Како изгледа свадбата кога родителите ќе те омажат за некој кој не го сакаш?

Како изгледа свадбата кога родителите ќе те омажат за некој кој не го сакаш?

Младоженецот не може да се собере од среќа, а невестата…

Мажот и неговата борбена жена против 4-ца мажи

Мажот и неговата борбена жена против 4-ца мажи

Во меѓувреме во рускиот град Краснодар…

Денот кога професионалниот бокс умре: Ефтиниот удар на Флојд Мејведер

Денот кога професионалниот бокс умре: Ефтиниот удар на Флојд Мејведер

Црната дамка на долго најавуваната „Битка на векот“ во која Мејведер го победи Филипинецот Мани Пакиао на поени и стана апсолутен шампион (титулите во WBC, WBA, WBO) во полусредна категорија. Американецот заработи 150 милиони долари од мечот.

Маж дојден да фаќа жени во фитнес центар

Маж дојден да фаќа жени во фитнес центар

Мајсторе, пушти нешто од Мајкл Џексон да повежбам малку :).

Statue of Confucius at Confucian Temple in Shanghai, China

36 цитати од Конфучиј кои и ден денес се водич низ животот за многу луѓе

„Човекот кој придвижува планина, почнува со носењето на мали камења.“
„Избери ја работата која ја сакаш, и нема да мора да работиш ни еден единствен ден во твојот живот.“

Руска медицинска сестра влегува во собата и занемува од глетката

Руска медицинска сестра влегува во собата и занемува од глетката

Само вака може да се излекува Русин :).

bn01

Голтнал скап ѓердан, па полицијата го приморала да направи нешто уште поглупаво

Криминалот не се исплаќа, а понекогаш казната нема да биде само затвор – како што е случајот и со овој крадец од Индија. Кога полиицијата го фатила овој крадец во кражба на скап ѓердан, тој решил да го голтне со цел да го скрие доказот. Но, решителните полицајци смислиле интересен начин како да го повратат […]

Забегана реклама за автоперална во Сингапур

Забегана реклама за автоперална во Сингапур

Особено вториот дел од рекламата :).

dok

Македонски пациент (виц)

Доктор оди на посета кај пациент во Државна Болница:
– Тука многу мириса на ракија.
– Ставам на болниот заб.

Е ова е талент: Девојкава одговара на прашањата од своите фанови преку пеење

Е ова е талент: Девојкава одговара на прашањата од своите фанови преку пеење

Музиката е насекаде околу нас, но само вистинскиот музичар може да го види тоа.

Баба игра опасен чочек на свадба: Кога се жени внукот мора да се покажат најдобрите движења

Баба игра опасен чочек на свадба: Кога се жени внукот мора да се покажат најдобрите движења

Вистински микс на традицијата, искуството и современиот начин на живот :). Патем, oбратете внимание и на сваќата која влезе во кадар.

Мини Брус Ли

Мини Брус Ли

Има само 5 години а совршено добро ја изведува познатата сцена со нунчаките. Ако не верувајте споредете со телевизорот позади.

ms02

30 неверојатни места кои изгледаат како да се од друга планета

Понекогаш може да се случи егзотични и прекрасни локации да ви се наоѓаат веднаш пред носот, а вие да не ги забележите – често нашата непосредна околина ни станува здодевна, иако истата за некој што живее на спротивната страна на планетата истото место може да се чини егзотично или дури и надреално. Таков е случајот и со овие фотографии ќе направат да се почувствувате како да се наоѓате на некоја друга планета.

Хит на денот: Млада бугарска мајка го учи синот да зборува

Хит на денот: Млада бугарска мајка го учи синот да зборува

Сине ај речи пеперутка :). Малиот не сакајќи погоди што има во собата :).

tur

Првиот македонски турист во Вселената (виц)

Првиот македонски турист во Вселената се врати со неколку мали шишенца шампон со натпис NASA.

Кога жена ќе се заинаети на патот…

Кога жена ќе се заинаети на патот…

…и најстабилниот маж ќе попушти со нервите :).

ch02

Жената која посвоила 4 починати бебиња за да им овозможи пристоен погреб. Ова ќе ви го скрши срцето!

