Ѕвер-велосипедист против колата паркирана на велосипедската патека

Ѕвер-велосипедист против колата паркирана на велосипедската патека

Типот е шампион! Погледнете што направи.

bud

Толку се начукал што цел оркестар не може да го разбуди

И тоа му свират на увце :).

v

Куп кратки вицови за долго смеење

Жена му вели на мажот:
– Доста пиеш! Детето не може да прооди од тебе кога те гледа!

Дадилка на годината: И дале да им го причува детето а таа сака да се мажи

Дадилка на годината: И дале да им го причува детето а таа сака да се мажи

Некој едноставно не е спремен за мажење и за основање семејство.

player

Само вистинските мажи може да прават склекови без раце

Дечково сакаше да им покаже на другарите како се прави тоа.

Херојското дело на една мајка за да го спаси своето дете. ОВА Е МАЈКА!

Херојското дело на една мајка за да го спаси своето дете. ОВА Е МАЈКА!

Оваа трагична и трогателна несреќа се случи во Кина. Мајката, како и секоја друга вистинска мајка, гледаше само да го спаси своето дете. Предупредување: Видеото може да ве вознемири!

Идиов фрли шише во толпата на концерт, а казната стигна експресно брзо

Идиов фрли шише во толпата на концерт, а казната стигна експресно брзо

Ја научи лекцијата на најдобриот можен начин :).

Кога најпочитуваниот професор ненадејно почина, вака учениците му оддадоа последна почит

Кога најпочитуваниот професор ненадејно почина, вака учениците му оддадоа последна почит

Учениците од машкото средно училиште Палмерстон Норт во чест на почитуваниот професор Довсон Таматеа го изведоа традиционалниот маорски воен танц Хака.

skuterce

Полицаец со мотор брка низ градот будала Кинез со скутерче

Ај што бега од полиција па уште и провоцира, се прави фраер. Жанр: Комедија.

Боинг C-17 испушта 4 хамери во лет

Боинг C-17 испушта 4 хамери во лет

Застрашувачката воена моќ на Американците.

Организирани затворски тепачки без судија и без правила во Нов Зеланд

Организирани затворски тепачки без судија и без правила во Нов Зеланд

Некои работи во затвор се строго забранети, како на пример мобилни телефони и тепање со другите затвореници. Но овие затвореници успеале да обезбедат мобилен телефон за снимање и да си организираат жесток натпревар без правила. Дури успеале снимката да ја објават на интернет.

Кога не ти е денот подобро седи си мирен

Кога не ти е денот подобро седи си мирен

Гејмерот малку се изнервира па сакаше да и се одмазди на машината.

s (2)

Според повеќето луѓе, ова е жената со најсовршено тело во свеотот!

Со години ни вршеа пропаганда дека женската убавина се врти околу преслабите манекенки без трошка масти и без вистински облини, но тоа дефинитивно почна да се менува. Британскиот модел и актерка Кели Брук според голем број испитаници го има најсовршеното тело во светот и е една од главните виновнички за кршење на наметнатите стандарди за женска убавина.

china_car_03

28-годишен Кинез основа компанија и направи спортски електро автомобил од кој се исплашија и најголемите брендови

Младата кинеска компанија Youxia Motors, основана минатата година од 28-годишниот дизајнер Хуан Цју-Јуан, веќе го претстави својот прв спортски електричен седан Youxia X. Автомобилот ќе започне да се продава во 2016 година. Youxia X има 348 коњски сили, достигнува брзина од 0-100км/час за 5,6 секунди, а со едно полнење на акумулаторот може да помине 460км. Како една од силните страни на суперавтомобилот ја нагласија способноста со полнење на батеријата во времетраење од половина час, автомобилот може да помине 270км.

5892897

Само во Русија: Стриптизерка на семејна слава

Тој интелигентен потег кога на семејна слава со децата и сопругите некој повикал стриптизерка.

