Новинар прашува кошаркарски тренер зошто пуштил кошаркар пред полуфиналето да отиде на раѓањето на своето дете

Литванскиот тренер Шарунас Јесикевичуш му одржа лекција на новинарот, која ќе ја разбере дури откако ќе стане родител.

Необично кафуле се отвора во Битола! Браво за идејата!

Во старата битолска чаршија, на 24 мај со почеток во 20 часот, со музички настап на Фанк Шуи и Фолтин ќе се отвори првото кафуле-задруга во Македонија. Целта на оваа инцијатива е преку здружување на поединци во форма на задруга, да се креира место, простор, кафич, или социјален центар, кој ќе ја негува алтернативната култура во градот.

Што се случи надвор од лифтот, само таа си знае

А вие можете само да претпоставувате во коментари :).

Еве како изгледа лудата матурска прослава на матурантите од Хрватска

Млади, убави и луди. Еве како се однесуваат Хрватите на нивната матурска прослава на плоштадот во Загреб. Оваа веселба тие ја нарекуваат „Норијада“ и ова е традиционално одбележување за крајот на средношколските денови.

Младата дама не ја одбрала вистинската облека за оваа вежба во живо на ТВ

Можеби има и намера во изборот на облеката, но тоа никому не му пречи :).

Поранешна ескорт-девојка, која што спиела со повеќе од 10.000 мажи, открива како да препознаете изневерување и ги дели мажите во 10 категории

Гвинет Монтенегро се најде на насловните низ целиот свет, кога откри дека спиела со 10.000 мажи. Сега поранешната ексорт-дама е на мисија да им помогне на жените како да докажат дека нивниот сакан ги изневерува. 39-годишната Гвинет тврди дека мажите можат да се сведат на 10 карактерни профили. Таа вели дека мажите најмногу од се сакаат доказ дека жената е задоволена.

Само во Русија (40 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Поправено 90-ти дел (49 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Вулгарен Хумор 207 (56 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Храброто романско момче го ризикуваше својот живот за да го направи најхуманото можно дело

Луѓето се организирале и сите напорно работат на случајот, но немаше да успеат без момчето. Акцијата почнува од 2:40.

Работникот му напишал писмено објаснување на шефот заради оваа ситуација снимена од безбедносната камера

На камерата можеби изгледа како сексуален напад на муштерика, но кога ќе го прочитате објаснувањето на вработениот, работите стануваат појасни. Интересен живот живеат луѓето :).

Приказна за снаата и свекрвата

Многу одамна во едно село си живеела девојка. Откако се омажила девојката отишла да живее во куќата на нејзиниот сопруг. Но на младата снаа не се согласувала со свекрвата. Свекрвата постојано ја поучувала и ја критикувала за сé и сешто.

Овие слики се доказ дека приватноста веќе стана привилегија

Дали навистина верувате дека постои приватност во модерниот свет? Ако верувате тогаш овој социјален експеримент од студент од Русија ќе ве натера повторно да размислите.

Вознемирувачко видео: Селани од Киргистан фатиле волк и му ги пуштаат кучињата да го касаат

Ниту едно животно, колку и штета да направило, не заслужува ваква смрт.

Хуман човек ѝ дава вода на жедната змија среде пустина

Видеото е снимено во пустина во Саудиска Арабија.

Смешни слики #1187

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1187-ти дел.

На македонскиот Фејсбук: Повелете крадци, ова е нашата годишна заштеда

Автор: Ивица Миленковски

Таткото става КРАЈ на малтретирањето на неговиот син од страна на соучениците

Случката е снимена во Бразил.

Мускулестиот „гангстер“ не може да поднесе пораз

Особено ако е од некој послаб (на изглед) од него :).

На NASA им дојде преку глава од сите теории на заговор, па објавија 14.000 фотографии од слетувањето на Месечината. Еве некои интересни моменти.

За сите „неверници“ НАСА спреми 14.000 фотографии, снимени во период од 1961 до 1975, кои што се достапни за целата јавност. Подолу можете да погледнете неколку од најинтересните фотографии, снимени на 6 Аполо мисии.

Маестрални грешки: Овие луѓе имале само една работа и целосно ја оплескале

Понекогаш колку и да се трудат луѓето да дадат се од себе, грешките се случуваат. Овие примери ќе ви покажат дека грешки сме луѓе правиме, или обратно беше?

Гледајте колкави големи… ракови ќе готви домаќинката

Ајде да видиме кој прв ќе го напише коментарот „Каде се раковите?“ :).

27 глупави и смешни обиди за шверц кои тргнале во сосема друг правец

Концептот е едноставен: Ако нешто е нелегално, најверојатно не е добра идеја да се обидувате да го криумчарите на граница. За жал луѓето на фотографиите подолу не го сфатиле добро овој концепт и завршиле во голема неволја. Наредниот пат кога ќе помислите дека криминалот се исплати, погледнете ја повторно оваа галерија.

Си купил патики од Кина преку интернет за 12 евра, си добил и ИЗНЕНАДУВАЊЕ гратис!

Кинезите најдоа начин како да продаваат брендирана роба, без никој да не се посомнева дека се работи за фалсификат.

Силеџијата во училиштето без некоја посебна причина реши да му удри некој бокс на дебелото дете

Но, од каде да знае дека детето по цел ден дома гледа ММА?

Зошто во некои семејства царува среќата, а во други не? (поучна приказна)

Еднаш еден млад човек му поставил прашање на еден мудрец:
– Ти си мудар човек, сите те почитуваат и бараат совет од тебе. Те молам, кажи ми зошто во твоето семејство царува среќата? Која е тајната?

Никогаш не ѝ верувајте на торта со ваков облик!

Колку и да им верувате на пријателите, пристапете ѝ на ваквата торта со претпазливост.

Македонец на најопасната трка на светот!

Како што му кажа самиот на Жаре во неодамнешната епизода од шоуто Еден на Еден, нашиот Горан Хаџи Иљовски – Чајка ќе настапи на најопасната трка во светот! Се вика Isle of Man TT, а ова се само дел од страшните судири од минатата година во трката на која во просек се вози 250 км на час!
Брзо како кредит од Форца!

Сите сме за Скопје, сите сме за Скопје!

Ситуација како од стариот и добар виц со возот за Скопје.

Забележувате ли нешто необично на сликата? (сликано во Кочани)

Автор: Иван Димитров