mm

Мажот ја фатил жената како го изневерува, излегол надвор од куќата и вака ја казни

Потчукнувањето на нејзиниот автомобил беше само вовед за она што следува.

Совршена германска машина за средување на „црните“ неасфалтирани патишта

Совршена германска машина за средување на „црните“ неасфалтирани патишта

Под итно да се набави една ваква во Македонија и да се извози до секое село!

player-7

Да ги погледнеме на брзина келнерките во еден мексикански ресторан

Барем првата идеја е на брзина, а колку пати ќе го пуштите видеото од почеток, тоа си е ваша работа :).

lt02

Среќник добил 1 милион долари на лото бидејќи некој се истуркал и му го зел редот!

Смиреноста на еден човек и тоа како се исплатела – го направила милионер! Тој стрпливо чекал да купи лото ливче во еден супермаркет, кога друг играч на среќа му го зазел редот, излегувајќи пред него. Бидејќи не се брзал, човекот решил да не каже ништо и го оставил. Неколку дена подоцна дознал дека го купил […]

Генијалецов доби идеја да испука петарда во кравји измет и тоа не е сѐ…

Генијалецов доби идеја да испука петарда во кравји измет и тоа не е сѐ…

Тој реши да го надгледува експериментот од непосредна близина. Со тоа ја заслужи престижната титула „Идиот на денот“ :).

miri-domark7__800

Можете ли да претпоставите со што се занимава оваа атрактивна плавуша, со завидни облини?

Девојката се вика Мери Домарк, од Израел е и е појака од многу славни манекенки и фото модели.

Дебелкото Рој Нелсон е еден од најдобрите ММА борци на денешницата

Дебелкото Рој Нелсон е еден од најдобрите ММА борци на денешницата

Од сега дебелково ми е омилен спортист и вистинска мотивација да престанам да се грижам за килограмите :).

6 годишно романско девојче-генијалец решава Рубикова коцка за 41 секунда

6 годишно романско девојче-генијалец решава Рубикова коцка за 41 секунда

Малата Николета Матеи блесна со својот брилијантен ум на европското првенство во решавање Рубикова коцка кое се одржа во Прага, Чешка.

3-blade razor with shadow

Трикови на професионалните чистачи кои можат да ви заштедат часови напорна работа во домот

Да имате личен чистач е луксуз, но ако не можете да си ја дозволите таа привилегија, професионалци ги споделуваат своите најдобри трикови за чистење, и овие трикови би можеле да ви се најдат. Од употребата на сода бикарбона за чистење на валканиот кауч, до паста за заби за светнување на вашиот свршенички прстен, разни трикови […]

Змијата не сака селфи фотографии

Змијата не сака селфи фотографии

Се преправаше мртва се додека не сфати дека ќе ја сликаат :).

player-6

Банџи скоковите се опасни, особено ако јажето не ви е добро закачено

Предупредување: Содржината може да ве вознемири!

player-5

Кожата на една жена во вода во забавена снимка

Тема за дискусија: Колку години има жената и што мислите дека е причината за ваквото бранување?

Упатство за домаќинките: Како се сече кокошка?

Упатство за домаќинките: Како се сече кокошка?

Наместо да се мачите 15 минути, погледнете како се прави тоа за неколку секунди.

Реакцијата на фудбалерот од Зимбабве кога судијата му даде црвен картон

Реакцијата на фудбалерот од Зимбабве кога судијата му даде црвен картон

Судијата ќе размисли 2 пати кога нареден пат ќе се фати за џебот :).

Запознајте го Нино Кирев, македончето кое од 3 години зборува Англиски јазик а сега веќе ќе ве импресионира со своето знаење од разни области

Запознајте го Нино Кирев, македончето кое од 3 години зборува Англиски јазик а сега веќе ќе ве импресионира со своето знаење од разни области

Тема за дискусија: Дали е во ред децата прво да научат англиски па потоа мајчиниот јазик?

key-visual_birthday

Концерти, попусти, турнири, бесплатни коктели и многу забава за четвртиот роденден на Скопје Сити Мол

Од 1 до 4 октомври, Скопје сити мол ќе го прославува својот четврти роденден со големи попусти во локалите, многу музика и настапи, подароци, бесплатни коктелии слатки, жонглери, артисти, музика од гаражни бендовии ДЈ како и шопингот до 70% попуст на одредени производи во одредени продавници. На 1 октомври во рамките на традиционалниот настан „Ем […]

kz01

Вака се справив со акните: Престанав да јадам секакви млечни производи, јадам зеленчук 10 до 16 пати и пијам најмалку 3л. вода дневно

Бодибилдер кој имал голем проблем со акните открил како само со промена на исхраната успеал да го исчисти својот тен. 23-годишниот Брајан Тарнер станал веган откако ги исцрпел сите можни обиди за решение за проблемот со неговата кожа која била прекриена со големи цисти, проблем кој го мачел уште од пубертетот. Тој им гарантира на […]

Вака се пере автомобил, храбро и машки!

