player

Таткото си купил нов Тесла автомобил и реши да се пошегува малку со синот

Детето го чекаше таткото во новата кола, кога наеднаш се вклучи автопилотот.

maxresdefault

Индискиот Терминатор е најѕверскиот акционен филм до сега направен

Ова е сцената која ќе им ја прераскажувате на вашите пријатели што не ја виделе.

mc01

Неверојатно! Руско семејство седи на маса заедно со мечка тешка 136 килограми

Замислата да седите на маса заедно со мечка тешка 130-тина килограми за повеќето луѓе е доволна да им се изгуби апетитот. Но, за едно семејство од Русија ова е секојдневен живот, и тоа не само за на мечката да ѝ го дадат преостанатото јадење. На прв поглед Светлана и Јуриј Пантелеенко се чинат како и […]

bl01

Нагрдувачка тропска болест која се рашири низ Сирија откако ИСИС ги претвори улиците во валкана пустелија сега се шири низ целиот Блиски Исток

Нагрдувачка тропска болест која се појави во Сирија сега се шири низ целиот Блиски Исток, како што милиони луѓе се раселени од регионот растргнат од војни. Cutaneous leishmaniasis е паразитска кожна болест која се пренесува преку убод на инфицирани песочни мушички. Може да доведе до ужасно нагрдување со белези и лузни, бидејќи најчесто минува недијагностицирана […]

rus

Руски деца си играат со екстремно опасна играчка

Нашле дури и специјална патека со заштитна ограда. Едно дете убедиле да влезе внатре и жестоката забава може да почне.

o3

Одмаздата на шампионот затоа што полицаецот го казнил само колку да си ја пополни квотата

Според Брет Сандерс од Тексас, тој возел само 10 км/час над дозволената брзина, а полицаецот кој го запрел место да го предупреди, намерно го казнил со 212 долари. Ова е неговата одмазда која долго време ќе се раскажува на интернет и ќе инспирира многу незадоволни возачи.

Изум на денот: Третата рака на домаќинката во кујната

Изум на денот: Третата рака на домаќинката во кујната

Кажете им збогум на загорените јадења и добредојде на двојно повеќе тегли ајвар оваа сезона :).

hr01

„Почивај во мир, Харамбе“ – јавноста бесна на родителите на 4-годишното момче поради кое беше убен горила од загрозен вид

Смртта на 180-килограми тешкиот горила Харамбе кој беше застрелан од страна на вработени во Зоолошката градина на Синсинати, САД, само еден ден после неговиот седумнаесетти роденден, покрена изблик на чувства, при што некои луѓе за случајот велат дека е „бесмислена смрт“. Многумина вината ја фрлаат врз родителите на четиригодишното дете, за кое иследниците сметаат дека […]

dt01

Родители оставиле 7-годишно момче во планина населена со мечки како казна, а потоа се обиделе да тврдат дека детето се изгубило за време на семеен излет

Родителите на седумгодишно момче од Јапонија кое исчезнало во планински појас населен со мечки, признаваат дека лажеле за исчезнувањето и дека го оставиле по казна, за време на семеен излет. Мајката и таткото на Јамато Таноока на полицијата првин ѝ кажале дека нивното дете се загубило за време на прошетка на јапонскиот остров Хокаидо. Но, […]

01

Тајната за долговечноста на оваа 120 годишна баба, која тврди дека е најстариот човек во историјата на светот

Русинката Танзалија Бисембаева го прослави 120-тиот роденден. Таа вели дека е родена во 1896 година во селото Алча во Јужна Русија. Ако чува документ да го докаже ова нејзино тврдење, ќе биде прогласена за најстариот човек кој некогаш живеел на планетата. Рекордот сега за сега го држи 116 годишната Италијанка Ема Морано. Според нејзините најблиски, […]

матурант

Другата страна на приказната: соучениците на Кристијан, матурантот од Бугарија кој стана интернет хит, велат дека сѐ е лага!

