260716-579743c43b612

Што му се случува на дрвото ако му пуштите струја од над 10.000 волти

Напомена: Изведувањето на ваков или сличен експеримент е екстремно опасно и смртоносно!

260716-579722c0b9206

Бабава е најголемиот расист што некогаш сте го виделе

По цел ден си седи на прагот а погледнете што прави штом ќе види црнец :). Освен тоа има и двоглед и ги следи цело време.

Пожарникари им покажуваат на децата зошто запалено масло не се гасне со вода

Пожарникари им покажуваат на децата зошто запалено масло не се гасне со вода

Вакви часови треба да има и кај нас. Ова не се заборава никогаш. Погледнете го видеото, корисно е да се знае.

260716-57974069922e1

Велосипедистот со цело јато ангели-чувари на рамото

Необично жестока сообраќајка во која возачот на автомобилот одбра да се повреди себе си наместо велосипедистот.

player (4)

Тепачка на 3 руски туристки во кинеско такси

Ве поздрави тангата на едната ;).

Паркети ремикс на легендарната турбо фолк песна „Две солзи ми капнаа“ од Гоце Петрески – Бананата

Паркети ремикс на легендарната турбо фолк песна „Две солзи ми капнаа“ од Гоце Петрески – Бананата

Да не знаеш дали да плачеш или да се смееш!

250716-57961b91c65d0

Додека сите ловат Покемони, паметнава плавуша лови нешто друго!

Колку и да ви звучи неверојатно, имало и паметни плавуши ;).

Реакцијата на дивата свиња со која го збуни јагуарот и си го спаси животот

Реакцијата на дивата свиња со која го збуни јагуарот и си го спаси животот

Грабливецот мислеше дека дивата свиња не го гледа и очекуваше да има брканица, НО…

6844647_06be4765

Откачена Холанѓанка ја поздрави радио екипата на надворешниот микрофон

Една холандска радио станица поставила надворешен микрофон за во живо да ја пренесува атмосферата од концертот на отворено. Еве го најинтересниот момент од преносот.

6844795_32e4544b

Рели возачот е НЕЗАПИРЛИВ!

Нема сообраќајка која ќе го спречи да помине низ целната линија. ШАМПИОН!

when_you_never_skipped_leg_day_640_01

Кога во теретана вежбаш само нозе…

Повеќето луѓе ги одбегнуваат вежбите за нозе во теретана, но има и исклучоци, кои пак, сосема спротивно, најмногу ги вежбаат нозете.

how_some_of_the_most_popular_objects_looked_back_in_the_time_vs_how_they_look_now_640_14

Предметите од секојдневниот живот НЕКОГАШ и СЕГА

Ако со задоволство се сеќавате на времињата што одамна поминале, оваа тема ќе биде вистинско уживање за вас.                                                              

player (6)

Никогаш не спијте со отворена уста!

Човеков ќе ви покаже што „фатил“ спиејќи со отворена уста.

br01

Ел Локо, најголемиот дилер на кокаин во светот, се обидел да си изгори отпечатоците на прстите и да направи пластична операција

Колумбискиот нарко бос во понеделник бил осуден на триесет и пет години затвор поради вмешаност во мултимилионска шема за производство на тони кокаин кој потоа се распространувал низ целиот свет. Даниел Барера Барера, исто така познат и како „Ел Локо“, т.е. „Лудакот“ бил осуден од страна на американскиот судија Грегори Вудс во Менхетен, откако се […]

player (5)

Бебето на смешен начин се обидува да си ја обуе чизмата

Позитив на неделата! Шампион е малиот!

player (7)

Необична сообраќајка на двајца скутерџии

Само неколку моменти едниот се загледа на страна и…

dc01

Трогателниот миг кога еден татко повторно го слушнал чукањето на срцето на неговата мртва ќерка, откако истото било пресадено на 14-годишно момче, спасувајќи му го животот

Шон Зимерман мислел дека чукањето на срцето на неговата ќерка го слушнал за последен пат во март, кога четиринаесетгодишната Кејтлин починала откако ја удрил камион во Флорида. Но во понеделник, овој татко на три деца кој исто така загубил и син, ставил стетоскоп и пак го слушнал биењето на срцето на неговата ќерка, но овојпат […]

