strip (26)

Смешни стрипчиња 133 (42 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Како еден австралиски поштар со моторче се справува со кучињата во дворовите?

Како еден австралиски поштар со моторче се справува со кучињата во дворовите?

Најдобрите пријатели на човекот се ноќна мора за поштарите, но не и за овој австралиски поштар.

Луд рибар улови смртоносна ајкула со јадица. Она што го направи потоа е на граница на здравиот разум!

Луд рибар улови смртоносна ајкула со јадица. Она што го направи потоа е на граница на здравиот разум!

Дечково рибареше заедно со неговиот другар на јужниот брег на Австралија, кога наеднаш смртоносна ајкула го загриза мамецот. Она што го направија двајцата рибари потоа е на граница на здравиот разум.

Што му направи мајката на синот кој се снимаше како пее песна од Бритни?

Што му направи мајката на синот кој се снимаше како пее песна од Бритни?

Детето ја научило песната и реши да се сними без да знае дека мајка му цело време го гледа што прави.

Си купил стан од 24 квадрати на покривот од зградата за да го претвори во нешто неверојатно

Си купил стан од 24 квадрати на покривот од зградата за да го претвори во нешто неверојатно

Кога Кристијан Шалерт го купил својот стан, мајка му била вџашена од неговиот избор. За да стигне до станот, треба да се искачи 100 скали. Кога се вселил, на подот имало само еден стар душек. Станот бил без таван, ѕидовите биле со стара боја и сѐ морало да се поправи. И згора на се, станот е со површина од само 24m². Но Шалерт точно знаел што сака да направи со ова станче.

Натпревар на шипка: Стриптизерка против гимнастичарка

Натпревар на шипка: Стриптизерка против гимнастичарка

Спонтан дуел во едно танц студио во Бразил, кој мора да го видите!

10 моќни машини скриени во обични автомобили

10 моќни машини скриени во обични автомобили

Никогаш не можете да знаете што се крие под хаубата на навидум бавниот и обичен автомобил.

Вака се игра бразилскиот народен танц Форо

Вака се игра бразилскиот народен танц Форо

Еден од најубавите и најдинамичните танци за двојки во светот. За да се изигра ова треба многу умешност и енергија. Настапов е на Forró de Domingo фестивалот кој се одржува во Штудгард, Германија и е најголемата Форо забава во Европа.

tajna

Човеков има необична тајна во дворот

Жена му побарала да и направи место за саксија со цвеќе во дворот, па на генијалецов му текнало како да ја искористи ситуацијата во своја полза.

Каратист крши кола со голи раце, како бонус нивото во легендарната игра Street Fighter

Каратист крши кола со голи раце, како бонус нивото во легендарната игра Street Fighter

Видеово особено ќе ви се допадне ако како мал сте виселе со часови на флипери гледајќи и игрјаќи ја Street Fighter.

Преслатки бебиња близнаци играат криенка

Преслатки бебиња близнаци играат криенка

Близнаците имаат по 9 месеци и ја откриле играта криенка.

Полјаците не дозволуваат зимата да ги изненади

Полјаците не дозволуваат зимата да ги изненади

Финтава гарант ја виделе од нас :). Еве го видео доказот  кој го објавивме пред околу 1 месец.

Девојката многу се возбуди заради изненадувањето кое и го приреди нејзиниот дечко

Девојката многу се возбуди заради изненадувањето кое и го приреди нејзиниот дечко

Бидејќи и беше роденден, девојката мислеше дека дечкото и приредува изненадување за роденденот, НО…

o (2)

Најпопуларниот камен во бразилскиот национален парк Тижука

Каменот е популарен затоа што се наоѓа на височина од 355 метри и е идеален за правење на екстремни фотографии за споделување на социјалните мрежи. При тоа животот воопшто не ви е во опасност :).

m (3)

Мајстор на месецот: Сам си направи алуминиумски бандажи од старо железо

Следува чекор по чекор од процесот на изработка на алуминиумски бандажи во домашни услови.

prez

Полицаецот што купувал 20 презервативи (виц)

На еден полицаец му се дупнала гумата на автомобилот и немало со што да ја залепи па искористил презерватив. Се прибрал во станицата и му раскажал на својот шеф. Тој го испратил да купи уште презервативи за такви случаи.

