sn04

Во САД ја најавија најголемата снежна бура во историјата, а еве како Американците се подготвуваат за тоа (15 фото)

По најавите за снежна бура каква што не се памети, североисточнот дел на САД се подготвува да се соочи со непогодата. Се проценува дека до четврток ќе напаѓа околу метар и половина снег, поради што се превземаат екстремни претпазливи мерки. Градоначалникот на Њујорк Бил де Бласио ги предупредува Њујорчани за историската снежна бура Градоначалникот на […]

katar-makedonija

Катар

Добар ден, јас сум Кирил Михајловски имам 45години и по професија сум спортски новинар.
Само на кратко ќе се задржам на ракометарите. Многу добра игра на сите натпревари, браво, да имавме малку среќа ќе беше подобро, до голмано на Словенија еден голем поздрав, да кажеше дека е толку напнат ќе му ги пуштев Сузето и Светлето ќе го олабаеја. До Диви ЗДРАВО, а до Борко синката ЗДРАВО, ЗДРАВОООО.
Јас поќе ќе се задржам на тоа како кој го доживуваше светското.

Еве зошто електричните автомобили се иднината

Еве зошто електричните автомобили се иднината

Електричниот суперавтомобил Тесла P85D има т.н. „Нездрав мод“, нешто како турбото кај обичните автомобили, само појако. Реакциите на совозачите кажуваат се.

Мојата мачка Луна има 3 килограми лудило. Еве ви доказ!

Мојата мачка Луна има 3 килограми лудило. Еве ви доказ!

Ви препорачуваме да погледнете какви лудории прави мачкава, особено ако сте љубител на животни.

Како да проверите дали медот ви е 100% природен или има додавано шеќер?

Како да проверите дали медот ви е 100% природен или има додавано шеќер?

Едноставен начин со ладна вода. Ако медот се измеша со ладната вода, тогаш некој ви ги зел парите и ви продал растопен шеќер. Ова во видеото е 100% природен мед и ваков резултат треба да добиете кога ќе му додадете ладна вода.

Горилата од обезбедувањето не го пуштал да влезе, па му се врати со бејзбол палка

Горилата од обезбедувањето не го пуштал да влезе, па му се врати со бејзбол палка

Да види тој кого нема да пушта да влезе :).

Реакцијата на средношколецот затоа што професорот му го зел телефонот

Реакцијата на средношколецот затоа што професорот му го зел телефонот

Не е лесно да си професор во денешно време! Му рекол дека ќе му го врати на крајот на часот, но што да прави ученикот цел час?

Моето големо патување во 2 минутно видео: 10 недели по пустините, џунглите, плажите и планините на Јужна Америка

Моето големо патување во 2 минутно видео: 10 недели по пустините, џунглите, плажите и планините на Јужна Америка

Вака се прави видео кога патувате во егзотични земји како што се Аргентина, Чиле, Боливија, Перу, Бразил и Парагвај. Дечково успеа неговото патување да го срочи во прекрасно 2 минутно видео. Уживајте!

Како саудиската полиција спречува самоубиства?

Како саудиската полиција спречува самоубиства?

Така се прави тоа, по брза постапка, без многу лигавење и убедување.

Кражба на кола и киднапирање жена на бензинска

Кражба на кола и киднапирање жена на бензинска

Снимкава ја објави полицијата на американскиот град Арлингтон со цел народот да помогне да се идентификува напаѓачот.

Сурова руска селска стоматологија

Сурова руска селска стоматологија

Докторот оперира со моторцангли :).

Татково има малку застарен и необичен начин на воспитување на синот

Татково има малку застарен и необичен начин на воспитување на синот

Синот сам треба да си ја одбере казната а таткото е тука да ја спроведе. Трол 90-ти левел :).

Најдобрите и најсмешните автонокаути во ММА борбите

Најдобрите и најсмешните автонокаути во ММА борбите

Силата и паметот често не одат заедно, па од тука и големиот број самоубиства од заседа во ММА борбите :).

