Свадбениот фустан ја инспирираше оваа девојка да направи нешто неверојатно (12 фото)

25 годишната Кристи Томас нашла совршена венчаница за нејзината свадба, но фустанот ни од далеку не ја собирал затоа што била премногу дебела. Идната невеста цврсто решила дека мора да го носи тој фустан на нејзината свадба, па се фрлила на диета и на вежбање. Погледнете ја нејзината неверојатна трансформација после 9 месеци откако го […]

Арнолд Шварценегер, најдобриот боди билдер на сите времиња!

Арнолд Шварценегер, најдобриот боди билдер на сите времиња!

Секоја почит за човекот кој постигна се што сакаше во животот. Дури и во моментите кога никој не верувал во него, никој не верувал дека може, тој бил упорен и знаел што сака. Шварценегер е пример дека се се може ако се сака.

Обична претстава на децата од една градинка во Северна Кореја

Обична претстава на децата од една градинка во Северна Кореја

Колку и да сте голем противник на нивниот систем на уредување, сепак мора да признаете дека убаво е децата да се научат од мали на работа, ред и дисциплина. До одредена мера, се разбира.

Диџеј – самоук со бебешко пијано 90-ти левел

Диџеј – самоук со бебешко пијано 90-ти левел

Одлична спонтана забава им направи дечкото на другарите.

Направете си едноставен универзален берач на овошје (9 фото)

Изум на месецот. Есента е време кога се берат овошките и веруваме дека овој изум ќе им заштеди многу труд на оние кои сеуште имаат некоја јаболкница или дуња за берење.

Ова е Мориц Милер, млад и талентиран, германски магионичар

Ова е Мориц Милер, млад и талентиран, германски магионичар

Детево е одлично за своите години, а омилени му се триковите со пари. Гледајте!

Поправено 50-ти дел (20 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.  

Човекот кој отиде во секоја земја во светот без да лета

Човекот кој отиде во секоја земја во светот без да лета

Грем Хјуџис е британски авантурист, кинематограф, тв водител и гинисов рекордер. Хјуџис во 2008 година започна авантура, која ја заврши во ноември 2012 година. Цели 4 години авантуристот патуваше без авиони и успеа да помине во сите 201 држави, вклучувајќи ги и државите во кои се водат војни. „Постојат 5 причини поради кои решив да […]

До сега необјавени колор снимки од Брус Ли како ја демонстрира својата техника и сила

До сега необјавени колор снимки од Брус Ли како ја демонстрира својата техника и сила

Наместо вовед ќе го цитираме големиот мајстор кој ја открива неговата тајна: „Не плаши се од човек кој вежбал 10.000 удари… плаши се од човек кој вежбал 1 удар 10.000 пати.“

Како да запалиш камперски оган со рачно направена базука?

Направата се користи за пукање огномети, но дечкиве добија генијална идеја да пробаат со неа да си го запалат камперскиот оган.

Дали можете да погодите колку години има оваа симпатична Тајванка?

Женг Тингжуан е симпатична Тајванка, која станува вистинска атракција на интернет медиумите, затоа што луѓето не можат да им поверуваат на своите очи.

16-годишен полиглот од Америка, течно зборува 20 јазици

16-годишен полиглот од Америка, течно зборува 20 јазици

Еве како се прави тоа. Дел од јазиците сеуште ги учи, но очигледен е неговиот талент.

Силно 5 годишно момче прави склекови какви што ретко кој човек на планетата може да направи

Силно 5 годишно момче прави склекови какви што ретко кој човек на планетата може да направи

Ова е 5 годишниот Клаудио Стро, брат му на Џулијано Стро, кој веќе има 10 години, а пишувавме за него кога имаше 6 и е познат како најсилното дете на светот.

Компилација улични спортистки од просторот на бившиот Советски Сојуз

Компилација улични спортистки од просторот на бившиот Советски Сојуз

Патот до совшено тело е само преку спортот и здравиот начин на живот.