Пеналот на рускиот хокеар Гусев на „Мечот на ѕвездите 2015“

Пеналот на рускиот хокеар Гусев на „Мечот на ѕвездите 2015“

„Мечот на ѕвездите 2015“ е најпопуларниот хокеарски настан кој се одржува на почетокот на секоја година во рамките на Континенталната хокеарска лига, односно Шампионатот на русија во хокеј.

Кучето херој: Најдобриот пријател на својот сопственик

Кучето херој: Најдобриот пријател на својот сопственик

Дечково реши да го тестира своето куче, дали му е навистина најголем пријател.

Е вакво отворање на пиво прв пат гледам!

Е вакво отворање на пиво прв пат гледам!

Го отвори со стил за сам да си го пие :).

Мајката брза да стигне додека не затворила продавницата

Мајката брза да стигне додека не затворила продавницата

Ќерката: – Утепа ли се мамо :).

Најдобрите 10 акции од првиот дел на светското ракометно првенство во Катар

Најдобрите 10 акции од првиот дел на светското ракометно првенство во Катар

Ова е официјално видео на IHF и со право можеме да бидеме горди на нашата ракометна репрезентација. Македонија ја имаше најдобрата асистенција (број 8 во видеото). Ова е прв пат на некое првенство да настапиме како фаворити и победнички, без разлика на крајниот исход.

gor

Лазо Длгио и горилата (виц)

Во зоолошката градина горилата се разгонила, почнала да го крши кафезот, да ги плаши посетителите, да рика – страшна работа. Менаџерот почнал да им ѕвони на колегите од другите градови, но најевтина понуда за мажјак горила била 15.000 €, а толкав буџет немале. Се собрале вработените и зборуваат за проблемот.

Претворете го секое стаклено шише во прекрасна ламба во само неколку едноставни чекори

Претворете го секое стаклено шише во прекрасна ламба во само неколку едноставни чекори

Повеќето луѓе ги фрлаат стаклените шишиња штом ќе го испијат пијалокот кој се наоѓа внатре, но еве и една интересна идеја за тоа како можете да ги искористите стаклените шишиња. Со помош на LED светилка и картонска подлошка можете да направите прекрасна ламба, притоа без да ви е потребно било какво искуство во сечење стакло или поврзување на електрични уреди. Погледнете го упатството кое следува, како и видеото за да видите како изгледа ламбата во акција.

Надоаѓањето на радовишката Стара река

Надоаѓањето на радовишката Стара река

Општина Радовиш пред 2 дена беше зафатена со обилни дождови проследени со град. Најмногу дожд имаше во градот Радовиш, во околните места Ињево, Воиславци, населба Дамјан и Тополница.

ul16

15 волшебни улици од целиот свет, украсени со дрвореди и цвеќиња

Јапонците ги набљудуваат пролетните цутења како дел од ханами – ценење на минливата убавина – но не ви е потребно некоја длабока философка продуховеност за да уживате во лежерна прошетка по овие живописни улици, кои потсетуваат на пролетта која доаѓа.

Да се чекори по ваква улица може да делува смирувачки, но си има и практични предности. Дрворедите помагаат при справувањето со жештините и се пријатни за прошетка и возење велосипед.

Кучево си најде нова играчка во водата, но не може да сфати како да ја задржи надвор

Кучево си најде нова играчка во водата, но не може да сфати како да ја задржи надвор

Важно не се изнервира, си поигра убаво и се разлади. Позитив на денот!

zaz_01

Преправка на прастариот социјалистички Запорожец во стилот на Форд Мустанг

Овој обичен дечко од Украина, сакал да вози уникатен спортски автомобил, но во гаражата го имал само стариот Запорожец од татко му. Така се родила идејата за создавање на ова ремек дело, кое не поминува незабележано по улиците.

Машината на НАСА која создава вештачки дождовни облаци

Машината на НАСА која создава вештачки дождовни облаци

Теориите на заговор покажани во пракса. Оваа машина не е нова, новите не ги покажуваат јавно, се разбира.

karolina_sevastianova_02

Еротска фотосесија на олимписката шампионка во ритмичка гимнастика Каролина Севастјанова

19-годишната Каролина ја заврши својата спортска кариера на 17 годишна возраст, а сега почна да се занимава со подоходовни работи, како што е еротската фотосесија за престижното списание Максим.

hel

Магијата на хеланките (25 гиф)

Од машка гледна точка, хеланките се најдобрата женска облека :).