Смешни и жестоки незгоди на патот со жени-возачи

Смешни и жестоки незгоди на патот со жени-возачи

Која од жените возачи е ваш фаворит?

ass-grab

Првиот свадбен танц со градоначалникот (виц)

Настанала масовна тепачка на селска свадба, полицијата ги привела сите учесници и ги испрашуваат. Го прашуваат градоначалникот што се случило и тој објаснува…

dt01

Мајка присилена да ја заклучува нејзината 16-годишна ќерка во дрвена кутија за да ја спречи да се самоповредува, откако била сексуално злоставувана како дете

16-годишна девојка која се обидела да се обеси во својот плакар сега ноќе ја држат заклучена во празна соба обложена со дрво, со цел да ја спречат да се повреди себеси или некој друг член на семејството. Ема, самохрана мајка на младо семејство кое живее во рурална јужна Австралија, вели дека не ѝ останал друг […]

Херојскиот подвиг на сирискиот војник кој со своето тело го заштити ранетиот другар

Херојскиот подвиг на сирискиот војник кој со своето тело го заштити ранетиот другар

Вакво херојство ретко се гледа, особено во денешно време кога секој стана себичен и никому не можеш да веруваш за ништо.

Како да не ви солзат очите кога сечете кромид?

Како да не ви солзат очите кога сечете кромид?

Неколку едноставни, но корисни финти.

5-годишно девојче прави неверојатно добри фризури

5-годишно девојче прави неверојатно добри фризури

Многу рано го открило и го усовршило својот талент. Веќе може солидно да заработува од фризури за свадби и други свечености.

tt01

„Не разбирам како тетоважите би ми пречеле да направам сендвич?!“ – тинејџерка го обвинува Сабвеј дека не ја примиле на работа поради нејзините тетоважи

Осумнаесетгодишната Викторија Томсон од Ланарк, Шкотска, смета дека Сабвеј, ланец продавници за брза храна, ја дискриминира бидејќи била одбиена поради нејзините тетоважи. Таа се пријавила за работа и била воодушевена кога била поканета на интервју. Но, неколку часа по интервјуто, член на персоналот ѝ кажал дека нема да ја добие работата бидејќи на менаџерот не […]

street_art_07

Калеидоскопските графити на Даглас Хокзема

Сигурно се сеќавате на популарните мини калеидоскопчиња со разнобојни стакленца, кои ги гледавме со часови кога бевме деца. Токму такви се графитите на њујоршкиот уличен уметник Даглас Хокзема.

Поинтлизмот е импресивна техника на цртање со точки која дава уште поимпресивни резултати

Поинтлизмот е импресивна техника на цртање со точки која дава уште поимпресивни резултати

Бидејќи техниката бара многу време, видеото е забрзано повеќе пати.

sl01

14-годишно девојче од Индија умрело откако ПО ВТОР ПАТ било силувано од ИСТИОТ човек кој бил пуштен на условна казна

Четиринаесетгодишно девојче од Индија умрело откако по вторпат било силувано од истиот човек кој ја нападнал и минатата година. Нејзинотот семејство изјавило дека силувачот ја присилил да пие некаков вид киселина, ја врзал со јаже и неколку месеци постојано ја силувал , по што девојчето починало во болница во Шринагар. Силувачот бил пуштен условно во […]

„Удри и бегај“ сообраќајка со суперавтомобил

„Удри и бегај“ сообраќајка со суперавтомобил

Сопственикот на Audi R8 избега откако предизвика сообраќајка престигнувајќи друг автомобил на недозволено место. Но, полицијата лесно го пронашла на форумите за автомобили каде се фали со своето Audi :).

design_house_20

Необична куќа се продава во Калифорнија

Куќата се наоѓа во близина на градот Хилсборо и е подеднакво необична и однадвор и внатре. Цената по која се продава куќата е 4,2 милиони долари.

ne (123)

Смешни слики #933

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 933-ти дел.