Две деца прават забегана финта со трамболина на патот

Две деца прават забегана финта со трамболина на патот

Ваков резултат никој не очекуваше :).

cn10

15 примери за едни од најубавите кино сали во целиот свет

Со технолошкиот напредок некако се загуби интересот за одење во кино, делумно поради можноста да се гледа секој филм во удобноста на сопствениот дом, а делумно и поради тоа што стандардните кино сали не нудат нови предизвици. Но тоа не секогаш е така. Во следната листа ќе имате можност да прочитате за кино сали кои […]

ra02

Единствениот човек во историјата кој во текот на својот живот бил и џуџе и џин

Таканареченото „медицинско чудо“ се случува многу ретко. На почетокот од 20. век, чудниот случај на ненадеен растеж на Адам Рајнер ги запрепастил лекарите. Рајнер е единствениот случај во историјата при кој човек од џуџе се претворил во џин. Рајнер се родил во 1899г. во Грац, Австрија. Бил нормално и здраво дете, но и покрај тоа […]

statui (25)

Туристи + статуи = вулгарен хумор (45 фото)

Фотографии за паметење од местата кои ги посетиле :).

Генијалецот кој направил специјална количка во која неговиот зајак ќе му носи пиво

Генијалецот кој направил специјална количка во која неговиот зајак ќе му носи пиво

Зајакот Волис сигурно не е свесен дека количката во домашна изработка служи за да му носи пиво на неговиот жеден сопственик. „Овој настан одбележува едно големо достигнување. Веќе цела година сорабоувам со миленичето зајак на мојата девојка создавајќи изведби и настани кои ги одразуваат неговите способности и страсти. Ни јас ни Волис не ни претпоставувавме […]

probaa

Конечно решија да пробаат… (30 гиф)

Храбрите обично ги следи среќа… но, не секогаш

pel

Докторот што избивал клин со клин (виц)

- Докторе, не знам што да правам. Мажот ми ме фати со љубовник и од тогаш пелтечи.
Докторот ја гледа згодна и убава и и вели:

dokt

Докторот и младата мајка (виц)

Жена носи бебе на доктор. Докторот ја прашува:
– Детето на доење ли е или на вештачка храна?
– На доење.

brak

Македонецот што се оженил со Французинка (виц)

Македонец се жени за Французинка. После 1 месец неговите пријатели го прашуваат:
– Кaко ти е со Французинката?!

majs (15)

Поправено 56-ти дел (56 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

expanded-new-2

Нов тренд: Уметнички тетоважи со надреалистичко портретирање и кубизам

Опусот на уметничкото дуо Џејд Томлинсон и Кев Џејмс, познати како „Проширено око“, опфаќа уметнички слики, инсталации, улична уметност, скулптури и тетоважи во кои се преплетуваат линии, типографија и геометриски фигури. Уметниците од Лондон на тетовирањето му пристапуваат како на вид уметност, вметнувајќи наратив и цел зад секој дизајн пред да се решат да го […]

Како би изгледала Земјата ако сонцето би било заменето со друга ѕвезда?

Како би изгледала Земјата ако сонцето би било заменето со друга ѕвезда?

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога Земјата би била во близина на друга ѕвезда место нашето сонце? Сигурно ретко некој би се запрашал такво нешто, бидејќи едноставно не можеме да си го замислиме животот без сонце. Но, еве некои интересни можности на таа тема.

zeni (29)

Девојки во смешни ситуации 36 (48 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

pa (3)

Паузата за ручек во тајванската компанија Foxconn, еден од најголемите производители на електроника во светот

Пред 5 години, раководството на компанијата им ги зголеми платите на вработените поради големиот број самоубиства кои се случуваа затоа што вработените немаа излез. За таа сметка, паузите за ручек сега им изгледаат вака.

Скриена камера со згодна плавуша во бикини која легнува до непознати луѓе

Скриена камера со згодна плавуша во бикини која легнува до непознати луѓе

Најсмешни се реакциите на девојките кога ќе му легне во скутот на дечкото.

Студент прави финти во библиотеката на Универзитетот на Јута

Студент прави финти во библиотеката на Универзитетот на Јута

За разлика од другите скриени камери овој направи 10 различни глупости во исто видео.

fs01

20 легендарни фестивали од целиот свет на кои вреди да се присуствува во 2015

Има нешто прекрасно во тоа кога луѓето се собираат да го прослават постоењето на светот и на човечкиот род. Еве некои од најдобрите фестивали во целиот свет.