Деца на екскурзија: Еј другар, мајка ти те бара на телефон

Деца на екскурзија: Еј другар, мајка ти те бара на телефон

Многу смешна финта му направија на другарот кој се успал :).

Погледнете што улови овој опасен ловџија

Погледнете што улови овој опасен ловџија

Многу мудар начин на ловење, прво го имитираше животното и го повика на парење.

Едноставен грабеж на мала локална продавница

Едноставен грабеж на мала локална продавница

Дечково смислил план кој никому до сега не му текнал. Без маски, оружје, насилство и закани.

Ако квалитетно си ја работиш работата, парите и успехот сами ќе си дојдат

Ако квалитетно си ја работиш работата, парите и успехот сами ќе си дојдат

Одлична, мотивациона видео приказна за еден чистач на шофершајбни на улица.

Тур де фрижидер

Тур де фрижидер

Ова е најлудиот настан во Австралија, а според најавите ќе се прошири насекаде во светот. 80 пријатели, 7 куќи, повеќе од 1600 пива, забава, игри и се разбира, трка со велосипеди.

Какви домашни фарми на марихуана постојат во Англија и како полицијата се справува со нив?

Какви домашни фарми на марихуана постојат во Англија и како полицијата се справува со нив?

Видеото е снимено од еден полицаец од градот Венсбури за да им покаже на криминалците дека полицијата има лек за нив и дека сите што имаат фарми на марихуана во своите станови ќе бидат ставени зад решетки.

javen (44)

Какви се девојки може да се видат во јавниот градски превоз? (49 фото)

Еве што му направи демократијата на светот :).

Кинеската армија создаде роботи кои војниците ги управуваат со помош на мислите

Кинеската армија создаде роботи кои војниците ги управуваат со помош на мислите

Неверојатно на што сѐ е способен човечкиот мозок. Може да прави нешта кои не можат ни да се замислат. На пример, дали сте знаеле дека во човечкиот мозок има електрицитет доволен да запали мала светилка? Постојано изнаоѓаме нови начини да го користиме нашиот мозок, било за добро било за зло. Истражуачите на кинеската армија неодамна […]

Дувањето глуварче знае да биде многу смешно

Дувањето глуварче знае да биде многу смешно

Имате голем поздрав од запчињата на малиот :). Позитив на денот!

lift

Лифт во Њујорк преку кој ја гледате историјата на градот

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало историјата да ви мине пред очите, како некој филм? Се разбира, учебниците и книгите се информативни, но да се гледа како се менува светот пред нашите очи е многу моќно искуство. И токму тоа го имале на ум инженерите и дизајнерите на овој лифт во новиот Светски трговски центар. Како што лифтот се качува до набљудувачницата на 102-от кат, патниците гледаат како градот се менува пред нивните очи. Уверете се сами…

Русин растура на селска свадба

Русин растура на селска свадба

Тоа што не паѓа е резултат на секојдневниот долгогодишен тренинг :).

alex

Научник тврди дека го нашол клучот за успорување на процесот на стареење и очекува да живее 150 години

Д-р Алекс Жаворонков тврди дека ќе доживее 150 години по наводното откривање на тајната како да се одложи стареењето. Тој е експерт за процесите на стареење и верува дека напредокот во медицината и свесноста за тоа како начинот на живеење се одразува врз стареењето ќе доведе до далеку подолг животен век отколку што беше познато до сега. Тој следи строг режим на редовни вежби во комбинација со лекарства, суплементи и редовни лекарски прегледи, одбегнувајќи го бракот, децата и стремежот кон материјални добивки за да се сосредоточи на истражувања со кои би го победил стареењето.

Ваква глетка не се пропушта: Секси плавуша на мотор

Ваква глетка не се пропушта: Секси плавуша на мотор

Типот што ја снимаше заборави каде тргнал :).

apok

4 весници на апокалипсата (виц)

- Кои сте вие?
– Ние сме четирите весници на апокалипсата:

pr07

10-те најзбунувачки артефакти коишто досега се пронајдени

Библијата ни вели дека Бог ги создал Адам и Ева пред само неколку илјади години, како што нѐ уверуваат некои толкувачи фундаменталисти. Науката нѐ учи дека ова е обична измислица и дека човекот е стар неколку милиони години, а цивилизацијата само неколку десетици илјади години. Но, дали е возможно науката да греши, исто како и библиските приказни?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Американската влада бара некој (било кој) да престојува во овој изолиран град

