nesekojdnevni (4)

Смешни слики #381

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 381-ви дел ;).

kam

Камионџијата му одржува лекција на возачот на Porsche Cayenne

Очигледно намерно ги игнорираше сигнализирањата од другите возачи, добро знаејќи дека позади себе веќе неколку километри го влече скапиот автомобил.

sou

Дечко и прави добра финта на девојката на француско ТВ шоу во живо

Да види таа кого ќе јава како магаре :).

misli

Македонецот и јапонската машина што чита мисли (виц)

Измислиле Јапонците машина што чита мисли. Пиеш една пијачка и на екранот се појавува твојата мисла.
Седнува Американецот, пие виски и на екранот се појавува кутија Малборо.

mc03

Човеков е практично слеп, но тоа не го спречува да се занимава со неговото диво хоби

Карл Бовард страсно се грижи за иднината на големите мачки како тигрите, лавовите и пантерите. Како начин да се избори за нивната иднина, Бовард отворил прибежиште во Флорида наречено „Единствена визија“ кадешто ги згрижува големите мачки. Целата приказна ја прави уште поневообичаена фактот дека 43-годишнот Бовард е речиси слеп.

bt01

Како сами да си направите полнач за батерии на сончева енергија?

Батериите на полнење заштедуваат пари и го намалуваат ризичниот отпад. Се разбира, ако се сетите да ги наполните. Да земете батерија за само да увидите дека ќе треба да мине четири часа на полначот е навистина непријатно. Фрустриран од овој проблем, Шон Фрејн решил да измисли полнач на батерии кој работи секаде кадешто има сонце […]

t

Како таткото се справи со криминалците кои го нападнаа додека беше со својата ќеркичка?

За разлика од нормалните татковци кои се претвораат во суперхерои кога нивното дете е во опасност, гледајте го што направи идиотов!

Како пубертетлија пее песна?

Како пубертетлија пее песна?

Детево има навистина убав глас, но пубертетот почнал да го фаќа :).

arap

Младо Арапче се обидува да ја запре колата која му се заклучила со клучевите внатре

Големите проблеми на малите неискусни шофери :).

nostrad

Нострадамус го лечел францускиот крал (виц)

Францускиот крал се разболел од венерична болест. Доаѓале разни доктори, но никој на можел да помогне. На крај наредил кај него да го доведат Нострадамус.

punk

Панкерот што пораѓал жена на улица (виц)

Жена се пораѓа на улица. Поминува еден панкер.
Жената:
– Ве молам помогнете!

sto

Мажот и зборувачката стоногалка (виц)

Маж во продавница за миленичиња:
– Имате ли нешто… што и да е, само да е зборува?
– Да. Зборувачка стоноглака.

Тажната приказна за ова прекрасно девојче кое толку убаво свири пијано

Тажната приказна за ова прекрасно девојче кое толку убаво свири пијано

Ова 13 годишно девојче од Холандија загина пред 2 недели во сообраќајка. Таткото го објави нејзиното видео на интернет затоа што неговата ќерка Ана многу сакала да стане славна. Тоа и се случува сега, луѓето од целиот свет го споделуваат нејзиното видео и нејзината приказна, за жал постхумно.

Збогум порно: Војниците се збоуваа од своите порно списанија со сета достојна почит

Збогум порно: Војниците се збоуваа од своите порно списанија со сета достојна почит

Старешините ги фатиле и им наредиле да ги уништат. Но разделбата од некои работи е тешка :).

Болна мајка го лаже детето дека има Ебола!

Болна мајка го лаже детето дека има Ебола!

Жално е за малиот што уште многу години ќе мора да живее со нездравиве родители и ќе мора да се трауматизира од нивните финти левел Луцифер.

Реакцијата на децата кога мајка им ја најде нивната загубена мачка

Реакцијата на децата кога мајка им ја најде нивната загубена мачка

Видео кое го стоплува срцето! Секој кој досега имал искуство со губење на своето милениче знае колку е стресно тоа и ќе ги разбере реакциите на децава. Најдобрата можна разрешница е миленичето безбедно да се врати дома, како во случајов со 13-годишната мачка. Мачката ја немало цели 2 месеци, кога мајката случајно ја забележала кај […]

kn12

Книгата во која навистина е предвидена иднината

Во книгата „Сѐ да застане на Занзибар“ од авторот Џон Бранер напишана во 1969 година се пишува за тоа каков ќе биде животот во 2010 г. Се работи за утописки роман со измислени настани, но откако ќе ја прочитате, ќе воочите некои навистина неверојатни совпаѓања.

