16 годишен тетовчанец цепи дрва ко салата!

16 годишен тетовчанец цепи дрва ко салата!

Малиот не си ја знае силата и прави чуда со секирата. Автор: Метин Шакири

„Ти си главниот лик во оваа приказна!“ – мотивациското видео на еден силен човек од Скопје

„Ти си главниот лик во оваа приказна!“ – мотивациското видео на еден силен човек од Скопје

Филип Фиц Наков е човек кого животот го научил да не се откажува и секогаш да ги гледа работите од позитивната страна, колку и да се црни. Ова е неговата порака до сите вас.

i

Идемоо!

Нема човек кој дошол во допир и останал имун на Балкански менталитет :).

01

Можете ли да погодите чија ќерка е оваа македонска убавица?

Девојката моментално живее во Германија, а нејзиниот татко е жива легенда. Помош: #мокрино :).

u

Никаде на светот нема студенти како оние на Архитектонскиот факултет во Скопје

Кочо Рацин читал на свеќа, а неговите наследници во 8:30 навечер провалија во читалната на Архитектонскиот факултет за да учат. Автор на видеото: Антонио Спировски

Филмска кражба на кутија цигари од продавница во Тетово

Филмска кражба на кутија цигари од продавница во Тетово

Ги извади парите демек ќе плаќа :). Автор: Бојан Стојкоски

fontana-skopje

30 октомври е совршено време да се соблечете по гаќи и да се искапете во фонтаната на плоштадот во Скопје затоа што 1000 луѓе ви кликнале Subscribe

Браво момци! Само напред! Така се гради силна држава!

Ваков талент за клавир одамна се немаше родено во Македонија! Гледајте!

Ваков талент за клавир одамна се немаше родено во Македонија! Гледајте!

Драги Толевски е одговорен за вашето поубаво расположение овој викенд.

stefan

Ова е новата, суперзгодна водителка на утринската програма „Здраво Македонијо“

Денешната тема е „Дали брачед му на Супермен лета?“

Васил Атанасов во офанзива на Германија, со хитот „Проклет да е кој не раздели“

Васил Атанасов во офанзива на Германија, со хитот „Проклет да е кој не раздели“

Држи се Германијо, доаѓаме!

14813562_10211231141441109_506097618_n

Охриѓанец, студент на ПМФ со цртање си ги плаќа студиите во Скопје

Ова се некои од делата на талентираниот 21-годишен студент Милан Србиновски на природно-математичкиот факултет на УКИМ насока аналитичка био-хемија.

Екстремните урбани спортови живеат и во Македонија

Екстремните урбани спортови живеат и во Македонија

Благодарност до Горан Симјановски што го сподели до нас ова одлично сработено видео.

420ab598917dba749181200cbc6e609c2cd9566d7b82befe0c-pimgpsh_fullsize_distr

Како италијанските газди се однесуваат кон Македонците кои им ‘рмбаат по цел ден на нивите?!

Ај пуст да е, пуст да би останал животот кучешки!
Ако цела година деновите ти поминуваат вака, џабе ти е после кога ќе се вратиш во Македонија со автомобил купен на старо и ќе продаваш чалам 10 дена.

bitolcani-1

Цел свет бара Покемони, само битолчани сообраќајни знаци :)

Вака во Битола се одржуваат сообраќајните знаци. А полицаецот ќе те казни затоа што не си го видел знакот… Автор: Мите

Метал верзија на македонскиот евергрин „Кажи нешто драга“

Метал верзија на македонскиот евергрин „Кажи нешто драга“

Браво за идејата и реализацијата. Дами и господа, маестро Дарко Богојевски. Благодарност до Мартин Лазаревски

14724223_1307201209311411_157497024_o

1 слика на Мотика и наредниот ден багерите пред куќата :)

Погледнете што се случува во моментов на калливата улица во Прилеп, која во петокот ни ја испрати Николче Бошески.

Ако италијанскиот милионер што игра на јахтата беше просечен Македонец

Ако италијанскиот милионер што игра на јахтата беше просечен Македонец

Вака некако ќе изгледаше една негова забава :).

maked-1

30 годишниот скопјанец Шенки Маслани – Версаче стана светски хит на интернет

Сите светски портали се преплавени со овие сликите на Шенки Маслани, продавачот на автомобили од Скопје, кој е најголемиот фан на Версаче во светот.

nikola-karev-ohrid

Што јадат за викенд студентите во охридскиот студентски дом?

Секоја сабота студентите сместени во ДСД „Никола Карев“ – Охрид добиваат вакви оброци. И во текот на неделата не можеме да се пофалиме дека храната е одлична, но 100 пати е подобра од оваа. Главни состојки за исхрана во овој студентски дом се компирот (варен, печен, пире) и оризот. P.S. Кога се жалиме за исхраната […]

Перо е папагал роден на Хаваи, но имал среќа да го посвојат Македонци што живеат во САД

Перо е папагал роден на Хаваи, но имал среќа да го посвојат Македонци што живеат во САД

Така Перо научил вака квалитетно да се забавува.

Изведување слободен удар на третолигашки натпревар во Македонија

Изведување слободен удар на третолигашки натпревар во Македонија

Навистина сме можеле да се пофалиме со големи таленти за фудбал! Трета лига север, натпревар ФК Волково – ФК Илинден.

14 годишниот Сердар е најдобар стрелец во Кавадарци и пошироко, а има амбиции да игра за Барса

14 годишниот Сердар е најдобар стрелец во Кавадарци и пошироко, а има амбиции да игра за Барса

Шампионот дал 8 од 9 те гола, а слушнете колку време игра фудбал.

kavadarechki-grozdober

Кав’даречка Есенска Поезија

Товарен со тракторт на една нагорнина
десната гума на прикулицата се скина
Каа се врти каа се мачи
ма шо а е.ам фана а откачи
… …

Велешанката Андријана Станковска прави вистинска магија со нејзините шминки

Велешанката Андријана Станковска прави вистинска магија со нејзините шминки

26 годишната Андријана Станковска од Велес сама ги совладала техниките на шминкање и сега со шминките прави чуда кои несебично ги споделува со своите фанови на интернет.

inie

Да се наежиш: Бигорскиот манастир ечи од “И ние сме деца на Македонија” во изведба на ансамбл Македонија пред отец Партениј

Песна во која се слушаат маките и страдањата на нашите предци кои со векови се бореле да се одржат на ова парче земја. Видео кое го буди патриотското чувство во секој Македонец. Да ни е вечна и вековита, нашата Македонија.

Македонската урбана Клеопатра

Македонската урбана Клеопатра

Талентираните Ексцес, под палката на новата О2 Продукција, ја освежуваат македонската хип-хоп сцена. Уживајте во битот на Клеопатра.

Запознајте го Нино Кирев, македончето кое од 3 години зборува Англиски јазик а сега веќе ќе ве импресионира со своето знаење од разни области

Запознајте го Нино Кирев, македончето кое од 3 години зборува Англиски јазик а сега веќе ќе ве импресионира со своето знаење од разни области

Тема за дискусија: Дали е во ред децата прво да научат англиски па потоа мајчиниот јазик?

Работа во сабота на македонски начин

Работа во сабота на македонски начин

Екипата е видно расположена, а расположението лесно се шири кога има добро друштво и добра музика во позадина.

Најзабеганиот скок во Охридско езеро оваа сезона!

Најзабеганиот скок во Охридско езеро оваа сезона!

Ако некој си го изгубил точакот, сега знае каде му е :).

oh

Расположена туристка во Охрид за весело затворање на оваа туристичка сезона

Туризмот во Охрид оваа година беше нестабилен :).