kalendar (2)

Роденденскиот подарок за мама од нејзините тројца креативни синови

Тројцата браќа решиле да ја изненадат мајка си со подарок кој никогаш нема да го заборави. Тие следејќи го сепопопуларниот интернет тренд на рекреирање стари фотографии и направија на мајка си цел календар.

Веселата пензионерка од Струмица: Македонската супер бабичка

Веселата пензионерка од Струмица: Македонската супер бабичка

Снимката е од прослава по повод доделување на регионални спортски награди за пензионери.

k01

Човеков го претворил неговото комбе во стан и сега патува низ Европа

Кога 26-годишниот Мајк Хадсон кој работи како одржувач на компјутерски системи се изморил од невозбудливиот живот во Велика Британија, решил малку да ги раздвижи нештата. Кога не се задоволни од тоа во која насока се движи нивниот живот, повеќето млади луѓе ќе земат одмор или ќе излезат на некоја луда ноќ за да се опуштат. […]

al01

Тоа што селските врачови во Африка им го прават на албино децата е вон човечкиот ум

Просто е неверојатно до каква суровост може да доведе необразованоста, неразвиеноста, сиромаштијата и глупото суеверие, и тоа денес, во 21. век.

Во внатрешноста на овој грозен ползач живее еден уште погрозен ползач

Во внатрешноста на овој грозен ползач живее еден уште погрозен ползач

Живите влакна (уште и коњски влакна) се паразитски црви кои во нивната фаза на ларва живеат во внатрешноста на други суштества. Се хранат со храната на нивниот домаќин, па дури и ги контролираат неговите движења. Во Австралија сѐ е поголемо, па така и паразитскиот црв. Погледнете што се случува кога Австралијанец ќе убие џиновски пајак, […]

m1

Криминалецов извршил кражба како од „Невозможна мисија“

После 37 минути гонење, полицајците уапсиле бел ќелав маж обвинет за кражба на кола и ограбување на две банки. Но, додека му ги ставале лисиците се соочиле со најголемото изненадување во нивната кариера.

s09

Големата снежна бура можеби го промаши Њујорк, но затоа се истури врз Нова Англија

Њујорк можеби го избегна големото невреме кое се предвидуваше, но нештата излегоа сосема поинаку за Нова Англија, која беше погодена со големи снежни наноси кои затрупаа автомобили и домови, а исто така причинија штета и на крајбрежјето. Во Њујорк имаше доволно снег како за идиличен зимски ден со многу забава. Но, во Нова Англија не […]

banka1

Грандиозна афера на кинески начин: Измамници отворија лажна банка

Во милионскиот кинески град Нанџинг, полицијата спречила криминална активност на измамници, кои за да им ги соберат парите на лековерните граѓани отвориле цела банка. Банката била со сите нишани, со благајни, убав натпис и звучно име, дури имала и добро обезбедување, се со цел никој да ги намамат клиентите со поволните каматни стапки на депозитите.

Домашната атракција на малото синче

Домашната атракција на малото синче

Сериозен кандидат за татко на годината, ама во позитивна смисла. Малото се фатило како мајмунче и не се пушта :).

nes (91)

Смешни слики #455

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 455-ти дел ;).

Македонија пат во акција :)

Македонија пат во акција :)

Само пополека, опуштено и без брзање… Штом ја имаме техниката, се ќе биде во ред.

Дебелиот продавач против девојката крадец

Дебелиот продавач против девојката крадец

Му ја изспразни касата, а овој дебел… :).

Луда забава со багер за луѓе оперирани од страв

Луда забава со багер за луѓе оперирани од страв

На крај покажаа дека му се вистински другари :).

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Видеото е снимено од камера на шлемот на еден од пожарникарите-херои.

Најбрливото озвучување во кола на сите времиња

Најбрливото озвучување во кола на сите времиња

Гледајте како се тресе водата во багажникот на возилото. Чудо!