Вака се пере автомобил, храбро и машки!

Дечкото прво ја светна однадвор, па ѝ влезе и внатре :).

ser

Сопругот и Шерон Стоун (виц)

Жената:
– Мажу, се сеќаваш ли кога Шерон Стоун ги прекрстуваше нозете во „Основен инстинкт“?
– Да!

dz

Турист без да знае фотографирал како мали џепчики ја ограбуваат неговата жена

Турист го снимил мигот кога мали дрски чепчики ја ограбуваат неговата жена додека таа позира со нив за слика. Случката се случила пред храм во Тајланд, кадешто имало полно мали девојчиња облечени во традиционална облека. Жената била воодушевена од симпатичните девојчиња и посакала да се слика со нив, воопшто не сомневајќи се во нив. И […]

Секој ден зајачицата исчезнувала некаде во дворот па сопственикот решил тајно да сними што се случува

Секој ден зајачицата исчезнувала некаде во дворот па сопственикот решил тајно да сними што се случува

Зајачицата има една тајна која ја чува закопана во дупка во земјата.

Аудицијата на малиот Хенри Томас за филмот Е.Т.(1982) на Стивен Спилберг: „Во ред е дете, ја доби улогата“

Аудицијата на малиот Хенри Томас за филмот Е.Т.(1982) на Стивен Спилберг: „Во ред е дете, ја доби улогата“

На малиот Хенри му објаснуваат ситуација: Тој крие дома вонземјанин со кој станале најдобри другари. Агент на FBI му доаѓа на вратата и го испрашува, сакајќи да му го одземе пријателчето.

8456396

Вака шпанските феминистки протестираа против молзењето крави и употребувањето на млекото

Крајно време беше некој да застане храбро и да му укаже на светот за овој горчлив проблем. Браво девојки :).

ZODIAC-C-14DEC99-SC-HO

Гласот на убиецот Зодијак

Во текот на 60-тите и 70-тите години на минатиот век, северна Калифорнија била тероризирана од серискиот убиец кој остана познат по прекарот Зодијак. Убиецот ја измачувал полицијата и јавноста со писма упатени до локалните венсици. Сепак, и покрај неговата постојана комуникација со медиумите, убиецот никогаш не бил фатен. Всушност и ден денес не се знае […]

Типот им дава по 100 долари на девојките што ќе му ги покажат градите на улица

Типот им дава по 100 долари на девојките што ќе му ги покажат градите на улица

Фер договор, само што парите си ги испечатил сам :).

mn01

Гламурозна манекенка „му дрпнала“ часовник од 32.250 евра на ирачки бизнисмен по забава во неговиот стан

Гламурозна манекенка е ослободена од обвинение дека украла часовник Ибло вреден 32 250 евра од ирачки бизнисмен додека присуствувала на забава во луксузен апартман. 24-годишната Гема Боал наводно го собрала скапоцениот предмет од ексклузивен стан во Најтсбриџ, Лондон. Фарханк Мејид го изнајмил станот за во него да се организира богата забава додека проестојувал во централен Лондон, […]

Ова се патиките на иднината на Nike

Ова се патиките на иднината на Nike

Најголемата новина е што кога ќе ви се испразнат треба да ги вклучите во струја и да ги полните 3 часа.

Мајка се снима како го учи својот 2-годишен син да пуши, додека детето прави гримаси и ја вади цигарата од уста!

Мајка се снима како го учи својот 2-годишен син да пуши, додека детето прави гримаси и ја вади цигарата од уста!

Шокантно видео на кое се гледа како една мајка го учи својот двегодишен син како да пуши цигари, додека седи на предното седиште на автомобил во движење, без да му биде ставен безбедносен појас. Ова видео, снимено во Казахстан, ги збеснало корисниците на социјалните медиуми. „Овие родители би требало да бидат казнети и да се […]

ms01

Исламски лидер во Австралија бара да му се дозволи да има втора жена во согласност со Шеријатот, а неговата сегашна жена немам никаков проблем со тоа

Муслимански лидер сака австралиските власти да му дозволат да се ожени и со втора жена, а неговата сегашна сопруга му кажала дека нема никаков проблем со тоа. Кејсар Трад, кој е претседател на Австралиската федерација на исламски совети, вели дека е природно за мажите да имаат повеќе од една жена и дека е подобро да […]

Кога наместо куче, за домашно милениче ќе си земеш мало кенгурче

Кога наместо куче, за домашно милениче ќе си земеш мало кенгурче

Вака изгледа дружбата со малото скокачко, палаво пријателче. Позитив на денот!