Сообраќаен бон тон: Пешаците и возачите ја искажуваат својата благодарност за дадената предност

Сообраќаен бон тон: Пешаците и возачите ја искажуваат својата благодарност за дадената предност

Убави примери од кои секој возач треба да учи. Често учесниците на сообраќајот на кои им давате предност знаат да ви се заблагодарат на интересен начин кој ќе ви го разубави денот.

Кокошкина симфонија бр. 1 за пијано

Кокошкина симфонија бр. 1 за пијано

Музичарот кој работи под псевдонимот Igorrr ги пуштил своите кокошки во дворот кај малото пијано врз кое истурил житни зрна. Од звуците кои ги отсвиреа кокошките, музичарот направи интересна композиција.

SPAAA

Уметникот Стив Спазук слика со оган

Уметникот Стив Спазук развил уникатен начин на „сликање“ употребувајќи ја саѓата која останува од чадот од свеќа. Иако се чини дека само ја држи свеќата до хартијата и црта со помош на чадот, неговата техника е малку посуптилна. Спазук често не знае каков ќе биде конечниот резултат и какви слики ќе нацрта и остава облиците […]

fl02

Погледнете како изгледаат филмовите пред да им се додадат визуелни ефекти

Има ли нешто што денешните филм мејкери не можат да го направат со помош на современата технологија? Со чудата кои техничарите за визуелни ефекти можат да ги прават, ги фрлаат сите филмови од минатото во сенка. Погледнете како изгледаат неодамнешните блокбастери пред и после додавањето на визуелни ефекти. Одмаздници Раѓањето на планетата на мајмуните Животот […]

B0k9Jx8CEAECpK0

Го забележале човеков како ја носи жена си на ручек, но не на начинот на кој си мислите

Некои навики тешко умираат, особено оние убавите, кои му даваат смисла на животот. Овој човек ја продолжува традицијата секој оброк да го јаде заедно со саканата… Навистина прекрасно!

Студент на факултет шутира 4 пати за да добие награда од 10.000 долари

Студент на факултет шутира 4 пати за да добие награда од 10.000 долари

Задачата е без промашување да даде кош со двочекор, од слободно фрлање, тројка и од центарот за 30 секунди.

01

Луди кинески мобилни телефони (37 фото)

Во денешно време е тешко да воодушевиш некого со својот мобилен телефон. Кинезите напорно работат на оваа проблематика, па како резултат на тоа ви прикажуваме неколку нивни впечатливи креации и иновации.

fer (35)

Ова е новото Ferrari Sergio кое чини 4 милиони долари, а ќе има само 6 вакви во светот (45 фото)

Новото Ферари Серџио е изградено врз база на Ferrari 458 Spider, но дизајнот е сосема поразличен од сите Ферари автомобили до сега. Суперавтомобилот е именуван по синот на основачот на дизајн студиото Пининфарина – Серџо Пининфарина. Компанијата Пининфарина објави дека ќе бидат произведени само 6 вакви автомобили.

dev01

Како што ова девојче се доближуваше до нејзината смрт, нејзиното училиште направи нешто неверојатно

Сите ние пред нас имаме ограничен број на денови. Тие можат да се бројат со илјадници или со неколку, но секогаш не потсетуваат да го искористиме до максимум животот кој ни е даден. Откако Линзи дознала дека страда од леукемија и ѝ остануваат уште четири месеци живот, нејзиното семејство решило да помогне остатокот од нејзиниот живот да го проживее најнормално што може.

Јапонскиот бербер кој прави фризури со самурајски меч наместо со ножици

Јапонскиот бербер кој прави фризури со самурајски меч наместо со ножици

Дали би се осмелиле да ја ставите главата под острото сечило на дебелково?

sk02

Џиновски скулптури никнаа на австралиските плажи

Низ целата плажа Бонд Бич во Сиднеј, Австралија, се кренати џиновски скулптури за годинешниот фестивал „Скулптура крај морето“. Осумнаесеттото издание на оваа традиционална уметничка изложба започна на 23. октомври и на неа се претставени 100 скулптури од целиот свет. Скулптурите се распоредени на површина од 2 километри на целиот морски брег помеѓу Бонд и Тамарама Бич.

Со вакви пријатели, кому му требаат непријатели?

Со вакви пријатели, кому му требаат непријатели?

Никој не може така добро да те зафркне како најдобрите другари.

smesni (3)

Смешни невести и по некој младоженец (57 фото)

Доколку сте во брак задолжително погледнете го ова! Фотографиите во продолжение инстант ја зголемуваат љубовта помеѓу вас и вашиот брачен другар.