Малолетник – професионален крадец обработува една баба во самопослуга

Малолетник – професионален крадец обработува една баба во самопослуга

Нема да ви се верува каква финта му текна да и направи, за да и го здипли паричникот.

vo

Старото појачано Волво ги јаде суперавтомобилите за доручек

Сопственикот на старото Волво купил турбо на Ebay за 200 долари, го вградил и од тогаш хоби му е да ги гледа скапите суперавтомобили на ретровизорот.

Дечкото само сакаше да ја посрамоти својата девојка во продавница, а сними интернет хит видео

Дечкото само сакаше да ја посрамоти својата девојка во продавница, а сними интернет хит видео

Влезе во продавницата со намера да направи нешто неочекувано, за да ја сними реакцијата на својата посрамена девојка. Но, ваков резултат никој не очекуваше.

Татко со скршено срце во судница го напаѓа убиецот на неговата 3 годишна ќерка

Татко со скршено срце во судница го напаѓа убиецот на неговата 3 годишна ќерка

Ако се утврди дека тој е убиецот, не мора да го ставаат на доживотна робија. Доволно е да му го дадат во раце на таткото.

Највпечатливите моменти од женскиот светски шампионат во улично вежбање 2015

Највпечатливите моменти од женскиот светски шампионат во улично вежбање 2015

Од правење шпага додека стои на раце, до вежби на вратило од кои боли глава…

Ова се новите чадори специјално дизајнирани за зависниците од мобилни телефони

Ова се новите чадори специјално дизајнирани за зависниците од мобилни телефони

Светот почна да се врти околу мобилните телефони.

Како да излупиш лубеница за да ги воодушевиш децата од соседството?

Како да излупиш лубеница за да ги воодушевиш децата од соседството?

Типот им го покажа резултатот, а процесот не им го откри веднаш, туку по неколку недели на YouTube.

Млад Арапа пали цигара во кола полна со гас за смеење

Млад Арапа пали цигара во кола полна со гас за смеење

Тинејџерите се забавуваа во колата со азот моноксид, познат како гас за смеење, кога на едниот од нив му се припуши цигара.

Еве зошто луѓето велат дека старите Волвоа се тенкови!

Еве зошто луѓето велат дека старите Волвоа се тенкови!

Следува најекстремниот краш тест на Волво 850 што некогаш сте го виделе.

Проклето камениште!

Проклето камениште!

Таман убаво му тргна со скејтбордот, мораше на улицата да има едно глупаво камениште…

Вешт дечко прави необични трикови со карти

Вешт дечко прави необични трикови со карти

Како ли му успева ова? Личи како картите да лебдат во воздухот.

ang

Англиските дами (виц)

Добрата стара Англија. Англиско семејство појадува. Главата на семејството чита весник. По некое време полека го спушта весникот и вели:

– Можете ли да замислите, дами! Вчера синоќа во околината на Даблин цел вод војници силувале некоја медицинска сестра…

Мајката (вознемирено):

m01

Ние живееме во холограм дизајниран од вонземјани, вели научник од НАСА

Научник од НАСА сугерира дека живееме во холограм создаден од напреднат вонземјански вид. Што ако сѐ што сте направиле или ќе направите е едноставно производ на високо напреднат компјутерски код: Секоја врска, секое чувство, секое сеќавање можеби е генерирано од суперкомпјутери.

kamaz

Руска против германска технологија (виц)

Русите и Германци решиле да направат експеримент, да си ја разменат технологијата. Русите почнале да прават Опели, а Германците Камази. По неколку години:

Русите:

tito

Стар македонски комунист си ја лечи бабата (виц)

Оди стар Македонец на доктор и му вели:
– Докторе, помагај, бабата не ја бива, има депресија, ја болат сите зглобови, не станува од креветот, нема сили да отиде ни до тоалет…
– А имате ли редовен секс?

Рибари од новата генерација

Рибари од новата генерација

Со новите технолошки изуми ништо не е како порано. Дури и рибарењето најдоа начин како да го унапредат.