Russia1

Во Русија 40% од храната се произведува во домашни градини

Додека мнозинството граѓани во развиените земји се потпираат на масовното производство на храна од страна на големи компании, која потоа се пакува и транспортира за да ги задоволи потребите на домаќинствата, рускиот народ си се храни сам и тоа здраво. Тие немаат голема потреба од производство на големо, затоа што нивната земјоделска економија се потпира на ситното стопанство, претежно органско производство, и на способните раце на рускиот народ.

abandoned-golf-green-solar-released-Kyocera-corp

Јапонците почнаа своите напуштени игралишта за голф да ги претвораат во соларни електроцентрали

Од вакви примери треба да учиме и вакви работи треба да копираме!
Јапонската корпорација Кјосера трансформира напуштено игралиште за голф во соларна електроцентрала, со амбиција да учествува како партнер и во исти такви проекти за обновлива енергија насекаде низ Јапонија. Минатата недела компанијата објави дека некогашното игралиште за голф во Кјото ќе го претвори во соларна електроцентрала од 23 мегавати.

kf10

Труењето со кофеин навистина постои и може да биде смртоносно

Екстра дозата на енергија којашто кофеинот во кафето ја овозможува е стимулирање и утринска неопходност за многу кафепијачи. Подоцна во текот на денот, многу луѓе внесуваат уште повеќе кофеин со пиењето на пијалоци како Кока Кола или Ред Бул, за да се справат со попладневниот нагон за дремка.

salt-1

Оваа преносна ламба на сол држи светлина во текот на осум часа со само една чаша морска вода

Најрпвин морето го родило животот. Сега, благодарение на тројца филипински пронаоѓачи, морето раѓа и светлина. Предводени од инженерот Липа Асиа Мијена, тимот развил концепт за ламба која може да испушта светлина во траење од осум часа со помош на само една чаша солена вода.

nesepredavaj

Никогаш не се предавај!

Дури и во моменти кога на повеќето разумни луѓе би им дошол умот, дечково не се откажува.

Тур де мол

Тур де мол

Мажите никогаш не растат, тие само стануваат поголеми.

cg01

Еве како вашето тело се опоравува откако ќе ја испушите вашата последна цигара

Вашето тело започнува да се менува само неколку минути откако ќе ја испушите вашата последна цигара. Ова се физиолошките промени кои ги доживувате кога засекогаш ќе ги оставите цигарите.

Како со чипс да тестираш дали озвучувањето во колата ти е јако?

Како со чипс да тестираш дали озвучувањето во колата ти е јако?

Ако на чипсот му се случи ова, значи си ја постигнал целта.

Што прави во слободното време екс тапанарот на Whitesnake, Billy Idol и Ozzy Osbourne

Што прави во слободното време екс тапанарот на Whitesnake, Billy Idol и Ozzy Osbourne

Ем се билда, ем си ги вежба песните :). Брајан Тихи започнал да тропа на тапани од 8-годишна возраст, а на 12 години почнал да свири и гитара. Сега е член на прогресивниот метал бенд Operation: Mindcrime.

koi (12)

Смешни коинциденции кои раскажуваат сосема друга приказна

Сликата вреди 1000 зборови, особено ако е фатена од вистински агол, во вистински момент.

sj08

Овој концерт бил поголем од Вудсток, но сепак денес малкумина го паметат

До јули 1973 година, духот на мирот и љубовта на шеесеттите веќе требало да замре. Но, четири години по Вудсток, 600.000 луѓе се довлекле до горниот дел од државата Њујорк за повторно да ја разгорат поранешната магија.

Хорор скриена кемера со летечки дух

Хорор скриена кемера со летечки дух

Најинтересниот момент се случи на почетокот со парот.

p (69)

Секси летни позадини 75 (56 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

funny_picdump_1033_640_14

Смешни слики #606

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 606-ти дел.

daily_gifdump_875_640_24

Смешни гифчињa 176

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.