Божја казна?! Моментот кога автомобил полн со ограбувачи на црква го удира гром, додека бегаа од полицијата…

Божја казна?! Моментот кога автомобил полн со ограбувачи на црква го удира гром, додека бегаа од полицијата…

Неверојатно видео од кое се крева косата на главата. Ајде после ова некој нека каже дека нема Бог! Индицентот се случи за време на брзо возење додека крадците ги бркаше полицијата после ограбувањето на една црква во Санкт Петерсбург, Русија. Сите во возилото загинаа, а и еден автомобил во близина исто така беше оштетен.

Тепач со палка влегува во кафич и бара причина за тепачка

Тепач со палка влегува во кафич и бара причина за тепачка

Очигледно бараше тепачка од погрешен дечко :).

Две жени ПРОТИВ ескалатор

Две жени ПРОТИВ ескалатор

Само полека и упорно и ќе стигнат до целта… или некој ќе им каже :).

Улична тепачка на тројца возачи на камиони

Улична тепачка на тројца возачи на камиони

Решија да си ги одмерат силите и интелигенцијата без да излегуваат од камионите.

Јако: Најубаво украсената домашна елка во светот

Јако: Најубаво украсената домашна елка во светот

Не само што е добро осветлена, туку и светка по миксот од најголемите хитови од 2014.

Кинескиот велосипедист со 9 животи

Кинескиот велосипедист со 9 животи

Си поминуваше со велосипедот на пешачки, кога ненадејно го прегази огромен камион со приколка.

Се сеќавате ли на песната „Келнерот“ од Ена Веко?

Се сеќавате ли на песната „Келнерот“ од Ена Веко?

Бевме пријатно изненадени кога ја добивме оваа рокенрол верзија од песната и моравме да ја споделиме со вас. Уживајте во вокалот на Магдалена Иванова, со поддршка на Јордан, Драган и Александар од групата SheXpеare.

Најискрената книга: Што се знае еден маж за жените?

Најискрената книга: Што се знае еден маж за жените?

Се што е напишано во книгата е жива вистина! Задолжително погледнете го видеото! Благодарност до Крис Стојкоски.

Мачето на Дејан Паунов е професионалец за чистење стакла

Мачето на Дејан Паунов е професионалец за чистење стакла

Пред да влезе дома прво го чисти стаклото, додека да му текне на Дејан да и отвори врата :).

Гандалф од господар на прстените отишол во Полска

Гандалф од господар на прстените отишол во Полска

Таму собрал војска и не им дава да поминат на обичните луѓе :).

dev (1)

Девојки во смешни ситуации 32 (54 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Реакцијата на возбуденото куче кога го виде сопственикот

Реакцијата на возбуденото куче кога го виде сопственикот

На меракот му нема крај. Позитив на денот!

Првото видео со новата GoPro камера

Првото видео со новата GoPro камера

GoPro се акциони камери, па дечково реши да ја проба со малку акција.

Девојкава ќе ви покаже како се прави „Новогодишно тресење задник“

Девојкава ќе ви покаже како се прави „Новогодишно тресење задник“

1. Девојката треба да ги облече најстегнатите и најсекси пижами што ги има. Понатаму гледајте како се прави тоа.

Прв пат на бензинска

Прв пат на бензинска

Добар избор видеа од опасни шофери кои киксираат на бензински пумпи.

Еве како ќе изгледаше „Сам дома“ ако беше хорор филм

Еве како ќе изгледаше „Сам дома“ ако беше хорор филм

Интересна преработка на легендарниот филм со кој израснаа неколку генерации деца.

Ловење огромна пастрмка во замрзнато езеро

Ловење огромна пастрмка во замрзнато езеро

Радоста на рибарот за победата над чудовиштето е неизмерна.

Натпревар во тресење задници: Белки против Црнкињи

Натпревар во тресење задници: Белки против Црнкињи

Иако црнкињите се попознати по тресењето задници, сепак плавушата ги растури сите.

