5 натчовечки подвизи кои луѓето успеале да ги изведат за да ги преживеат катастрофите

Кога се соочени со смртоносна ситуација луѓето се спремни да направат прилично неверојатни работи. Ова се пет приказни за луѓе кои добиле „супер моќи“, заборавиле на стравот и успеале да преживеат кога било најмалку очекувано.

Внукот го пронајде тајното шкафче во домот на неговата покојна баба

Тој бил единствениот наследник на домот, во кој веќе 10 години не живеел никој. Таинствениот метален шкаф го нашол случајно.

Белењето на кожата на црните луѓе со хемикалии е вистински хит на Филипините

После само 2-3 вакви третмани, луѓето со темен тен на кожата се претвораат во белци. Сето ова се случува на улица, без медицински испитувања и докази дека не е штетно. Останува времето да ги покаже последиците.

59- годишното шимпанзо Мама одбиваше да јаде и се откажуваше од животот,  сѐ до моментот кога ја посети нејзиниот стар пријател

59- годишното шимпанзо Мама одбиваше да јаде и се откажуваше од животот, сѐ до моментот кога ја посети нејзиниот стар пријател

Мама е 59-годишно шимпанзо и таа е најстарото шимпанзо во матријархот на познатата колонија на шимпанза во зоолошката градина во Арнех, Холандија. Додека била на смртна постела ја посетил нејзиниот пријател, професорот по бихејвиористичка биологија, Јан Ван Хоф.

Девојката конечно си купи iPhone 7 преку Амазон Индија и реши да го сними отпакувањето

Девојката само сакаше да си го овековечи овој среќен момент.

Жена со сопруг тешко болен од рак, преку Фејсбук замолила некој добар човек да ѝ помогне да го исчисти дворот. Ваков одговор не очекувала!

Во февруари 2017 година, сопругот на Џенифер Симонс бил дијагностициран со рак од четврта фаза. Од тоа време, таа била принудена да работи, да се грижи за нејзиниот сопруг и да го одржува својот дом практично без ничија помош. Таа повеќе не можела да го издржи товарот, особено кога монсун се „прошетал“ во нејзината област. Дворот на жената бил полн со плевел и висока трева.

Скутерџијата имаше среќа што во денешно време автомобилите ги прават од стиропор

Си отиде како ништо да не се случило :).

3 повозрасни жени поминуваат улица без гледање

Им тргнал муабетот, заборавиле каде се наоѓаат и што прават.

Муштеријата ѝ подари на симпатичната шанкерка вистинско уметничко дело

Таа самата учествуваше во процесот на создавање.

Боксерката Микаела Лауран знае како да ја испровоцира својата противничка Сесилија Бракус, на прес конференцијата

Кутрата Сесилија не можеше да се свести што ја снашло.

Еротски романи од 19-тиот век, кои би го засрамиле и „50 нијанси на сиво“

Еротското четиво не е производ на нашето време. Луѓето отсекогаш биле заинтересирани за возбудливи, интимни приказни. До сексуалната револуција во средината на минатиот век, сè интимно било табу тема, но постоело за да ги разбуди човечките страсти.

Откриен е изгубениот храм на Рамзес II, од пред 3.000 години во Гиза

Археолозите откопаа остатоци од древен египетски храм, кој припаѓал на Рамзес II, третиот крал на 19-тата египетска династија. Откритието, направено на археолошкото место на некрополата Абусир во Гиза и ова е единствениот доказ што докажува дека фараонот оставил некакво присуство во регионот. Веста пристигнала од Министерството за антиквитети во еден пост на нивната Фејсбук страница за време на викендот.

Прва брачна ноќ (виц)

Прва брачна ноќ. Младенците се во спалната соба, а родителите на момчето спијат во соседната соба. После енергичниот се*с, мажот легнува на грб и вели:

10 практични детали на секојдневните предмети, чија вистинска намена ретко кој ја знае

Секојдневно сме опкружени со многу предмети кои ни изгледаат толку обични што никогаш не застануваме да размислиме зошто всушност ни се потребни и да ги забележиме ситните детали. Еве кои се „необичните“ намени на „обичните“ предмети.

Среќен е оној маж кој има ваква принцеза во кујната

Макар и цел живот да јаде пржени јајца :).

Кавалерот имаше навистина лош ден на работа

Кофата е полна масло за јадење, а тој бидејќи е голем кавалер, одби помош од колешката.

Презентерот на вести на BBC грабнал топ хартија наместо iPad-от

Изгледа не знае што да прави со рацете кога не држи ништо, а во брзањето не можел да си го најде iPad-от :).

Двајцата внуци тинејџери ѝ купија на својата баба скутерче за полесно да се движи, НО…

Бабата не можеше да ги сокрие солзите радосници, но едниот од тинејџерите смислил уште едно изненадување.

„Да расчистиме нешто на почеток, ние не сме геј!“

Девојката снима а момците сакаат да го свртат разговорот во друг правец. Го направија тоа на ниво на кое им дозволува интелигенцијата.

Актерот Кевин Харт се обидува да биде кул како Двејн Џонсон „Карпата“

Си набавил дури и тежок синџир и тоа позлатен :).

Уличниот продавач реши да ги нагости војниците во камионот, а другите учесници во сообраќајот го следеа неговиот пример

Редовните војници добиваат многу мал џепарлак, па секоја ваква „донација“ добро им доаѓа. Споделете некое слично искуство доколку и вие сте служеле воен рок.

Дали е попаметно на крајот на штафетата да трча најбавниот или најбрзиот тркач?

На олимпијадите речиси секогаш на крај ги ставаат најбрзите тркачи, а дали тоа е најпаметно, погледнете од следното видео.

Ставање вода во врело масло е најидиотскиот експеримент кој може да се изведе во кујна

Дечково сакаше да стане популарен на интернет, па реши да го направи експериментот. И му успеа. Сега е еден од најпопуларните идиоти во градот.

Кој се тепа, тој се сака, а Русинов ги сака сите 4 девојки и тоа на улица

Едната од нив му ја разгоре љубовта со шишето во глава :).

Жената смисли креативен начин како да му соопшти на мажот дека ќе имаат бебе

Тој мисли дека снимаат видео за на интернет со погодување храни со врзани очи. Но, третата храна беше бебешка.

Како се решаваат проблемите на патиштата после избори?

Ова не е кај нас, но примерот е многу сликовит и сме виделе слични работи безброј пати до сега.

Овој маж се фотошопирал во своите фотографии од детството и никој не може да ја забележи разликата

Сите ние стануваме носталгични за добрите денови од детството. На интернет кружат многу фотографии кога луѓе, па и цели семејства реконструираат сцени од своето минато. Но, студентот и фотографот Конор Никерсон, ја однесе реконструкцијата на наредното ниво.

Levi’s веќе работи со Google на втората „паметна јакна“

Продажбата на поврзаната „паметна тексас јакна“ на Levi’s започна пред три недели, но извршниот директор Чип Берг изјавил дека веќе работи со Google на верзија 2.0 од платформата на проектот Jacquard платформа.

Еден од најимпресивните удари во историјата на голфот

Топчето треба да се префрли преку езерцеото, а дупката е многу блиску до другиот брег, така што не смее да се удри со преголема сила.

Смешни слики #1317

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1317-ти дел.

+