Момчето кое ги освои срцата на илјадници луѓе откако на интернет се расчу дека неговите соученици не сакале да го земат со себе на матурската прослава и наместо тоа го оставиле да оди сам и пеш по дождот, сега од своите соученици е обвинуван дека сето тоа е долна лага! Една од неговите соученички потврдува дека не се во добри односи, но дека тој самиот си е виновен за тоа.

mag

Калуѓерката, калуѓерот и магарето (виц)

Калуѓерка и калуѓер оделе заедно на пазар. Калуѓерот јавал на магаре, а Калуѓерката одела пеш.
– Сестро, жал ми е да те гледам како одиш пеш и се мачиш. Ајде качи се на магарето, да не одиш пеш дури до пазарот – рекол калуѓерот.

Ултра талентиран уличен музичар изведува класично дело на чаши со вода

Ултра талентиран уличен музичар изведува класично дело на чаши со вода

Моментот кога чашите почнаа да звучат како виолини… ШАМПИОН!

Бујна Бразилка со танга им седнува во скутот на женети мажи на плажа

Бујна Бразилка со танга им седнува во скутот на женети мажи на плажа

Бразилците знаат да направат добра скриена камера, а ги имаат и вистинските девојки за тоа :).

Плавуша – возач на бензинска

Плавуша – возач на бензинска

Застанала од погрешната страна на пумпата, но не е проблем ќе сврти.

Кога луѓето ќе дознаат дека „се разбираш во компјутери“

Кога луѓето ќе дознаат дека „се разбираш во компјутери“

Кратка анимација со многу вистина во неа. Какви сѐ проблеми ќе треба да им решаваш, како ти да немаш друга работа.

Хм, зошто кочи колата пред мене?

Хм, зошто кочи колата пред мене?

Предупредување: Видеото може да ве вознемири!

brak

Како жената издржала во брак 80 години? (виц)

Маж и жена слават 80 години брак. Телевизија, новинари ја прашуваат бабата:
– Како успеавте да живеете толку години со овој човек?

ar

Конечно е најдена изгубената гробница на Аристотел

Долго бараното почивалиште на славниот старогрчки философ е конечн најдено на локалитет во Егејска Македонија. Од многумина сметан за првиот вистински научник во светот, Аристотел бил роден во Стагира во 394 г. пр.н.е. и починал на возраст од шеесет и две години во Халкида. Бил ученик во Платоновата академија во Атина, а подоцна систематски почнал […]

00

Добро друштво (21 фото)

Нема поубави моменти од оние кога ќе ти се погоди друштвото.

player (4)

Некој ѝ ја блокирал вратата и женава заглавила во тоалет

Ова е видеото со кое бара асистенција од мажот.

player (3)

Опасен нинџа си купил нов самурајски меч, па реши да го проба дома

Кој рече дека за проба пари не се давале?

player (2)

Рецепт на денот: Поховани коцки мраз

Дечково добил необична идеја, а резултатот од експериментот е исто така необичен.

player (1)

Кенгур нападна вработен во зоолошка градина, со боксови, се разбира

Кенгурите се најдобрите боксери меѓу животните и ако некој ги изнервира знаат и да му треснат една по носот :).

240516-5744598913eb4

Лист, камен, ножици – индиска верзија

Ако некој стави рака, добива два удари :).

6786505_6055e36a

Забеган дечко се капе во автоперална

Другарите се тука да му помогнат и да ја поддржат секоја негова „генијална“ идеја.

Точак, трамболина и плавуша

Точак, трамболина и плавуша

100 пати да се обиде да го повтори трикот нема да му успее.

6786353_df96175b

Момците решија да си поиграат на плажа. Жените никогаш нема да го разберат ова!

Летото е на прагот и ова е вистинското видео со кое ќе ја отвориме летната сезона на правење глупости.

Како да дознаеш дали другар ти има талент за пеење?

Како да дознаеш дали другар ти има талент за пеење?

Смешна финта му направи во колата :).

svadbi (23)

Смешни ситуации на свадби (40 фото)

Овие моменти се паметат, се раскажуваат и го продолжуваат животот.