Еве како изгледа да налетате на елен со 50 км/час на точак

Еве како изгледа да налетате на елен со 50 км/час на точак

Иако знаете што ќе се случи во видеото… но, сепак, ќе се штрекнете.

dedo

Љубовните подвизи на еден дедо (виц)

На гости на 70 годишниот Пејо му доаѓа врсникот Иван. Каснале, пивнале, жената на Пејо отишла во кујната да ги мие садовите, а старците од збор на збор стигнале и до спомените за љубовните подвизи.
– Добро бе Пејо, ти со колку жени си бил? – Тивко прашал Иван.

torta

Мајката им направила торта на синовите (виц)

Една мајка подготовила торта за тројцата свои синови, но без да сака турнала неколку топченца од детските пиштоли во тестото за тортата. Проценила дека тоа нема значење и продолжила да ја прави тортата. Подоцна во текот на денот синовите ја изеле тортата и не ги забележале топченцата.
Следниот ден додека мајката читала списание, кај неа истрчува најмалиот син.
– Мамо, мамо, – рекол тој – измочкав едно топченце.
– Се е во ред, сине – одговорила мајката. – Случајно ми паднаа неколку топченца додека ја правев тортата.
По неколку минути истрчал и средниот син…

Suricate or meerkat (Suricata suricatta) family

20 причини зошто природата е многу поужасна отколку што си мислите

Природата може да биде нешто прекрасно за набљудување, како на пример величественоста на глетката како една гасеница излегува од својот кожурец како прекрасна пеперутка. Но фактите кои ќе можете да ги прочитате во продолжение се чиста спротивност на поимот за прекрасност, бидејќи секое од овие животни крие одвратни, ужасувачки и морничави тајни.

dc01

Од децата од појасот Газа побарале да нацртаат како ја замислуваат иднината на Газа

Конфликтот помеѓу Палестинците и Израел во Газа до сега однел над 2000 животи, од коишто над 500 биле деца. Повредени се над 10.000 луѓе, од коишто 3000 деца. Многу деца од Газа изгубиле членови на нивните семејства и се проценува дека повеќе од 400.000 деца покажуваат знаци на психолошки трауми.

Како се паркира паралелно во GTA?

Како се паркира паралелно во GTA?

Човеков реши да биде примерен во популарната видео игра GTA. Погледнете како се паркира паралелно. Сега Редбул веднаш ќе му понудат договор :).

sl08

30 моќни фотографии кои ќе ви дадат нова перспектива за нашата планета

Кога ќе ги видите овие фотографии снимени од Интернационалната вселенска станица (повеќе од 320 километри над Земјата), високите планини се претвораат во обични мравјалници, а вие се присетувате на вашето место во вселената.

dr05

Оваа компанија гарантира дека може да ги оживее мртвите, или ви ги враќа парите

Благодарение на современата технологија, никогаш не било полесно да се почне свој бизнис. Овој лесен пат до претприемништвото доведе до формирање на некои прилично откачени компании, но „Тимот на воскреснувачи на мртви“ веројатно претставува еден од најоткачените примери. „Тимот на воскреснувачи на мртви“ е тим на христијани-евангелисти кои веруваат дека имаат моќ да ги враќаат […]

chocolate-bar-2-685x514

Ова осумгодишно момче напиша книга и собра 1 милион долари за да го спаси животот на својот најдобар другар

Запознајте се со Дилан Сигел и неговиот најдобар другар Џона Пурназариан. Џона има ретко нарушување на црниот дроб коешто прави нивото на шеќер во крвта опасно до паѓа. Сѐ уште нема лек за оваа болест, но Дилан решил да најде начин да му помогне на својот најдобар другар. Така, пред две години кога имал шест […]

mazi (51)

Мажи во смешни ситуации 23 (52 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

gif (11)

Смешни гифчиња 11

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

nes (75)

Смешни слики #425

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 425-ти дел ;).