migrants_07

Британец куќата си ја претворил во хотел за мигранти и им наплаќал по 65 фунти неделно за престој

Да ѕирнеме внатре и да видиме како успеал во куќата да смести 31 мигрант и да заработи над 100.000 фунти.

01

Типот платил 1 карта, а успеал да влезе заедно со неговата супер згодна девојка

Можете ли да видите од сликата како успеал да го изведе ова?

Фраерот се оженил и живее со 3 жени истовремено

Фраерот се оженил и живее со 3 жени истовремено

Откако со првата се мачеле да имаат деца, проблемот го решиле така што нашле уште 2 други. Сега 3-те жени се најдобри другарки, а обврските си ги распоредиле ферски, од секоја обврска околу домот и децата или задоволство, по 2 дена за секоја од нив, а седмиот ден уживаат заедно. Покрај ова, имаат и 2 […]

280716-5799c26b3161e

Индиски таксист си ја гаси запалената рикша со вода

Паметно, паметно… така се прави тоа!

03

Нов тренд меѓу руските студентки е само заради ЛАЈКОВИ да ставаат разголени фотографии на социјалните мрежи

Колку и да ви звучи ова лудо и нелогично, една од девојките објасни зошто го прави тоа. „Откако ги објавив моите фотографии, бројот на моите следбеници многу се зголеми. Сите почнаа да ми пишуваат, сакаат да се запознаеме, ми „лајкуваат“ се што ќе објавам и ми даваат убави коментари. Исто така и на факултетот се […]

pl01

Си одбрал погрешна личност! Полицајка во бикини апси џепчија откако се обидел да го украде телефонот на нејзината пријателка

Шведска полицајка која не била на должност уапсила џепчија, шокирајќи го за цел живот – кога го соборила на земја носејќи само бикини. Микаела Келнер, ветеран на „Шведски Нинџа Воин“ и 11 години полицајка, си се сончала во парк во Стокхолм заедно со пријателките кога им пристапил некој џепчија. Преправајќи се дека продава списанија, човекот […]

Автопералните служат за одржување хигиена на вашите превозни средства

Автопералните служат за одржување хигиена на вашите превозни средства

Само пушташ паричка и сам си го переш превозното средство :).

mr01

Марија, девојката од Бугарија која го убила својот силувач, е пуштена од притвор со кауција од 500 лева (250 евра)

Марија Гиздева, ученичка од Стара Загора која со нож го убила силувачот Богдан Динев, вчера била ослободена од затвор по 72-часовен притвор. Обвинението за убиство со умисла кое првично ѝ било изречено било изменето во нанесување на средна телесна повреда со умисла, од која потоа настапила смрт. Судот ѝ наложил кауција од 500 лева (околу […]

Ако мислите дека денов ви е лош, погледнете го ова: змија каснала куче за пенисот и не сака да го пушти

Ако мислите дека денов ви е лош, погледнете го ова: змија каснала куче за пенисот и не сака да го пушти

На сите ни се случува да имаме лош ден, но никој не би посакал да му се случи тоа што му се случило на ова куче. Го каснала змија за пенисот и не сакала да го пушти. Наведнувајќи ја главата за да ја процени направената штета, кучето се обидува да ја отстрани змијата, но залудно. […]

player (16)

Упатство за девојки: Како да јадете банана без никој да добие погрешен впечаток

И девојките понекогаш сакаат едноставно да изедат една банана, но мажите имаат расипана фантазија. Затоа постои ова упатство :).

02

Ќеркичката научила некои работи од тато (виц)

Мајката ја зема својата 5 годишна ќерка од градинка.
Жената изгледа нервозно.
– Умрев од срам заради тебе. Какви се овие цртежи? Другите деца цртаат кучиња и мачиња, а ти срамотилаци!

what_2000_calories_of_our_favorite_foods_look_like_640_07

Колку се 2000 калории од вашите омилени јадења?

2000 калории се дневна доза храна за просечен човек. Но претставени преку еднолична храна овие 2000 калории изгледаат малку необично.

Девојка од Казахстан се справува со нападен дечко пред дискотека

Девојка од Казахстан се справува со нападен дечко пред дискотека

Дечкото им предложил на двете девојки да отидат кај него дома, а откако го одбиле, ги нарекол со некој навредлив збор. Ова е одговорот на едната од девојките.

Преврти автомобил и бегај!

Преврти автомобил и бегај!

Полицијата на градот Казан во руската република Татарстан ја објави оваа снимка со цел да го пронајдат и казнат возачот на Тојотата кој кукавички избега од местото на сообраќајката што ја предизвика.

bikinibeans

Бикини кафе ресторан кој е вистински хит ова лето во Аризона, САД

Кафето е уште послатко кога ќе ти го донесе згодна девојка во бикини и ќе ти направи 2-3 реда муабет. Специјален третман имаат оние што прв пат доаѓаат во ресторанот. Една од девојките вика „Имаме новајлија“ и сите девојки дотрчуваат да му посакуваат добредојде.

player (14)

Пијана девојка се бори со гравитацијата како вистински професионалец

Развила добра техника на одење во пијана состојба :).

player (15)

Плавушата која не прифаќа НЕ како одговор

Вистинското прашање е зошто дечкото ѝ рекол не? Што мислите вие, судејќи според неговата постапка?

