sl08

30 моќни фотографии кои ќе ви дадат нова перспектива за нашата планета

Кога ќе ги видите овие фотографии снимени од Интернационалната вселенска станица (повеќе од 320 километри над Земјата), високите планини се претвораат во обични мравјалници, а вие се присетувате на вашето место во вселената.

dr05

Оваа компанија гарантира дека може да ги оживее мртвите, или ви ги враќа парите

Благодарение на современата технологија, никогаш не било полесно да се почне свој бизнис. Овој лесен пат до претприемништвото доведе до формирање на некои прилично откачени компании, но „Тимот на воскреснувачи на мртви“ веројатно претставува еден од најоткачените примери. „Тимот на воскреснувачи на мртви“ е тим на христијани-евангелисти кои веруваат дека имаат моќ да ги враќаат […]

chocolate-bar-2-685x514

Ова осумгодишно момче напиша книга и собра 1 милион долари за да го спаси животот на својот најдобар другар

Запознајте се со Дилан Сигел и неговиот најдобар другар Џона Пурназариан. Џона има ретко нарушување на црниот дроб коешто прави нивото на шеќер во крвта опасно до паѓа. Сѐ уште нема лек за оваа болест, но Дилан решил да најде начин да му помогне на својот најдобар другар. Така, пред две години кога имал шест […]

gif (11)

Смешни гифчиња 11

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

nes (75)

Смешни слики #425

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 425-ти дел ;).

2-годишниот Ѕвездан Михајловски ќе ви ја отпее Жал за Деспина

2-годишниот Ѕвездан Михајловски ќе ви ја отпее Жал за Деспина

Браво за Ѕвездан, цела песна ја научил, а и мелодијата ја фати перфектно :). Позитив на неделата!

ЅВЕРОТ од осмо Б ги малтретира соучениците

ЅВЕРОТ од осмо Б ги малтретира соучениците

Имаше ли вакви шизици кога вие бевте 8 одделение?

Палење на Фиат мотор прв пат после 103 години

Палење на Фиат мотор прв пат после 103 години

Инженерите имаа ретка можност да го реконструираат легендарниот автомобил на Фиат S76 со 28-литарски 4 цилиндричен мотор, кој во далечната 1911 постави светски брзински рекорд од 186,68 км/ч.

101

Рамче и премрзнатите полицајци (виц)

Лута зима, снег до колена. На една раскрсница мрзнат двајца полицајци. Топките им се направиле како леблебии. Толку им дошло преку глава, што го запираат секој возач. Запираат една кола и му велат на возачот:
– Воопшто не ни е гајле дали имаш документи, дали си пиел, дали колата ти е исправна. Излегувај од колата…

Весела хаски мама си игра со дечињата

Весела хаски мама си игра со дечињата

Позитив на денот!

Детето од село многу гледа карате филмови

Детето од село многу гледа карате филмови

Градските деца се собрале и го провоцираат. Ова им беше последен пат.

Како жена го прославува давањето гол?

Како жена го прославува давањето гол?

Многу гледала машки фудбал, па се подзаборави малку :).

Пишување статус на Фејсбук во кола = ЛОША ИДЕЈА

Пишување статус на Фејсбук во кола = ЛОША ИДЕЈА

Нема друго објаснување за ваков настан :).

kidnap

Киднапирањето во подземен паркинг тргна во неочекуван правец

Луѓето од обезбедувањето на еден паркинг во Јужна Кореја се изненадиле кога ја виделе снимката од една од безбедносните камери.

Младоженецот и ја одржа првата лекција на невестата

Младоженецот и ја одржа првата лекција на невестата

Случајно или намерно, невестата го извлече подебелиот крај :).

Идиот на бензинска проверува дали му е полн резервоарот

Идиот на бензинска проверува дали му е полн резервоарот

Бидејќи колата е изгасната и стрелката не работи, мораше да си засвети со запалката за да види.

Нова година во Африка, подароци од целиот свет, неизмерна среќа за децата

Нова година во Африка, подароци од целиот свет, неизмерна среќа за децата

Некој се сетил дека и во Африка доаѓа нова година и дека и тие деца сакаат да добијат по некој подарок.

Каде жената крадец ја стави облеката?

Каде жената крадец ја стави облеката?

Прилично сум сигурен дека зина и ја голтна :).

panker

Старецот и панкерот (виц)

Панкер со огромна четка фризура, сина во корените, зелена во средината, а на врвовите црвена, седнува до старец на автобуска станица. Дедото не престанува да го гледа панкерот и како да сака да му каже нешто.

sluzben-pat

Пејо кове шајки на службено патување (виц)

Пејо се враќа од службено патување и пишува финансиски извештај:
„За пат – толку, за спиење – толку, дневница – толку, жена – 500 денари.“
Сметководителот ја гледа сметката и му вели:
– Колега, трошоци за жени по закон не се предвидени. Но добро, ќе го надоместиме некако.
Пиши…

dc03

Тинејџери коишто во 2014 направија неверојатни научни откритија!

Во 2014г. беа направени пробиви од секаков вид, но интересно е тоа што се направени поголем број на научни откритија од страна на – тинејџери од целиот свет! Од револуционизирање на производсвото на пластика, до откривање на клучни елементи во лекувањето на канцер, овие тинејџери својата страст и енергија ги насочија во нешто што може да го промени светот.

kl04

Никој не може да објасни што се случува со ова гратче, а може да биде смртоносно

Од 2013 наваму, луѓето од градот Калачи во Казахстан страдаат од нешто што причинува наеднаш да заспиваат во било кое доба од денот. Овие спонтани заспивања варираат во поглед на должината на сонот, од неколку часа до неколку дена во некои случаи. Згора на сѐ, никој нема објаснување зошто се случува ова, а казахтанската влада како да не е заинтересирана да открие.

Преку илјада луѓе изведуваат сцена на Рождество Христово, рушејќи ги сите рекорди.

Преку илјада луѓе изведуваат сцена на Рождество Христово, рушејќи ги сите рекорди.

Пиано Гајс, Питер Холинс, Дејвид Арчуета и хорот „Мормонски табернакул“ се осбрале да испејат восхитувачка изведба на „Ангели вест ни носат“. Потпомогнати од познати јутјубери и мноштво доброволци, успеале да го срушат светскиот рекорд во најголемата извведба во живо на Рождество Христово, со учество на 1039 луѓе. Резултатот е нешто што остава без зборови.

sneg (2)

Првиот снег (62 фото)

Додека ние со нетрпение го чекаме, забавата некаде веќе започна…

prednovogod (42)

Загревање за претстојните Новогодишни празници (60 фото)

Продолжуваме да го подобруваме Новогодишното расположение.

vulgaren (11)

Вулгарен Хумор 86 (77 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

pozadini (20)

Секси позадини 55 (66 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

dl11

Неверојатни уметнички дела од стари автомобилски делови

Кога на Птолемеј Ерингтон ќе му падне в раце некој стар автомобил, тој не го прави тоа што би помислиле дека ќе го стори. Повеќето луѓе би се обиделе да ја поправат старата кола, да ја продадат за делови, или едноставно да ја користат. Но и г-н Елрингтон. Наместо тоа, тој создава чисто нови форми […]

oci (55)

Гледај ме во очи 83 (55 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

sport (46)

Смешни спортски моменти (51 фото)

Нова колекција фотографии од спортот направени во вистински момент. Не пропуштајте.