква Парк Струмица

Аква Паркот цело лето работи со полна пареа и е вистинска атракција за туристите.

Некој кочанчанец цели 13 години сонувал за овој ден

Драматична најава за натпреварот кој, според авторот, ќе покажел кој владее со источна Македонија.

Што ќе ти е дрога, кога имаш тапан?

Ова е тој момент…

Само во Македонија: На неспуштени рампи поминува воз на 3 метри од мене, сум имал голема среќа што не ме удри

Луѓе, гледајте со кого си имате работа и бидете повнимателни кога поминувате преку пруга.

3-та епизода од турнејата на еден диџеј низ Македонија: Интермецо Паб, Битола

Оваа епизода со DJ Under_V се снимаше во Intermezzo Pub во Битола. Во истата гостин е фудбалерот на ФК Пелистер, Мартин Мирчевски кој помогна во снимање на видеото, со кој исто така го проследивме и финалето од Лигата на Шампиони помеѓу Реал Мадрид и Јувентус.

„Роналдо“ се загрева позади голот на натпреварот Осогово – Радовиш

Овој некој кочански мафијаш ќе да е :).

Велешанец и неговата девојка на најстрашната атракција во забавен парк во Шпанија

Би се осмелиле ли и вие да седнете во топче што ќе ве катапултира 50 метри над земјата?

Како Македонци играат „Лист, камен, ножички“?

Ако другарите ве убедуваат да играте, размислете уште еднаш :).

Кога девојката ќе ти го побара пасвордот од Фејсбук

Единствениот точен тест за љубовта, кој ретко која современа врска ќе го помине.

Како да си направите традиционален македонски кавал од обична PVC цевка?

Да го направиш е лесно, оди отсвири еден тон да те видам. Кој пробал да свири на кавал, знае!

Романтика на Преспанско Езеро: Најубавиот ден во животот за Бени и Леонора

Бени навистина се потрудил околу организацијата. Со среќа и за многу години!

Има ли поубаво нешто од македонска свадба на +40? Го знаете ли орото Малешевка?

А орото големо, македонско, да те фати мерак да се фатиш до некоја сваќа или сват во зависност од афинитетите. Со среќа нека им е на младенците.

Марјан Димитковски ќе ви покаже како сами да си направите спинер

Не се врти добро како кинеските, но барем е вкусен :).

И она така викаше :)

Кога бившата девојка не може да ти излезе од глава…

Како се забавуваат прилепчани на Аква Паркот Салида, преку очите на еден диџеј кој прави турнеја во сите градови

DJ Under_V продолжува со својата турнеја низ Македонија и со своите интересни видеа од прво лице.

Како „тече“ туристичката сезона во Охрид?

Освен за разладување, во Охрид некој оди и за олеснување.

Штипјанецот Виктор Англеов станува светска ѕвезда со својата виолина на улиците на европските метрополи

Виктор прави вистински уметнички дела од најголемите светски поп хитови. Неговата верзија на Деспасито ја виделе милиони луѓе на социјалните мрежи. Во продолжение уживајте во магијата што ја прави Виктор со својата виолина.

Како сами да си направите стапица за комарци „Убиец на инсекти“

Авторот на ова видео, Дејан Киревски од Битола, го нарече својот изум „Убиец на инсекти“, а како да си го направите и вие, ќе ви објасни во продолжение.

+