спонзор

ЈАКО: Што ѝ направи на спонзорушата забеганиот шегаџија во Лас Вегас

Кога спонзорушата виде колку пари доби типот, веднаш му се залепи, без многу размислување реши дури и да се омажи со него.

gl01

Очигледно не им пречело некој да ги види: Средовечна љубовна двојка воделе љубов на хаубата на автомобил – СРЕДЕ УЛИЦА!

Средовечни луѓе биле снимени како имаат сексуален однос на хаубата на автомобил среде улица! Кога осумнаесетгодишната Софи Браун се враќала дома од работа, ги забележала занесените љубовници како истрчуваат голи од една куќа и легнале врз една кола. „Минатата ноќ, одејќи си дома од работа на полноќ, морав да поминам крај нешто вакво. Се надевам […]

r01

Во заливот на Рио пливаат човечки ТРУПОВИ, а олимписките пливачи биле советувани да ги држат устите затворени бидејќи „водите се полни со човечки измет“!

Натпреварувачите кои ќе земат учество во водните настани на Олимпијадата во Рио следниот месец биле предупредени да ги држат устети затворени кога пливаат за да не фатат некоја сериозна болест од загадената вода. Здравствените експерти ги предупредиле олимписките маратонски пливачи и едриличари кои ќе се натпреваруваат во залиов Гуанабара, кадешто неодамна бил најден човечи труп, […]

smart

Специјален телефон за правење селфи (виц)

- Мажу, ова навистина ли е паметен телефон специјален за правење селфи?
– Да, секако!
– Хм, чудно… а зошто го направиле со форма на пиштол?

sl01

Слонови убиле пет луѓе во Индија откако локалните жители фрлале со камења по нив за да ги исплашат

Петмина луѓе биле изгазени до смрт, а еден со критични повреди по дивеењето на диви слонови во село во северна Индија. Според известувањата, четири слонови се одделиле од нивната група и влегле во селото Бхатар во државата Западен Бенгал. Министерот за шуми на Западен Бенгал, Беној Кришна Бурман, изјавил дека слоновите биле разлутени од страна […]

is02

„Ти си расист“: исламски уличен проповедник му вреска в лице „Алаху екбер“ на британски полицаец, а насобраната толпа му се потсмева

Исламски уличен проповедник бил снимен како гневно му вика на полицаец кој ја истражувал жалбата поднесена поради него. Во алармантната снимка снимена во центарот на британскиот град Бирмингем се гледа како полицаец му пристапува на човек кој носи традиционална муслиманска облека и стои заедно со друг маж и жена. Била поднесена жалба од некој граѓанин […]

За мачево да добие храна, треба прво да направи нешто интелигентно

За мачево да добие храна, треба прво да направи нешто интелигентно

Сопственикот ја модифицирал машината за хранење мачки да се активира само кога мачката ќе го стави внатре топчето. Потоа го крие топчето насекаде низ станот.

Забегана бразилска баба си ја запали метлата за да го запали олимпискиот оган

Забегана бразилска баба си ја запали метлата за да го запали олимпискиот оган

Добра смисла за хумор има старава :).

Емотивно изненадување за 86-тиот роденден на баба

Емотивно изненадување за 86-тиот роденден на баба

Внукот ја качи бабата во колата и пушти радио. Но, наеднаш на радиото почнаа вонредни вести, а главната вест беше дека „Баба Ајрис Хауард го слави својот 86-ти роденден“.

player (12)

Две девојки фатени на дело како крадат во супермаркет со финта

Кратките фустанчиња биле практична работа :).

Општествено корисна работа во Белорусија: Газење земја 5 часа

Општествено корисна работа во Белорусија: Газење земја 5 часа

Кога судот ќе пресуди некој човек да врши општествено корисна работи, обично ги тераат да чистат улици, но не и во Белорусија.

player (13)

Вежба за цврсти стомачни мускули за вистински мажи

Другарско тренирање во двојки. И боксерот навежбан и стомачните мускули цврсти.

zv01

50 животни изгладнеле до смрт во зоолошка во Венецуела бидејќи не можеле да ги хранат поради економската криза

Педесет животни во една од главните зоолошки градини во Венецуела умреле од глад, како последица на хроничен недостаток на храна. Во зоолошката градина Карикуао во Каракас умреле виетнамски свињи, тапири, зајци и птици, при што животните не биле хранети со недели. Се известува дека во другите зоолошки градини во земјата ситуацијата е уште полоша, при […]