Чинот на посвојување екогаш претставува херојски чекор за еден родител, но оваа жена од Чиле отишла чекор подалеку. Нејзината мисија е да посвојува бебиња кои починале. Кога Бернарда Галардо за првпат почнала да го прави ова, судиите за посвојување биле сомничави, но набргу се убедиле дека нејзините мотиви биле чисти. Сѐ што сакала таа е […]

Брлива баба ја зафркава комшивката која си ги лади нозете во базен

Брлива баба ја зафркава комшивката која си ги лади нозете во базен

Инстант карма во најсмешното светло :).

bar

Жената и љубовницата заедно во бар (виц)

Отишле двајца пријатели во бар. На другиот крај од барот стоеле две жени. Едниот рекол:
– Другар, ги гледаш оние две жени? Таа лево ми е жена, а таа десно ми е љубовница и ти велам навистина многу добра љубовница!

Рајан Гослинг не сака да си ги јаде житарките

Рајан Гослинг не сака да си ги јаде житарките

Познатиот холивудски актер навистина се однесува како мало дете :).

raz

Рамче и Ајша се разведуваат (виц)

Рамче и Ајша се разведуваат. Судијата го прашува Рамче зошто сака да се разведе од Ајша. Тој се наведнува кон адвокатот, а адвокатот му шепнува нешто и Рамче вели луто:
– Aјше не је путентна.

18 Signs That You're In A Happy Relationship

18 знаци дека сте во среќна врска

Многу е тешко да се создаде среќна врска. За тоа е потребно трпение, комуникација, разбирање и најмногу од сѐ љубов. Но, има ли нешто подобро од тоа? Луѓето кои се во среќна врска најдобро го знаат тоа. Едноставно знаете кога сте среќни, зар не? Доколку сѐ уште се сомневате, можете да ги прочитате овие 18 […]

Дали вашето дете знае како да се однесува со непознати луѓе?

Дали вашето дете знае како да се однесува со непознати луѓе?

Видеото може и ТРЕБА да ве вознемири ако сте родител! Во денешно време многу е важно да го научите вашето дете да не разговара и да не зема ништо од непознати луѓе. Неодамна во еден скопски трговски центар родителите си го најдоа дтетето заклучено во кола на паркингот и со избричена глава. За среќа обезбедувањето […]

Yosemite-National-Park-Patino__880

Фотографијата ми помогна да ја победам депресијата и да го видам светот во ново светло

Во 2012г. имав дваесет и пет години и бев оженет со жената од моите сништа, имав одлична работа, убава куќа и се чинеше дека имав сѐ. Но длабоко во мене имаше празнина која наеднаш си ја покажа главата и се најдов во ординацијата на еден доктор кадешто ми беше дијагностицирана депресија. Животот ги загуби своите бои и светлина. Ништо повеќе не ми се допаѓаше. Се наоѓав во едно темно, страшно место, а дури не знаев ни зошто така.

01

Фудбалски глави: Лига на шампиони

Изберете го вашиот омилен тим и тргнете во поход за освојување на Лигата на шампионите.

daily_picdump_1803_640_31

Смешни слики #533

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 533-ти дел.

interior-design-ideas-3d-ocean-epoxy-polimer-floors-4

3D подови кои вашата бања ја претвораат во океан

Замислете си кога ќе одите во тоалет, наместо клаустрофобичната атмосфера на затвореност да се почувствувате како да сте на отворено, на некое егзотично место. Ова чувство се постигнува со помош на овие специјано дизајнирани 3D подови, со искосени фотографии и повеќебројни проѕирни слоеви кои прават вашата бања да изгледа како да се наоѓа некаде надвор во природата.

mg11

Мојот волшебен накит ми овозможи да ја напуштам работата и да го живеам својот сон

Водам свој мал бизнис со рачно изработен накит во Литванија. Моето креативно патешествие започна пред две години кога увидов дека сакам да направам нешто различно во мојот живот. Отсекогаш уживав во магијата и мистеријата, па така почнав да ги отелотворувам преку овие прекрасни амајлии. Еднаш постирав дел од моите дела онлајн и тогаш мојот сон стана уште пореален. Ја напуштив мојата секојдневна работа и секој ден го поминував во мојот стан кој се претвори во една голема работилница.

Here_s_What_Your_Finger_Length_Reveals_About_Your_Personality

Што навистина должината на вашите прсти открива за вашата личност?

Кој би помислил дека само врз основа на должината на вашите прсти можете да научите толку многу за вашата линост? На сликата гледате три различни раце означени со А, В и С. Кај секоја од нив, соодносот помеѓу домалиот, средниот прст и показалецот е различен. Погледнете ја вашата рака и откријте кој од овие три […]

Зошто треба да си ги промените старите прозорци?

Зошто треба да си ги промените старите прозорци?

Има добра причина зошто некои работи се одамна исфрлени од употреба и заменети со нови поефикасни и поиздржливи. Доколку и вие дома сеуште имате стари прозорци, ви препорачуваме да го погледнете видеото во продолжение.