Добар македонски скеч: Кога некој другар ќе фати девојка и таа го контролира

На двајцата негови другари навистина не им е јасно како може така.

Необична авантура: Македонци на одмор во Перу

Има еден посебно убав момент во видеото, некаде после осмата минута.

Македонско лето 2017: Скокање во вода какво што светот до сега не видел

Дечкото нема да се осмели уште еднаш да скокне во вода, барем не ова лето.

Како Македонец ја пее „Гангнам Стајл“?

Добро ја фати, а се потрудил да научи и корејски :).

Буквално секоја недела од животот на Стојан Ѓоревски

Како изгледа вашиот ден за одмор?

Камионџијата Ване Ташковски од Кочани си ја опеал маката во народна песна

Освен со возење камион и измислување песни, Ване вели дека се занимава и со пишување на скечеви, драми и филмови. Насловот на песната е „Возач на камион“. Благодарност до Никола Бегов Бекчето.

Анкета во Скопје: Каде на одмор?

Секој „скопски“ фраер во различен филм :).

Скопјанката Ивана Чолаковска и нејзиниот сопруг, Шпанецот Мануел Торес на пат околу светот на две тркала

Возбудата што ја носат патувањата речиси секому му е добредојдена, посебно во летните периоди кога слободата на движење е поголема а желбата за патување уште посилна, кога градската средина се гуши во густиот топол воздух и летаргијата го надвладува секојдневието. Но, како секој од нас би ја опишал таа возбуда и што за секој од нас значи патувањето? Колку сте подготвени да го прифатите предизвикот?

Нова рап ѕвезда на македонското небо, директно од Куманово, човекот Енигма

Тој е Енигма, а песната му се вика „Само јако“. Колку секунди издржавте?

Новиот македонски „детски“ хит „Ќе платам во кеш“

„Ќе платам во кеш, затоа што ова е Бангладеш!“ Кој му го напиша текстот на детево многу вистини го натера да каже. Повелете на коментари!

Малиот Давид од Тетово ѝ прави финта на својата баба и се гази од смеење

Позитив на денот!

Скокање „бомба“ во градскиот базен во с. Градец, Виничко

Ова лето и оваа земја не би ја менувал за ништо на светот!

Пораката до сите македонски политичари од еден земјоделец на кванташки пазар

Човекот се жали затоа што полицајците и инспекторите постојано му висат над глава, а тој само сака парче леб за да го прехрани своето семејство.

Насмејте се Љупчо Петров – битолскиот стенд ап комичар за возрасни

Неколку мрсни вица, некоја вистинска случка од младоста и од секојдневниот живот се неговиот рецепт за да ја насмее публиката.

Како се фаќа кривината од с. Журче за Демир Хисар со точак?

Точакот е македонска класика, стар е 100 години, а ќе тера уште 100. Кој возел – знае ;).

Малиот Анастасиј од Битола е мајстор за вртење спинер

Дете не го слушај татко ти сѐ што ќе ти рече :).

1 минута молк за големата трагедија што се случи на патот Битола-Ресен

И сега што ќе пијат Ресенчани?

Завршната приредба со која велешката градинка ги испрати дечињата во прво одделение

Вака се прави тоа! Браво!

Пред македонскиот гениј и боговите молчат: Италијанците ги измислија шпагетите, а Македонците измислија нов начин на јадење

Очекувајте во иднина во елитните ресторани да почнат да носат и ваков прибор :).

Еј Горан, те бара мајка ти, на јави се!

Еј Горан, те бара мајка ти, на јави се!

Проблем е што не му работи тачот на влечката :). Автор: Дудески Филип

Македонско лето 2017: Што ќе ти е море кога имаш компресор?!

Ем капење, ем перење, 2 во 1 :).

Приказна од реалниот живот за младиот Македонец кој среќата ја побарал надвор од границите на државата

Сѐ се случи така наеднаш, беше тоа еден ден кога случајно аплицирав за работа во Дубаи. И да, ми се јавија и ми кажаа дека имам интервју утре. Истовремено бев возбуден но и загрижен, бев возбуден затоа што ќе одам во Дубаи ќе видам нов свет нови работи но истовремено бев загрижен, како ќе го напуштам моето родно место и ќе одам во сосема нов свет, кај што не знам никој, што ли ќе се случи таму, далеку од моите родители кои секогаш ми биле поддршка во животот, далеку од моите другари и пријатели, мислам дека бев повеќе исплашен отколку возбуден.

17-годишниот штипски генијалец Анѓел Иванов реди бројни интернационални успеси под македонското знаме

Големо браво за успехот  на 17-годишниот штипјанец Анѓел Иванов. Оваа младо момче благодарение на својата генијалност го прошетал целиот свет, но не ја заборавил и својата татковина. Пријателите, родителите и сограѓаните на Иванов се навистина горди на сите негови успеси и му посакуваат се најдобро во животот. Приказната за Анѓел вреди да се прочита и […]

Како еден скопјанец игра видео игри со јазикот?

Да ја затвори устата веднаш губи живот :).

Скопски таксист снимен како корне столбче од пешачката патека за да може да паркира пред VERO JUMBO

Ова е мојата чудесна Македонија!

„Љубител“ на цвеќиња во Охрид фатен на дело како оперира

Изгледа се офајди првиот пат, па се врати уште еднаш. Камерата го сними во двата наврати.

Фудбалска треска ја зафати Македонија, а позади истите момци од Лисиче што се појавија и на 24 вести

Шампионите повторно успеаја да не насмеат со оригиналното појавување во живо на ТВ :).

Сведоштвото на стружанецот кого охридскиот светец Свети Еразмо го спасил од сигурна смрт

Еден стружанец, на 22-годишна возраст, со автомобилот бил во Охрид. На враќање, кај мотелот на Коцарета, автомобилот почнал да се враќа назад.

Конечно го дочекавме и тој ден: Автоперална од соништата на секој маж во Скопје

Вистински спектакл и празник за очи.

Македонскиот Хип Хоп го достигна врвот: Песна за Владимир Путин

Групата се вика Локос Железарос, а текстот ви го пренесуваме во целост, веднаш под видеото.

+