Кога ќе им дозволиш на другарите да те занишаат

Кога ќе им дозволиш на другарите да те занишаат

Се спремил, затоа што знаеше што го чека, но овие двајцата претераа, без да размислат како ќе запре нишањето.

gg2

Смешни гифчињa 43

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

pica

Многу забегана скриена камера со разнесувачи на пица

На дечкото му отвара згодна девојка во долна блека и таман на најинтересното… снемува струја и работите добиваат сосема поинаков тек.

Егзотична девојка од Тајланд се капе во река… Дали видовте нешто необично?

Егзотична девојка од Тајланд се капе во река… Дали видовте нешто необично?

Девојката ја прави познатата секси финта со водена коса, но на крај вистината исплива на површина :).

hqdefault (1)

Му направи на другарот многу јака финта: Го заглави на металната бандера

Ова е чиста физика. Тешко дека ќе може да се ослободи без туѓа помош.

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Толку таленти на едно место ретко се гледаат :). Мечот Фљамуртари – Теута заврши со 2:1 и со многу резил.

zt02

11 запрепастувачки факти за американските затвори

САД имаат најголемо затворско население во светот, како и највисока стапка на лишување од слобода. Многумина кои бараат затворски реформи ја обвинуваат државата за нејзината политика кон дрогата, како и приватизирањето на затворите.
Еве увид во некои од најзначајните факти за американскиот затворски систем.

km02

Ова изгледа како обичен камен… сѐ додека не го отворите и погледнете што има внатре

Ако некогаш патот ве нанесе на некој од бреговите на Чиле или Перу, можеби ќе налетате на некое од најчудните суштества кои природата има да ги понуди. Веројатно на прв поглед нема ни да го забележите на прв поглед бидејќи изгледа како сосема обичен камен, но се работи за нешто многу повеќе од тоа.

an01

10 нешта кои древните култури ги правеле подобро од нас

Современата технологија е навистина впечатлива. Ова е свет во кој сите имаме достап до компјутер, комуникацијата е исклучително брза, а благодарение на Јутјуб секој може да стане ѕвезда. Но некои технологии од антиката биле толку напредни и совршени што дури ни денешните научници не можат да утврдат како било изведувано тоа.

f01

Вешт бербер совршено ќе ви направи фризура со ликот на вашата омилена славна личност

Никој не прави фризури како берберот Роб Ферел. Наместо да ви направи фризура како на вашиот идол, тој ви прави фризура со вашиот идол. Овој бербер, уметник со бричот, е толку вешт што прави неверојатно реалистични портрети од вашата коса. Секако, дали некој ќе сака вакво нешто е прашање на вкус, но погледнете ги сиве […]

sl02

Најчудните, најгрозните, најзбрканите бонбони на сите времиња

Сите сакаат бонбони и слатки. Но некои производители наместо да целат кон сечиј заб, пласирале производи со… па, невообичаен дизајн, во најмала рака. Кој воопшто помислил дека ова би било добра идеја? И кој воопшто ги јаде?!

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Како гледаме на бездомните околу нас и како се однесуваме кон нив во голема мера има врска со начинот на кој изгледаат. Можеби сакаме да мислиме поинаку, но сепак судиме за луѓето на улицата врз основа на нивниот изглед. За од корен да се справат со тој проблем, група бербери од Лос Анџелес решија да […]

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Најдобрата партија шах што некогаш сте ја гледале. И да не сте љубител на шахот гледајте го малиот бестрашен мозок. На велемајсторот воопшто не му е сеедно што губи од 10 годишно дете.

Појако играње на метал до сега не сте виделе!

Појако играње на метал до сега не сте виделе!

Дебелкото е закон! Како да има двојно поголем врат од обичните луѓе :).

Retro housewife

Многу ми е жал, но мажот ми НЕ Е дома (виц)

Телефонот ѕвони.
– Крени ја слушалката – и велам на жена ми – ако ме бараат мене, кажи: Многу ми е жал, но мажот ми не е дома.
Жената ја крева слушалката…