s (8)

Најпопуларната Швеѓанка на инстаграм, Инес Хелен (26 фото)

Шведската убавица Инес Хелен на Инстаграм веќе има 700.000 фанови. А на што се должи нејзината популарност гледајте во продолжение.

b

Будала професор го забележа ученикот што спие и го разбуди на спектакуларен начин

Ова беше последниот ученик кој заспал на час кај овој професор :).

Која е најјаката женска на бразилската селска забава

Која е најјаката женска на бразилската селска забава

Натпреварот помеѓу двете девојки започна сосема спонтано, за едната сосема да завладее со подиумот.

poseta

Посетата на тоалетот на пијаниот дечко имаше необично жестока завршница

Наредните неколку дена ќе го боли главата, а нема да знае од што е :).

Женскиот фудбал во своето најубаво светло

Женскиот фудбал во своето најубаво светло

Каков гол забоде, глава да те заболи. Само да не навиваш за белите :).

Лута, згодна, плавуша доживува нервен слом заради гирото

Лута, згодна, плавуша доживува нервен слом заради гирото

Особено ја изнервирале готвачките кои не зборувале англиски во Америка.

Време е за малку убава, релаксирачка музика од далечниот исток

Време е за малку убава, релаксирачка музика од далечниот исток

Овие две девојки ќе ви го разубават денот со својот беспрекорен настап во живо ;).

cok

Што се случувало додека таткото бил на службено патување? (виц)

Таткото се враќа од службено патување и го прашува синот:
– Сине, додека ме немаше доаѓаше ли кај нас некој чичко?
– Нееее…

aj01

Дали малиот Ајлан ќе беше сѐ уште жив и на безбедно, доколку не беше западниот империјализам?

Европските влади ѝ го вртат грбот на најлошата хуманитарна криза на нашето време. Зарем е можно во ова време, во 21. век, и покрај сиот тој хуманизам и ренесанса, просветителсво, борбата за братство и еднаквост, технолошкиот напредок итн. да се демонстрира таква бездушност и тесноградие? Срцепарателната фотографија на мртвото сириско момченце чиешто безживотно тело беше исфрлено на плажа во Турција ја прикажа вистинската трагедија на овие несреќни луѓе. „Само по Божја милост ова не е ваше дете“, пишуваат многу корисници на Фејсбук кои ја споделуваат оваа ужасна слика со невиното детенце. „Поразот на светот во една фотографија“, коментира друг човек.

Реакцијата на кучето на доаѓањето на новиот член во семејството

Реакцијата на кучето на доаѓањето на новиот член во семејството

Пред да го донесат бебето, родителите сакаа Чарли да се навикне на мирисот на новото бебе.

Како МАЖ излегува од паркинг со мала кола?

Како МАЖ излегува од паркинг со мала кола?

Ова е маж во вистинската смисла на зборот :).

Последната фабрика за аудио касети во светот

Последната фабрика за аудио касети во светот

„Можете да не сметате за тврдоглави или глупави, но ние сега произведуваме повеќе касети од било кога“, вели сопственикот на фабриката Стив Степ.

stud

Провокативната студентка и професорот (виц)

Убава но глупава студентка оди на испит кај еден искусен професор, облечена во многу провокативнa облека. Професорот и поставува неколку прашања, а студентката слика има – тон нема. Професорот и вели:

sk

Оригинална музичка колекција на Скопско дизајнирана од Фолтин, Мугер Фугер, Гоце САФ и Суперхикс

Ако се прашувате што тоа звучи супер деновиве, одговорот е СКОПСКО ЗВУЧИ СУПЕР! И тоа звучи СУПЕР за неколку децибели погоре затоа што новите дизајни на уникатната СКОПСКО колекција ги направија најдобрите дизајнери на звук: Фолтин, Гоце Саф, Мугер Фугер и Суперхикс.

Моментот кога детето сфати дека стои до својот идол

Моментот кога детето сфати дека стои до својот идол

Момент кој не се заборава цел живот.