Турски продавач на чевли ги учи синовите на ред

Турски продавач на чевли ги учи синовите на ред

Ако сакаат да го наследат семејниот бизнис, мора да се научат на ред и дисциплина. Инаку ќе игра ногарката од креветот :).

Ефикасна финта за хранење мали деца

Ефикасна финта за хранење мали деца

Важно е двајцата родители да се сконцентрирани, а особено мајката, која мора да го погоди моментот.

Петел со справа за трчање во кокошарникот

Петел со справа за трчање во кокошарникот

Мора да се одржува во форма, затоа што 20 кокошки секој ден чекаат на ред :).

Чичкото од обезбедувањето падна на тестот за алкохол

Чичкото од обезбедувањето падна на тестот за алкохол

Тестот е за алкохолен капацитет на организмот, а го полагаат сите другари по ред :).

18-годишен паркур мајстор од 144 килограми

18-годишен паркур мајстор од 144 килограми

Дечкото и покрај својата тежина е упорен да стане добар паркур мајстор. Еве ги резултатите после 1 година вежбање. НЕВЕРОЈАТНО!

pr03

„Бев присилувана да опслужувам 30 мажи дневно, седум дена неделно“, поранешна секс робинка се бори да ги спаси малолетните девојчиња од трговците со бело робје

Пред дваесет години, Сунита Дуанвар претрпела пет месеци на незамислива суровост во рацете на трговци со бело робје кои ја терале да спие со до триесет мажи дневно.

Возење пожарникарски камион во Русија

Возење пожарникарски камион во Русија

Некаде нешто гори и пожарникарите мора да стигнат најбрзо што можат. Погледнете ги реакциите на другите возачи кога ќе го видат камионот и ќе ја слушнат сирената.

Пикап ПРОТИВ дрво: Што мислите, ќе успее ли да го искорне?

Пикап ПРОТИВ дрво: Што мислите, ќе успее ли да го искорне?

Американците се упорни и многу им веруваат на своите возила.

Тајландската влада откри зошто државата не им е развиена, па ја сними оваа реклама

Тајландската влада откри зошто државата не им е развиена, па ја сними оваа реклама

Рекламата има за цел да ги освести луѓето и да им укаже на единствената грешка што ја прават.

27

Убавината на жените од 29 земји во светот

„Убавината е насекаде и не зависи од ниту од козметиката, ниту од облеката“ – вели романскиот фотограф Михаела Норок, која 2 години шеташе во светот со својот фотоапарат, во потрага по женската убавина во нејзиното природно опкружување.

m20

Овој згоден доктор и неговото хаски го освојуваат интернетот како бура

Запознајте се со д-р Мајк, Њујорчанец втора година на медицина, кој деновиве го овои интернетот со со неговото хаски по име Рокси.

est

Причината за вашата ниска самопочит е можеби тоа што најмалку го очекувате

Одвојте една секунда и замислете се себеси како дете кое слободно трча наоколу. Обидете се да се замислите колку што можете порано во детството – во времето кога за првпат сте можеле да ги разберете повратните пораки од родителите, учителите или какви и да било други авторитети околу вас.

sl01

Нов невронски алгоритам може да „слика“ фотографии во било кој стил, од уметници како Ван Гог, до Пикасо

Група истражувачи при универзитетот Тубинген, Германија, развиле алгоритам кој може да ја обликува било која слика да личи на стилот на големите мајстори на сликарството. Технички наречените „длабоки алгоритми“ се веќе во употреба од компании како Гугл за препознавање на слики и други намени.

^0CE8BB7F4B4B74B490EE43D5BF1E5BD05C41B43B18E8902C79^pimgpsh_fullsize_distr

Избираме најдобар #DontJudgeMeChallenge Македонија (трет дел)

Предизвикот има цел да ги натера луѓето да не судат по надворешниот изглед, а се состои во тоа што ќе снимиш видео од 10 секунди, првите 5 секунди ќе се направиш грд, а следните 5 ќе изгледаш убаво.