Со ближењето на летните одмори и порастот на температурите, повеќето луѓе повеќе би сакале да се најдат на некоја топла, песочна плажа крај море или езеро…и кој би можел да им замери за тоа? Но за оние коишто бараат малку пооригинална, повозбудлива, па дури и поморничава авантура, американската влада го нуди малиот град Гарнет, во […]

HEROJ

По успешна хируршка интервенција врз неговото срце, ова момче на сите им покажа им што значи да се биде херој

Кога на Картер Џентл при раѓањето му била дијагностицирана тешка вродена срцева мана, тој не можел да знае низ какви сѐ маки ќе помине. Сега, кога има седум години, ефектите на постојаните операции на кои бил подложен веќе почнуваат да се одразуваат врз него. Пред неколку недели Картер бил подложен на својата дванаесетта операција на […]

ocekuvanje

Проблемот на современиот човек (виц)

- Живеам живот во очекување на нешто што нема да пристигне никогаш…
– Зборуваш за љубовта?

Како изгледа кога лавина ќе го погоди кампот на планинарската експедиција на Монт Еверест

Како изгледа кога лавина ќе го погоди кампот на планинарската експедиција на Монт Еверест

„Земјата се тресеше од земјотресот, а потоа луѓето почнаа да трчаат… Трчавме за да си ги спасивме животите“ – вели авторот на видеото. Предупредување: Видеото може да ве вознемири!

Предупредување: Нестрплив идиот со Камаро на патот!

Предупредување: Нестрплив идиот со Камаро на патот!

Возачот на Шевтолет Камаро очекуваше дека ќе му ја видат колата и сите ќе го пропуштат, но пикап камиончето продолжи да си вози со истата брзина со која си возеше цело време. Поука за во иднина: Ако видите ваков возач на патот, пропуштете го.

Пијан дечко седна на клупа и околу него се собраа стотици сеирџии

Пијан дечко седна на клупа и околу него се собраа стотици сеирџии

Необична случка на музичкиот фестивал Гластонбери во Велика Британија, каде сеирџиите се собраа да гледаат како пијаниот ќе падне од клупата :).

Диши… жив си!

Диши… жив си!

Не прашувај како е можно, затоа што никој нема да може да ти одговори.

Цртан филм за лошиот однос кон животните со добар црн хумор

Цртан филм за лошиот однос кон животните со добар црн хумор

Цртан филм за лошиот однос кон животните со добар црн хумор Поука: Сè се враќа, сè се плаќа!

eftini (3)

Евтини маски (24 фото)

Ем евтино ем набрзина е еднакво на ова:

s (20)

Супер татковци (27 фото)

Татковци кои се подготвени буквално на се, само нивните деца да имаат среќно детство.

На светот сеуште постојат ЛУЃЕ во вистинската смисла на зборот

На светот сеуште постојат ЛУЃЕ во вистинската смисла на зборот

Во време кога сите заборавија на хуманоста бидејќи постојано некаде брзаат, реткост е да се види некој човек кој ќе подзастане, ќе паузира се што правел, за да направи добро дело.

go (57)

Го видовте ли? (60 фото)

Фотографии кои ќе ве натераат да ги погледнете два пати за да видите во што е финтата.

cupula-cintapinta-5

Извртена архитектура која ѝ пркоси на гравитацијата

Во нејзината последна серија слики, Синта Видал Агуљо од Барселона им пркоси на гравитациските и архитектонски конвенционалности, создавајќи капсулирани сцени и перспективи кои се испреплетуваат. Сликите се во акрилни бои на дрвени панели. Агуљо вели дека секое дело ја испитува човечката внатрешна перспектива на животот која не секогаш се совпаѓа со реалноста која нѐ опкружува. […]

nes (66)

Смешни слики #527

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 527-ми дел.

fm05

10 филмови кои можат да го променат начинот на кој го разбирате животот

Секој филм врз гледачот влијае на свој начин. Некои филмови побудуваат чудење и возбуда, други страв или тага, но заедничкото кај сите филмови е што сите носат некоја своја порака.
Некои филмови можат да покренат некои толку длабоки прашања, што можат да го променат начинот на кој го восприемате животот. Следнава листа содржи 10 уникатни филмови го прават токму тоа.