Трикот со цигара на час во охридската гимназија тргна на лошо :)

Трикот со цигара на час во охридската гимназија тргна на лошо :)

Најинтересните работи се случуваат кога на професорот ќе му остане време од часот. Стрпете се додека дечкото со црвената јакна да го извади саатот и да стапи на сцена.

01-umstven-trik

Научете ги овие 14 умствени трикови кои и тоа како ќе ви се најдат во секојдневниот животот

Триковите и ситните детали полезни за секојдневниот живот се секогаш интересни, но кога станува збор за нешта кои се однесуваат на интелегенцијата и комуникацијата, тие се уште поинтересни, бидејќи можат да ви помогнат полесно да се снаоѓате во најразлични ситуации.

Тинејџерот се снима како пие водка за да им покаже на девојките дека пораснал

Тинејџерот се снима како пие водка за да им покаже на девојките дека пораснал

До сега бил на сокче од портокал и сега наеднаш стана мажиште :).

Кога ќе те поканат на гости кај омилената водителка на вести

Кога ќе те поканат на гости кај омилената водителка на вести

Љубовта не познава граници

Уште еден пациент во фитнес центар

Уште еден пациент во фитнес центар

Со вежбата што ја измисли типот, фитнес центарот може да собере 2 пати повеќе вежбачи од обично :).

Руси тестираат издржливост на кацига за мотор

Руси тестираат издржливост на кацига за мотор

Првиот дел од тестот го помина, но дали ќе го помине и вториот?

Дебел војник во акција

Дебел војник во акција

Дечкото малку се прецени или едноставно лошо ја фати кривината :).

player (4)

Шверцување во авион без да плати карта!

Мислите не е можно? Но, човеков не мислеше така :).

Кога надарени девојки ќе се обидат да влезат во тесни фармерки

Кога надарени девојки ќе се обидат да влезат во тесни фармерки

Проблем убав за гледање :).

Дебела девојка на трамболина: Што може да тргне наопаку?

Дебела девојка на трамболина: Што може да тргне наопаку?

Трамболината издржа, не се скина, НО…

player (3)

Брлив, другарски бокс меч во дворот

Тројца се во „рингот“ а судијата наместо да суди снима и се смее :).

tl01

Погледнете што градат Кинезите со големина од 30 фудбалски игралишта! Опсерваторија или софистициран уред за шпионирање?

Нова видео снимка, снимена со дрон, е објавена од кинеската централна тв станица, покажувајќи го најновиот напредок на еден од најамбициозните проекти на земјата – радио телескоп соголемина на 30 фудбалски игралишта. 500-метарскиот отворен сферичен телескоп наречен FAST ќе биде најголемиот радио телескоп во светот и е сместен во највисоките планини во рурална југозападна Кина. Се планира огромната чинија да биде завршена во втората половина на 2016 година.

Новиот лаптоп на Microsoft кој ќе им конкурира на моќните лаптопи на Apple

Новиот лаптоп на Microsoft кој ќе им конкурира на моќните лаптопи на Apple

Лаптопот има i7 процесор, брз SSD хард диск до 1TB, 16 GB рам и неколку добри финти кои ќе ве воодушеват. Предпродажбата веќе започна а лаптопот чини 1500 долари. Повелете на дебата Apple против Microsoft.

dj

Опасен 3-годишен диџеј ја уништи конкуренцијата на талент шоуто

Детево се појави на Јужна Африка има тален и инстант се здоби со светска слава. Браво шампионе!

Паметни тракторски приколки за собирање балиња слама

Паметни тракторски приколки за собирање балиња слама

Една приколка заменува четворица работници, ако не и повеќе, судејќи според брзината на завршената работа.

Деца – дигитрончиња

Деца – дигитрончиња

Децата ги собираат, одземаат и множат на памет со помош на древната индиска техника со абакус. Со тек на време учат абакусот да си го замислуваат, па затоа вака мафтаат со рацете како да местат топчиња.

Малиот си најде бесконечна забава

Малиот си најде бесконечна забава

Играта се вика собери ги тениските топчиња во рок од неколку часа :).

