Приказна од реалниот живот за младиот Македонец кој среќата ја побарал надвор од границите на државата

Сѐ се случи така наеднаш, беше тоа еден ден кога случајно аплицирав за работа во Дубаи. И да, ми се јавија и ми кажаа дека имам интервју утре. Истовремено бев возбуден но и загрижен, бев возбуден затоа што ќе одам во Дубаи ќе видам нов свет нови работи но истовремено бев загрижен, како ќе го напуштам моето родно место и ќе одам во сосема нов свет, кај што не знам никој, што ли ќе се случи таму, далеку од моите родители кои секогаш ми биле поддршка во животот, далеку од моите другари и пријатели, мислам дека бев повеќе исплашен отколку возбуден.

Професорката по танц малку се занесе со ученичката

Понесени од танцот, како да подзаборавија дека ги гледаат другите ученици и дека ги снимаат.

ТОП 10 фудбалери кои добиле црвен картон за начинот на кој го прославиле постигнувањето на голот

Тој на второто место е најМотика фудбалер на сите времиња :).

Гледај ме во очи 144 (62 фото)

Дечко, овде ми се очите…

Загатка: Две понуди за работа, која ќе ја одберете?

Вие сте добар професионалец во она што го работите и во исто време две конкурентски фирми сакаат да ве вработат. Почетната плата во двете фирми е 180.000 денари годишно. Во првата фирма ви ветуваат дека…

И ти да си имаш ваква позадина, и ти нема да можеш да престанеш да ја тресеш

Традиционално понеделничко Мотика будење!

Ова е сметката што Меси ја направи за 1 вечер во клуб на Ибица. Погледнете ја сумата!

Паметните угостители знаат дебело да ги наплатат своите услуги, кога ќе видат позната личност со полн паричник.

Што има во домот на еден алкохоличар? (12 фото)

Интересна прошетка преку фотографии која не излегува лесно од глава.

Вулгарен Хумор 212 (57 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Квалитетни женски нозе (49 фото)

Долгите и елегантни женски нозе отсекогаш го привлекувале вниманието на мажите.

Богоридица му кажала на еден 14-годишен ирски јасновидец дека ќе се појави на небото над една црква. Ова е видеото од настанот!

Многу верници се собраа на денот околу римо-католичката црква во малото ирско место Нок. Појавувањето на Богородица верниците го видоа во сликите кои сонцето ги формираше со облаците. Дали и вие ќе ја видите на оваа снимка, во голема мера зависи од тоа колкав верник сте.

Малиот го пронашол својот омилен ТВ канал и сега редовно си ужива во него

Погледнете со каков интерес гледа и со каков жар и раскажува на мајка си што гледа.

Овој навидум сиромашен 98-годишен старец му покажа на светот за што служат парите

„Јас сум многу едноставен човек. Не сакав никој да дознае дека имам толку пари.“, вели Грамел. Тој пораснал во сиромашно смемејство откако неговото семејство изгубило се по падот на пазарот на акциите во 1929 година и Рас научил да биде среќен со тоа малку што го имал.

Девојкава ќе ви покаже како се прави милк шејк од јагоди со добро мешање

За да биде добар милк шејкот, мора добро да се меша.

Згодна плавуша флертува на ескалатор

Секогаш смешната финта со заводливо допирање на рацете на непознати луѓе. Обратете внимание како првата жена му ја стегаше раката на својот маж :).

20 фотографии од кои ќе сфатите зошто жените живеат подолго од мажите

Некој вели дека мажите имаат пократок животен век од жените поради лошата исхрана, небезбедни работни места, повеќе стрес, поради жените или едноставно поради начинот на живот, ваков начин на живот…

Ослободување на третото око: Тајната која Илуминатите не сакаат да ја дознаете!

Постои моќ со која можете да го смените светот, тоа е Вашето шесто сетило, Вашето трето око. Третото око всушност не е дел од физичкото тело. Тоа е дел од второто тело, а тоа е етеричното тело. Етеричното тело е слично со физичкото тело, но е супериорно над него и има посебно место во човекот но не е дел од неговото физичко тело.

Мајка ја пронашла својата биолошка ќерка, која ја замениле во болница а условите во кои таа живеела ја оставиле запрепастена

Жена од Русија го пронашла бебето кое и го замениле во болница со друго дете и открила дека нејзината биолошка ќерка живеела во голема сиромаштија, со мајка алкохоличарка и татко убиец. 69-годишната Зоја Туганова пред 30 години дома однела погрешно бебе, а нејзиното завршило во рурално село.

Кавадарчанец на аеродромот во Скопје (виц)

Слегува кавадарчанец од авионот во Скопје и почнува да пцуе се живо и диво. Пцуе така 15 минути без престан и кон него се приближува еден полицаец.
– Господине, од што сте толку незадоволен?

Напишана е нова историја на светските берзи! + Бесплатен прирачник за тргување на берза

Од почетокот на годината до денес, индексот Dow Jones порасна за 7%, а пред 4 дена го достигна својот историски максимум, преминувајќи 21.200 поени.
Силен раст на берзанските индекси, особено на американските, каков што долго време не е забележан, го одбележи крајот на 2016 и почетокот на 2017 година.

Смешни слики #1210

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1210-ти дел.

Ова го сликав денес во една наша државна институција! Каде одиш Македонијо?!

Автор: Небојша Милосављевиќ

Канаѓанец забележал дека нешто се движи под неговиот тревник, па повикал стручна служба

Она што го открија е посимпатично отколку што очекуваа.

Како возач на Ламборгини Хурикан си купува сендвич на улица?

Внатре во автомобилот нема многу место, но се снајдоа. А продавачката е друга приказна :).

Бегството од Алкатраз и по 55 години останува мистерија

Алкатраз се наоѓа во Заливот на Сан Франциско, опкружен со опасни струи, непробојни ѕидови и ќелии од кои што е скоро невозможно да се избега.

Не требаше да ја фаќа за задникот

После преземаните воспитни мерки, во иднина нема ни да помисли на такво нешто.

Пајак службата на Париз има свои методи за отстранување на неправилно паркираните автомобили од улиците

Казната за неправилното паркирање пристигна побрзо отколку што се очекуваше :).

Кое од бебиња е женско? Тест, кој открива каква личност сте!

Овој едноставен тест ќе Ви каже каква е Вашата личност – погледнете ја сликата и направете проценка: Кое од овие бебиња е женско? Прикажи ги резултатите

Кинескиот младоженец ѝ покажа на невестата кој е маж во куќата додека излегуваа од автомобилот

Според кинеските медиуми, забеганиот се изнервиран затоа што невестата на некој свадбен адет му побарала многу пари на младоженецот.

Свештеникот и просјакот: Видео кое кажува многу за голем број на луѓе кои „му служат на Бога“

Просјакот го помоли свештеникот да му даде пара за корка леб. На тоа свештеникот го изведи дебелиот паричник, но гледајте до крај!