pica

Многу забегана скриена камера со разнесувачи на пица

На дечкото му отвара згодна девојка во долна блека и таман на најинтересното… снемува струја и работите добиваат сосема поинаков тек.

Егзотична девојка од Тајланд се капе во река… Дали видовте нешто необично?

Егзотична девојка од Тајланд се капе во река… Дали видовте нешто необично?

Девојката ја прави познатата секси финта со водена коса, но на крај вистината исплива на површина :).

hqdefault (1)

Му направи на другарот многу јака финта: Го заглави на металната бандера

Ова е чиста физика. Тешко дека ќе може да се ослободи без туѓа помош.

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Толку таленти на едно место ретко се гледаат :). Мечот Фљамуртари – Теута заврши со 2:1 и со многу резил.

zt02

11 запрепастувачки факти за американските затвори

САД имаат најголемо затворско население во светот, како и највисока стапка на лишување од слобода. Многумина кои бараат затворски реформи ја обвинуваат државата за нејзината политика кон дрогата, како и приватизирањето на затворите.
Еве увид во некои од најзначајните факти за американскиот затворски систем.

km02

Ова изгледа како обичен камен… сѐ додека не го отворите и погледнете што има внатре

Ако некогаш патот ве нанесе на некој од бреговите на Чиле или Перу, можеби ќе налетате на некое од најчудните суштества кои природата има да ги понуди. Веројатно на прв поглед нема ни да го забележите на прв поглед бидејќи изгледа како сосема обичен камен, но се работи за нешто многу повеќе од тоа.

an01

10 нешта кои древните култури ги правеле подобро од нас

Современата технологија е навистина впечатлива. Ова е свет во кој сите имаме достап до компјутер, комуникацијата е исклучително брза, а благодарение на Јутјуб секој може да стане ѕвезда. Но некои технологии од антиката биле толку напредни и совршени што дури ни денешните научници не можат да утврдат како било изведувано тоа.

f01

Вешт бербер совршено ќе ви направи фризура со ликот на вашата омилена славна личност

Никој не прави фризури како берберот Роб Ферел. Наместо да ви направи фризура како на вашиот идол, тој ви прави фризура со вашиот идол. Овој бербер, уметник со бричот, е толку вешт што прави неверојатно реалистични портрети од вашата коса. Секако, дали некој ќе сака вакво нешто е прашање на вкус, но погледнете ги сиве […]

sl02

Најчудните, најгрозните, најзбрканите бонбони на сите времиња

Сите сакаат бонбони и слатки. Но некои производители наместо да целат кон сечиј заб, пласирале производи со… па, невообичаен дизајн, во најмала рака. Кој воопшто помислил дека ова би било добра идеја? И кој воопшто ги јаде?!

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Како гледаме на бездомните околу нас и како се однесуваме кон нив во голема мера има врска со начинот на кој изгледаат. Можеби сакаме да мислиме поинаку, но сепак судиме за луѓето на улицата врз основа на нивниот изглед. За од корен да се справат со тој проблем, група бербери од Лос Анџелес решија да […]

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Најдобрата партија шах што некогаш сте ја гледале. И да не сте љубител на шахот гледајте го малиот бестрашен мозок. На велемајсторот воопшто не му е сеедно што губи од 10 годишно дете.

Појако играње на метал до сега не сте виделе!

Појако играње на метал до сега не сте виделе!

Дебелкото е закон! Како да има двојно поголем врат од обичните луѓе :).

Retro housewife

Многу ми е жал, но мажот ми НЕ Е дома (виц)

Телефонот ѕвони.
– Крени ја слушалката – и велам на жена ми – ако ме бараат мене, кажи: Многу ми е жал, но мажот ми не е дома.
Жената ја крева слушалката…

argentinka (6)

Како аргентинските девојки го прославуваат дипломирањето на факултет (18 фото)

Традиција е девојката да излезе на улица, да се соблече барем по долна облека и да ја гаѓаат со јајца, да ја потурат со масло, со брашно и со се што ќе им се најде при рака. Следува еден впечатлив пример.

Избегнување сообраќајка со автобус како газда

Избегнување сообраќајка со автобус како газда

Кога човек цел живот вози во Русија, се навикнува како да реагира во вакви ситуации.

Медуза – интересен трик со чад од цигари

Медуза – интересен трик со чад од цигари

Правењето крукчиња од чад дечково го однел на едно сосема ново ниво. Не заборавајте дека пушењето е бесмислено и штетно по здравјето!

dobravest

Жената му соопштува добра вест на мажот (виц)

После пријатната вечера и во добро расположение, си легнавме со жена ми и таа ми шепна на увото:
– Мили, наскоро ќе бидеме тројца!

Мицубиши комбенце против снегот

Мицубиши комбенце против снегот

Малку претераа на крај, но сепак имресивно е комбенцево во споредба со некои скапи теренски возила.

fotomontazi4

Воодушевувачки добри фотомонтажи (35 фото)

Кога професионалниот фотограф со бујна фантазија ќе му седне и здраво ќе му се посвети на Фотошопот, резултатите се чудесни.

Мачето не очекуваше дека ќе наиде на толкаво внимание кога скокна во кутија полна со пајчиња

Мачето не очекуваше дека ќе наиде на толкаво внимание кога скокна во кутија полна со пајчиња

Не знаеше во што се впушта. Сега, како во цртаните филмови, сите пајчиња мислат дека тоа е нивната мајка :). Позитив на денот!

domakinki (12)

Вредните домаќинки знаат како да го разбудат мажот (45 фото)

Будење со звуците од кујната какво што секој маж само може да посака ;).

Шофер на камион со неверојатен маневар избегнува сообраќајка со кола

Шофер на камион со неверојатен маневар избегнува сообраќајка со кола

Возачот на автомобилот беше крив и на крај си избега од местото на несреќата.

poza404

Како жената го одучила мажот од пиење? (виц)

Две жени си прават муабет:
– Како го одучи твојот маж од пиење алкохол?
– Многу едноставно. Секој пат кога ќе пиеше во кревет правевме поза 404!

sob

Снежна линија (игра)

Нацртајте го идеалниот пат за џуџето да ги собере подароците.

12 годишен рокер растура со AC/DC на улица

12 годишен рокер растура со AC/DC на улица

Малиот се вика Крис, живее во шкотскиот град Салткост со мајка му, татко му, постарата сестра и помалите братче и сестричка. Крис не е обично дете туку она што го научил сака да го покаже, а лесно се покажува ако те бива. Опасен е малиот. Излезе на улица и растури.

sminka0

Моќта на шминката (36 фото)

Обични луѓе претворени во совршено смешни копии на славните личности.

kamPar

Паркирање на снег (игра)

Тестирајте ги вашите паркинг вештини возејќи камион на снег.

gifce

Смешни гифчињa 42

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

nes (4)

Смешни слики #454

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 454-ти дел ;).

tv07

Престанете да гледате во вашиот телефон пред легнување

Иако може да ви се чини како добра идеја уште еднаш да проверите што има на Фејсбук или да изгледате уште едно видео на вашиот смартфон или на вашиот лаптоп пред да си легнете, обидете си да му одолеете на искушението. Според повеќето истражувања, светлината од овие уреди ве прави поуморни и драматично го намалува квалитетот на сонот.