Ви ја претставуваме Моли – првата роботизирана кујна во светот

Ви ја претставуваме Моли – првата роботизирана кујна во светот

Група британски инженери развија робот кој може да ви приготви куп вкусни јадења како професионален готвач. Тајната е во тоа што роботот долго време во специјална просторија ги снимал движењата на професионалниот готвач Тим Андерсон и сега совршено го имитира. Единствен проблем е што роботот чини 75.000 долари, а ќе започне да се продава во […]

Екстремно глуп возач – почетник излегува од паркинг

Екстремно глуп возач – почетник излегува од паркинг

Ај што направи еден куп бељи, па уште и ќе бега :).

Барот во кој пивото секогаш стигнува на време

Барот во кој пивото секогаш стигнува на време

Сопственикот на барот Витопна во Прага смислил оригинален начин како пијачите на муштериите никогаш да не им доцнат. Неговиот бар е уникатен и е задолжително место за секој турист во Прага.

Руските моќни хеликоптери Ми24 во Сирија

Руските моќни хеликоптери Ми24 во Сирија

Вистински летачки тенкови спремни секоја позиција на ИСИС да ја претворат во изорана нива.

gn02

Гнездо на вода: еколошка куќа, која се напојува на сончева енергија, изградена речиси 100% од рециклирани материјали

Како да наречете куќичка која може да стои врз плитки или длабоки мирни води, еколошка, на сончева енергија и направена речиси 98 отсто од рециклирани материјали? Ние би ја нарекле вистинско вопшепство, но дизајнерската група Џанкарло Зема ја нарекла WaterNest 100.

nata

Можете ли да претпоставите зошто женава во метро изреагира вака? Да не и умрел некој близок?

Колку и да се трудите нема да можете да погодите!

kk01

Овој супердедо на своите внуци им изгради неверојатна куќичка на дрво од три ката, висока 13 метри

Џеј Хјуит е мајстор од Масачусетс кој дефинитивно ќе биде номиниран за дедо на годината. Искусниот градежник се нафатил да изгради епична куќичка на дрво на три ката, за во неа да можат да уживаат неговите внуци и целото семејство. Пред да се родат неговите внуци, Хјуит кажал дека сака да им изгради куќичка на дрво каква што никој не видел. Хјуит започнал со изградбата пред околу една година. Погледнете го ова! Ова не е куќичка за играње, туку цела куќа на дрво.

ap02

НАСА објави богатство од 8000 HD фотографии од Аполо мисиите на Месечината

За време на вселенската програма Аполо, астронаутите се соочиле со многу непознати опасности, изведувале научни експерименти, управувале со вселенско летало, чекореле по површината на месечината и виделе глетки, слушнале звуци и почувствувале дразби кои другите луѓе никогаш не ги почувствувале. Покрај сето тоа, тие биле замолени да направат неколку илјадни фотографии од практично секој миг за време на нивното патешествие, со помош на модифицирана Хаселблад камера.

zabo

Кога одам на заболекар… (виц)

Заболекарот:
– Отворете!
Јас отворам!
– Отворете уште малку.

fan

Маж со бујна фантазија во кревет (виц)

Во кревет. Таа се притиска кон него:
– А некогаш си барал ли нешто… така… понеобично од жена?
Тој:
– Да.

s (1)

Зошто режисерот Ридли Скот во филмот „Марсовец“ користеше се од НАСА, освен нивниот скафандер за на Марс

Научно-фантастичниот филм со Мет Дејмон, околу кој се крена многу галама и љубителите на овој жанр со нетрпение го очекуваат има една тајна која излезе на површина.

motorcycle_season_end_11

Како вистинските моторџии ги чуваат своите миленичиња во текот на зимата?

Сезоната за возоње мотори е при крај и некои од страствените јавачи на „железни коњи“ веќе ги приготвија своите милиеничиња за зимски сон.

a (42)

Секси азијки (56 фото)

Нова колекција симпатични косооки девојки кои ги кршат машките срца.