Сиромашното момче од Филипините со моќен глас, идната ѕвезда со светска слава

Сиромашното момче од Филипините со моќен глас, идната ѕвезда со светска слава

Ако ја имаш искрата во себе, не мора да си роден во богато семејство, не мора дури ни да имаш добар телефон за да се снимиш како пееш. Талентот ќе си го најде својот пат во денешното време на развиена комуникација. Џонг Мадалидај е средношколец од местото Кабацан на Филипините. Неговите родители цел живот одгледуваат […]

Во руската област Архангелск жените се рамноправни со мажите (17 фото)

Наместо да работат во топли канцеларии, да пијат по 10 кафиња на ден и да се жалат дека ја имаат најлошата работа во светот, жените во руската област Архангелск работат рамо до рамо со мажите, ако не и повеќе. Фотографиите се од една локална фабрика каде што жените напорно работат во котлара и креваат тешки […]

5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

Таткото намерно ја провоцираше без да се штити со ракавиците, но малава е жестока :).

Девојкава ќе ви покаже како се пие кригла пиво за 5 секунди без раце

Да ја држиш криглата со забите и да голташ во исто време, тоа е уметност :).

Најоригиналната и најсмешната комичарка вентрилоквист до сега

Најоригиналната и најсмешната комичарка вентрилоквист до сега

Вентрилоквисти се луѓе кои можат да зборуваат од стомакот, без отворање на устата. Комичарката се вика Нина Конти и ќе ве насмее со своите доброволци од публиката. Гледајте како го натера вториот да заигра.

Верувале или не, оваа супер згодна жена родила 6 деца (26 фото)

Ако мислите дека после раѓањето дете жената не може да има идеална фигура, грешите. Запознајте ја 33-годишната Дебора Гудмен, мајка на 6 деца. Нејзината тајна е во активното и редовно спортување. Погледнете ја како изгледа сега. Се надевам дека овој пост ќе им биде голема мотивација на жените кои престануваат да се грижат за својата […]

Кога ресторанот е преполн со гости и сите сакаат да јадат од специјалитетот на куќата

Кога ресторанот е преполн со гости и сите сакаат да јадат од специјалитетот на куќата

Тогаш готвачот го пали авионскиот мотор и шоуто може да започне :).

Сте виделе ли вертикално играње? Погледнете го танцот на ѕидот на зградата на овие двајца воздушни танчери

Сте виделе ли вертикално играње? Погледнете го танцот на ѕидот на зградата на овие двајца воздушни танчери

Танчерите својата прекрасна, екстремна кореографија ја одиграа на зградата на собранието на градот Оукленд, САД. Уживајте!

Машина за делење на белката од жолчката на јајцата

Машина за делење на белката од жолчката на јајцата

Идеален изум за готвачите во големите кујни и пекарите кои мака мачат и трошат многу време за делење на белката од жолчката на јајцата. Сфати некој како работи изумот?

Рибарот фати огромен сом од 58 килограми… и го пушти назад во водата

Рибарот фати огромен сом од 58 килограми… и го пушти назад во водата

Ова можат да го разберат само вистинските рибари! Борбата на рибарот Димитриј Лебедев, кој ловел риби на реката Дњепар, со огромното рибиште траела скоро 1 час. Откако сомот се предаде, рибарот пресреќен се сликаше со него, го измери, а потоа го испочитува речното чудовиште и го пушти назад на слобода.

Вежбање на систем вратила во дворот во слободен стил

Вежбање на систем вратила во дворот во слободен стил

И после некој ќе рече дека не сме настанале од мајмуни :).

Група „гумени“ улични забавувачи Совето, Јужна Африка

Луѓево прават навистина добри и смешни трикови користејќи ја еластичноста на своите тела.

Русокоса девојка игра лесно како пердув на фестивалот Tomorrowland

Русокоса девојка игра лесно како пердув на фестивалот Tomorrowland

Фестивалот Tomorrowland се одржа од 18-27 јули во Бом, Белгија, а темата на фестивалот беше „Клучот на среќата“.

ММА борец предизвикува непознати луѓе на улица да се обидат да го удрат в лице. Човеков е брз!

ММА борец предизвикува непознати луѓе на улица да се обидат да го удрат в лице. Човеков е брз!

Целта му е да покаже дека со добро движење на главата може да се избегне секоја опасна улична тепачка.

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Предупредување: Лудак со велосипед во градот!

Маниак Деблокс е талентиран велосипедист, кој вози на малку поекстремен начин од другите велосипедисти. Погледнете го што им прави на возачите и на пешаците на улиците.

Чудесните руски гимнастичарки

Чудесните руски гимнастичарки

Ова го нема ниту во најдобрите светски циркуски претстави! Како физичките закони да не важат за нив.

+