Најлошата реакција на запросување до сега!

Сега со јаболко во глава, утре со тава :).

Вознемирувачка снимка и фотографии од „бебе-врколак“ родено во Малезија

Бебето било фрлено, а го пронашол некој граѓанин на султанатот Паханг, дел од федерацијата Малезија.

Фиат не предвиделе дека некој со Гранде Пунто или со Панда може да извози 400.000 километри

Сега станува јасно зошто на пазарот може да се најдат возила стари 15 години со поминати 30-тина илјади километри :).

Кражба на ново BMW за 60 секунди со помош на нова технолошка направа

Крадецот со помош на направата испушташе засилени сигнали обидувајќи се да го измами безбедносниот систем на автомобилот, емитирајќи ист сигнал како клучевите на автомобилот.

Анкета во Скопје: Дали би украле 1 милион евра, ако никој не дознае?

Голем поздрав и секоја почит за одговорот на продавачката на книги на плоштад. А за тоа колку се искрени луѓето, повелете на коментари.

Што ќе се случи ако на автопат се постават 100 лежечки полицајци едно по друго?

Тестирањето е направено со многу прецизна анимација заснована на физиката.

Девојката си измислила специјална вежба која ќе ѝ помогне полесно да ги извршува секојдневните активности

Генијално и многу амбициозно :).

Внукот го пронајде тајното шкафче во домот на неговата покојна баба

Тој бил единствениот наследник на домот, во кој веќе 10 години не живеел никој. Таинствениот метален шкаф го нашол случајно.

Девојката конечно си купи iPhone 7 преку Амазон Индија и реши да го сними отпакувањето

Девојката само сакаше да си го овековечи овој среќен момент.

Жена со сопруг тешко болен од рак, преку Фејсбук замолила некој добар човек да ѝ помогне да го исчисти дворот. Ваков одговор не очекувала!

Во февруари 2017 година, сопругот на Џенифер Симонс бил дијагностициран со рак од четврта фаза. Од тоа време, таа била принудена да работи, да се грижи за нејзиниот сопруг и да го одржува својот дом практично без ничија помош. Таа повеќе не можела да го издржи товарот, особено кога монсун се „прошетал“ во нејзината област. Дворот на жената бил полн со плевел и висока трева.

Љубовта понекогаш е слепа, а понекогаш и треба само поголема диоптрија

Автор: Викторија Миланчевска

Среќен е оној маж кој има ваква принцеза во кујната

Макар и цел живот да јаде пржени јајца :).

Смешни слики #1317

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1317-ти дел.

Жена тестира парфем во продавница, додека никој не гледа

Уште да немаше и безбедносна камера и никој немаше да дознае :).

Го препознавате ли овој гласач, кој задоцнил само 45 минути на Локалните избори 2017?

Кој прв го препознае нека пише коментар :).

Танчерката се израдува, мисли пари и лепат…

А фраерот се снајде со салфетките на масата :).

Цртежи со длабоки пораки за сѐ она што не чини во современото општество (30 фото)

Делата на полскиот уметник Павел Кучински тераат на размислување, а тоа е една од главните цели на уметноста.

Види ја Македонката: Животот во едно мало место во Данска низ приказната на скопјанката Кристина

Кристина Јенсен е родена во Скопје, каде што завршила средно медицинско училиште, а потоа заминала да работи во Англија, каде што останала пет години. Наредната станица за Кристина биле САД, каде што студирала антропологија, три години и една година била на размена на студенти во Данска. Таа во 2006 година се преселила во Данска, а целото семејство се вартило во Македонија во 2010, за да во 2014 повторно се вратат во Данска, каде што жиавеат и денес, поточно во едно мало место, Нумарк.

Ивона од Сител со прејак кавер на Квин! И тоа среде вести!

А замислете тарабука да ѝ дадеа… салата! Особено внимание обратете на изразот на нејзиното лице :).

Кога жената ќе му дозволи на мажот да си прилагоди 3 квадрати од таванот само за своја душа

Царот си направи интимно катче, фрижидер во кој можеш да се прошеташ.

Специјални гаќи кои ги штитат девојките од силувачи

Ако некој силувач ги опипа гаќите, ќе бега како попарен :).

Запознајте го билдерот Владимир, кој се набилда буквално преку ноќ

Наместо бавно со протеини и многу мака, Владимир го одбрал полесниот пат, со помош на синтол.

Сваќата му дава подарок на момчето во пубертет, кој ќе му остане во мислите цел живот

Подарокот е еден жежок танц на свадбата на неговите роднини.

Денеска беше јако во спортската сала, затоа што девојката си одбрала добра боја за хеланките

На прв поглед помислуваш дека е гола, потоа гледаш дека носи хеланки, но исто како да не носи :).

Во бразилскиот град Блуменау, секоја година се организира Октоберфест. Ви ја пренесуваме атмосферата!

Исто како германскиот, со многу пиво и жени, само што жените се опуштени Бразилки.

Девојката реши да му потверка малку на дедото во помошна количка

Стариот на заем душа носи, но се ококори кога ја виде тангата пред себе :).

Смешни слики #1315

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1315-ти дел.

Кавадарчанецов ќе ви покаже како се тргнува по невеста

Автор: Атанаско Шишков

Роби решава прв пат после една и пол година да ја избричи брадата

Неговата девојка никогаш не го видела без брада.

Семејство со 3 деца, продале сѐ што имаат, дури и куќата, за биткоини

Некои луѓе премногу веруваат во револуцијата на криптовалентноста. Еден од овие луѓе е и 39-годишниот Диди Таихуту, од Холандија, кој подал сè што поседувал, вклучувајќи го и нивниот дом и други вредни работи за да можат да акумулираат биткоин. Семејството во моментов престојува во камп во Холандија, но тие често патуваат низ светот и живеат минималистички начин на живот.

+