Бугарски матурант со Ламборџини, во ритамот на бугарската „чалга“

Бугарски матурант со Ламборџини, во ритамот на бугарската „чалга“

„Чалга“ е бугарскиот термин за турбо фолк. А коментарите за „шизикот“ ви ги препуштаме вам ;).

sinot

Синот младоженец и приреди прекрасно изненадување на својата мајка на свадбата

Кога синот рече дека ќе игра со неговата мајка, никој не можеше да ги задржи солзите, бидејќи мајката е во инвалидска количка.

mkd

Агата и Македонецот (вицов боли од што е вистинит)

Агата јава на коњот, а момокот Македонец оди покрај него и го држи коњот за узди. Сонцето пече, вода се лее од нашиот, а згора на тоа и Турчинот му пцуе мајка каурска, го удира со прачка и го плука. Македонецот молчи. После некое време, на Турчинот му се присакало…

Нови холандски монтажни куќи кои се монтираат за 10 минути

Нови холандски монтажни куќи кои се монтираат за 10 минути

Замислете за цена од 1 катна гаража може да се направи цела населба со вакви куќички и сите луѓе во Македонија без покрив над главата да си го решат најголемиот проблем во животот.

Трогателна аргентинска социјална реклама за донирање органи

Трогателна аргентинска социјална реклама за донирање органи

Рекламата има за цел да убеди што поголем број на луѓе да се согласат да потпишаат согласност за донирање на своите органи откако ќе починат.

Треба да си вистински маж за да успееш да пукнеш балон од телото на девојката

Треба да си вистински маж за да успееш да пукнеш балон од телото на девојката

Одлична забава на базен како увертира на летото кое е се поблиску и поблиску.

er04

17 безобразни историски факти кои не ви ги кажуваат на училиште

Заборавете ги големите пронајдоци и откритија и кој кого освоил. Ова е ВИСТИНСКАТА историја на човечкиот род.

yamaha_01

Временска капсула: Јамаха од 1985 со 0 поминати километри (12 фото + видео)

Ова богатство на две тркала случајно беше пронајдено во складот на еден продажен салон на Јамаха во Брисбејн, Австралија. Моќниот спортски мотор цели 30 години стоел во оригиналното пакување. Бидејќи се работи за редок примерок…

3 руски матурантки на домашна матурска прослава доцна во ноќта

3 руски матурантки на домашна матурска прослава доцна во ноќта

Кога алкохолот ќе ја загрее атмосферата, се може да се очекува.

Продиџи – сендвичара ремикс

Продиџи – сендвичара ремикс

Ова всушност звучи многу добро. Браво!

Изненадување на пробата на невестинскиот фустан

Изненадување на пробата на невестинскиот фустан

Идните невести доаѓаат во една продавница за венчаници во Њујорк и нити на крај памет не им паѓа дека некој им смислил жестока шега.

Децата немаат сопирачки!

Децата немаат сопирачки!

Особено не кога мајките имаат многу поважна работа од внимавање на своето дете.

romanticni (3)

Најромантичниот пар на светот (11 фото)

21-годишната Ксена го смета својот 30-годишен свршеник Нејтан Рајли за вистински романтичар. Дечкото очигледно знае како да и го освои срцето на девојката и за тоа не му се потребни цвеќиња или какви било други подароци.

h (16)

Згодни пожарникари (31 фото)

Плакнење очи за девојките ;).

Како да си направите термос од материјали што сите ги имате дома

Како да си направите термос од материјали што сите ги имате дома

Видеото е на руски но нема да ви треба превод затоа што изработката е многу едноставна.

Шампионот на Аргентина во сурфање беше дисквалификуван за најдобрата можна причина

Шампионот на Аргентина во сурфање беше дисквалификуван за најдобрата можна причина

Во денешно време ретки се луѓето кои соништата ги ставаат пред трката за пари и слава. Аргентинскиот сурфер Мартин Пасери многу добро знае што значи да ти се оствари нешто за што си мечтаел 20 години. Видео кое го стоплува срцето и ја враќа вербата во човештвото.

Дечково има неверојатен талент да имитира животни со својот глас

Дечково има неверојатен талент да имитира животни со својот глас

Без двата моливи на ушите немаше да му успее.

Изнервирана македонска мајка во Австралија (пародија)

Изнервирана македонска мајка во Австралија (пародија)

Детево ја имитираат својата мајка која е по потекло од западна Македонија, а живее во Австралија.

Владимир Георгиевски знае како да ја забавува публиката на Британија има талент

Владимир Георгиевски знае како да ја забавува публиката на Британија има талент

Владимир живее со своето семејство во британскиот град Свонси и на своите деца им купил трамболина за во дворот. Така го открил својот талент и ја спремил оваа смешна и забавна точка.

rh-1

Ловокрадците ѝ ги отсекле роговите на оваа женка носорог и ја оставиле да умре. Таа сепак преживеала, а нејзините спасители ја нарекле Надеж

Откако го преживеала ужасниот напад од страна на ловокрадците кои ѝ ги отсекле роговите, оваа јужноафриканска женка носорог го добила името Надеж. Четиригодишната женка била оставена со огромна рана по преживеаниот напад во Ломбардини, резерват во јужноафриканската провинција Источен Кејп.

Имате проблем со кртот во градината? Еве ви лесно решение со една туба вода

Имате проблем со кртот во градината? Еве ви лесно решение со една туба вода

Овој американски фармер ќе ви покаже какво решение нашол со обична пластична туба со голем отвор.

op08

„Стареењето едноставно не е за мене“ – вели невработената мајка на 4, која потрошила 20.000 фунти детски додаток на пластична хирургија

Невработената мајка на четири деца потрошила 20.фунти од детскоот додаток кој го добивала за нејзините деца на што? – на пластична хирургија и планира да потроши и повеќе бидејќи стареењето не било за неа.

01

Подготвен да умре 2 (игра)

Предупредување: Многу заразна игра која нема да ја оставите додека не ја поминете цела! Надградувајте го вашиот автомобил и ништете се пред себе.

2914EBB300000578-3097559-Migrants_Hundreds_of_men_women_and_children_make_their_way_to_te-a-1_1432660184302

Маршот на мигрантите: Во текот на само 2 дена на грчките острови пристигнаа 1200 мигранти (21 фото)

Во текот на изминатите два дена речиси 1200 мигранти, Сиријци и Авганистанци, повеќето напикани во преполни гумени чамци, биле собрани од грчките власти во источниот дел на Егејското море. Мажи, жени и деца преку Турција пристигнуваат на грчките острови Кос, Лесвос, Хиос и Фармакониси, коишто се наоѓаат во близина на турското крајбрежје. По Италија, финансиски осакатената Грција е второто одредиште за бегалците кои најчесто бегаат од војната во Сирија, како и од тешката економска положба, барајќи подобар живот во Европската Унија. Оваа година веќе пристигнале 30.000 бегалци.

m (36)

Само во Монголија (48 фото)

Ситуации кои можат да се видат само во Монголија и никаде на друго место.

n (3)

Смешни слики #553

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 553-ти дел.

daily_gifdump_850_640_01

Смешни гифчињa 131

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

h (7)

Американките обожаваат виршли (30 фото)

Колку виршлата е поголема, толку поголем апетит им отвара :).

02

Кечери (игра)

Одлична игричка за кршење тастатура. Колку повеќе пари заработувате толку сте појак.

Руски градежен работник пренесува вреќи цемент

Руски градежен работник пренесува вреќи цемент

Кога се пие да се пие, а кога се работи да се работи! Другарите сигурно го викаат „ѕвер“ или Хулк :).