Индискиот „Ракета човек“ е многу популарен на панаѓурите и забавите ширум Индија

Опасна финта прави со оган од главата. Обратете внимание на помошникот.

Настапот на „Америка има талент“ на 82-годишен дедо кој водел мисија за поправка на телескопот Хабл и бил воен пилот

Сите се зачудија кога дедото изјави дека се пријавил затоа што смета дека ова ќе му биде врв на кариерата што ја имал цел работен век. Но кога запеа…

Поправка на улица на руски начин

Како да реди сложувалка :).

Џебниот брејкденсер од Кореа го однесе играњето на едно сосема ново ниво

Го викаат Џеб, заради неговата големина, но она што го покажа го направи најголем од сите.

Домаќинкава ќе ви покаже неколку финти за трајно диплење алишта

За да не ви се растурат откако ќе ги здиплите еднаш, користете ги финтите на оваа супер домаќинка.

Дечково има вроден талент за свирење на саксофон

Дури не му треба ни саксофон :).

Актерот Кевин Харт се обидува да биде кул како Двејн Џонсон „Карпата“

Си набавил дури и тежок синџир и тоа позлатен :).

Фудбалер со неверојатна брзина во нозете

И јас можам вака, само побавно :).

Руски мајстор поправа клима на 7-ми спрат како на шега

Нема друго работа, ќе се врзува, ќе се заштитува.

Уште една индонезиска мајка го воодушеви светот со нејзината возраст

Тој што ја бакнува во образ не ѝ е дечко, туку син!

Прекрасниот танц во слободен стил на прекрасната Лена Викторија

Девојката тукушто се појави на интернет, но со вакво играње не ѝ бега светска слава.

Одличен трик како да дознаете колку точно плин имате во боцата

Сѐ што ви треба е една кофа со топла вода. Ја полевате боцата и со раката лесно ќе осетите во кој дел ќе се впие течноста.

Овој паметен човек не може да ги користи рацете, но си измислил направа за да може да се храни сам

Изумот е негов, а исто така и изработката, односно си ја испринтал со 3D принтер и си го олеснил својот живот и животите на неговите најблиски.

Девојкава си го подобри сопствениот рекорд вртејќи 180 хулахопи истовремено

Ако внимателно го погледнете видеото, ќе забележите дека еден ѝ падна на почеток, што значи 179 :).

Се родила поради неуспешен абортус и поминала 17 години во потрага по биолошката мајка

Кога мајката на Мелиса Охден била присилена да абортира во 8 месец од бременоста шансите бебето да биде родено живо биле високи. Сепак, тоа што не била оставена да умре било чудо и хуманост на медицинските сестри. Откако Мелиса се родила во 1977 година била ставена во медицинскиот отпад. Но, медицинската сестра која поминувала таму ја слушнала како плаче и веднаш ја однела на интензивна нега.

Со нож на риболов во мала река со огромни и силни риби

Рибата иако фатена на јадица, никако не се дава. Но, еден од рибарите има нож.

Од серијалот силни луѓе: Човекот кој нема раце, а сам вози автомобил и тоа со мануелен менувач

Менувањето брзини му е најголем проблем, но нашол решение и за тоа. Секоја чест!

Братучед му на Ван Дам не е глумец туку работи како домар

Но, се познава дека и тој го поседува талентот. Инаку братучеди се по шпага :).

Ова 14-годишно девојче од Непал го има најубавиот ракопис во светот

Брзината со која се пишува на компјутер од ден на ден сѐ повеќе ги исфрла од употреба пенкалото и хартијата, но убавиот ракопис сеуште воодушевува. 14-годишната Пракрити Мала го објавила своето писмо на интернет и стана вистинска ѕвезда. Се шпекулира дека Мајкрософт ги откупиле правата од девојчето за да направат фонт според нејзиниот ракопис.

Професорот по психологија и татко станал инженер, за да му направи вештачка рака на своето дете

Професорот по психологија, Бен Рајан, никогаш не помислил дека еден ден ќе стане инженер, но сè се променило по раѓањето на неговиот син, кому докторите морале да му ја ампутираатраката во првите денови од животот.

Африканските градежни работници се како вистински роботи

Ефикасноста во работењето им е силна страна :).

Кога ќе му го блокираш излезот на еден од најсилните луѓе во светот

23-годишниот Хакан Акар од британскиот град Лутон е професионален стронгмен натпреварувач. Тој виде дека една мала Корса му го блокирала излезот и работата ја презеде ВО СВОИ РАЦЕ. За целата операција потроши само неколку секунди од своето време.

Млада мајка на годината го затвора багажникот на автомобилот со бебето во раце

Веројатно дома вака менува и сијалици :).

Продавачот на шарени спирали ќе ви покаже какви сѐ трикови може да се прават со нив

Веројатно освен оној што го прави девојчето, друг и не сте знаеле дека може да се направи, но инерцијата е моќна работа.

Како професионален готвач пржи јајце

Добра финта за фаќање девојки :).

Дури и најспремните алпинисти ќе им подзавидат на чистачите на прозорци во Бангкок

А вие мислевте дека вашата работа е лоша…

Новинарката сакаше да му направи интервју на Луис Хамилтон, па тој реши да ја провози едно крукче додека муабетат

Ги подзаборави малку пашањата кога Формула 1 легендата го нагази Мерцедесот :).

Чешкиот билдер Јан Михалов има најубави тегови на цел свет

Останатите билдери, а и обичните мажи му завидуваат.

Знаеш дека си ја нашол вистинската, ако може да го направи ова без раце :)

За тестот ви е потребно едно шише вино со плутена тапа и една јака женска.

Кинеската актерка Лин Чилин го шокира целиот свет кога призна колку години има

Веројатно и вам ви личи како да не е постара од 20 години. Колку и да звучи неверојатно, Лин Чилин има 42 години и изгледа исто добро и без и со шминка.

+