Вака НЕ се качува четирицикл на пикап камионче

Вака НЕ се качува четирицикл на пикап камионче

Возачот на пикапот не знае со каква моќна машина си фатил работа.

Адел и гуските од пред неколку дена

Адел и гуските од пред неколку дена

Ако не го видовте краткото видео со гуските што стана интернет хит, кликнете тука.

Коко Џамбо на 300 години стара црковна оргула

Коко Џамбо на 300 години стара црковна оргула

Ако не ја знаете Коко Џамбо значи сте помлади од 30 години :).

Мачето реши на брзина да си ги потроши сите 9 животи

Мачето реши на брзина да си ги потроши сите 9 животи

Блазе си им на луѓето коишто живеат во земји каде спасувањето на мачето е најголем проблем. Штом толку многу луѓе се ангажираа за неговото спасување, очигледно е голем државен проблем.

Ученикот од првата клупа го снимал професорот секој ден

Ученикот од првата клупа го снимал професорот секој ден

Еве го резултатот од влегувањето на професорот :).

f02

Ова НЕ Е Фотошоп! Иако фотографиите изгледаат како да се лажни, всушност се автентични

Ако сте поминале пристојно време на интернет, веројатно се развиле здрав скептицизам – не треба секогаш да верувате на она што ќе го прочитате онлајн, бидејќи е доста лесно да се фалсификува со фотошоп. Но, овие слики вашата претпазливост ќе ја свртат наопаку – иако сите овие слики изгледаат како дека би можеле да се лажни, секоја од нив е 100% вистинска!

Брз кастинг и фотосесија на добро одбрани девојки

Брз кастинг и фотосесија на добро одбрани девојки

Одлична финта со скриена камера на која има што да се види. Добри девојки одбрале.

wasp

Отровот на бразилска оса ги убива канцерогените клетки без да им штети на здравите – резултати од ново истражување

Според неодамнешни истражувања спроведени од професорот Марио Палма од Државниот универзитет во Сао Паоло, отровот на бразилска оса има потенцијал да ги убива канцерогените клетки, притоа не предизвикувајќи никаква штета на здравите клетки. Неговото истражување открило дека еден специфичен вид на оса, осата Polybia paulista го има соодветниот отров за оваа задача. Токсинот кој го […]

r (4)

Руската Ким Кардашијан (23 фото)

Јулија Лаврова има 86 килограми, но распоредени на правилните места. Таа е успешен „плус големина“ модел. Уште од дете сакала да стане манекенка, не им обрќала многу внимание на врсниците што ја исмејувале, туку верувала во својот сон и тој и се остварил.

Ви го претставуваме моливот кој се претвора во растение

Ви го претставуваме моливот кој се претвора во растение

Рачно изработен во Минесота, САД, овој `ртечки молив е 100% нетоксичен, без никакво олово во него. Уште поинтересно е што кога ќе го истрошите, можете да го посадите и одгледате како растение.

u03

Заборавете на Фејсбук. Еве 10 супер чудни ритуали на додворување од целиот свет

Додворувањето и излегувањето се подеднакво чудни каде и да се наоѓате, но на некои мста во светот се малку почудни и понасилни од другите.

Еволуцијата на женската долна облека во последните 100 години

Еволуцијата на женската долна облека во последните 100 години

Кој временски период е најмногу по ваш вкус?

spankovci (15)

Каде легнало, таму заспало… (37 фото)

Ако ти се работи, дремни малку и ќе ти помине :).

moz (9)

Можете ли да забележите што не е во ред со следниве слики? (40 фото)

Некои смешки се очигледни, а за некои треба да се сконцентрирате малку.

gl01

Сега има и кондоми дизајнирани во зависност од тоа на каква храна наликува вашиот инструмент

Ете, сега зборовите како „банана“, и „краставица“ си добија и буквално значење во сексуалниот живот. Тајванскиот дизајнер Гуан-Хао Пан видл проблем на пазарот со кондоми кој го решил со – овошје и зеленчук.