Турска бабичка на 21 век

Турска бабичка на 21 век

Се релаксира и ужива во благодетите на новото време.

А каква музика слушате вие?

А каква музика слушате вие?

Јас не сакам многу детска музика туку музика за возрасни :).

Судар на 2 трамваи во Полска

Судар на 2 трамваи во Полска

Иако многу ретко, затоа што секој трамвај си оди по својата еднонасична патека, сепак и ова се случува.

video-undefined-219E61E400000578-862_636x358

Срцезатоплувач: Момче со Вилијамсов синдром се зближува со млад коњ

Името на момченцето е Ерез и е од Израел. Ерез има здравствено нарушување познато како Вилијамсов синдром. Овој синдром е ретко генетско нарушување кое може да доведе до проблеми во развојот. Тој е екстремно пријателски расположен, но има проблеми да воспостави врска со другите. Но кога го запознааа со овој млад коњ, неговата реакција беше […]

Необичен крадец ја ограби тетката на сред бел ден

Необичен крадец ја ограби тетката на сред бел ден

Светот стана опасно место за живеење и не знаеш од која страна те демне опасноста.

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Одењето не е воопшто лесно затоа што не е лесно да ја измамите гравитацијата.

Кога правењето меури од сапуница ќе отиде едно ниво погоре

Кога правењето меури од сапуница ќе отиде едно ниво погоре

Погледнете каква магија може да прави Ана Јанг од обичните меури од сапуница. Вистински уметнички перформанс.

Дури и секси бикини фотосесиите се забегани во Јапонија

Дури и секси бикини фотосесиите се забегани во Јапонија

Не мора да разбирате јапонски за да ја разберете содржината на видеото, а поента подобро и не се обидувајте да најдете, едноставно „Пазете се од оние гради кои скокаат“ :).

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

И после се лутат и се чудат зошто им измислуваат вицови :).

Господине, да ви треба помош?

Господине, да ви треба помош?

Ова го има само во Русија! Келнерот мртов ладен позади си чисти, додека двајцава се тепаат. А моментот е на 15-та секунда :).

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Кога речиси ја преминаа улицата, на детето му текна да се враќа назад. Мајката изреагира добро, исто така и првиот возач, но не и тие позади него.

Смешни сообраќајки со велосипеди

Смешни сообраќајки со велосипеди

Возењето велосипед не е само стави ги двете тркала меѓу нозете и шибај, туку бара и многу внимавање!

int

Оваа задача можат да ја решат само најинтелигентните луѓе! Провери дали во тебе се крие генијалец!

Ова е една од задачите со кои се докажува високиот коефициент на интелигенција. Но, некои луѓе имаат сосема различен тип на интелигенција и се во состојба да решат друг тип на тешки задачи, затоа не се секирајте ако не ја решите оваа задача. Ваша задача е да ја откриете врската меѓу броевите на левата и […]

Хоророт што го приредија лудаците од Полска што прават скриени камери

Хоророт што го приредија лудаците од Полска што прават скриени камери

Ова нивно дело за само неколку часа од објавувањето го видоа над милион луѓе.

Човек со црна дупка во стомакот јаде доручек од 10.000 калории

Човек со црна дупка во стомакот јаде доручек од 10.000 калории

Нема да сакате овој да ви дојде на слава :).

Мамо, мамо, гледај возам без раце и тоа наназад и пишувам СМС

Мамо, мамо, гледај возам без раце и тоа наназад и пишувам СМС

Порано хит меѓу учениците беше возењето велосипед со една рака, а еве што прават денешните деца. Гледајте до крај…

akr

Идиотски акробации од нискобуџетните индиски филмови (24 гифчиња)

Во Холивуд буџетот за специјални ефекти е скоро неограничен, но во Боливуд буџетот е ограничен, а фантазијата на режисерите нема граници :).

ft01

9-годишното момче од Шпанија кое стана „Млад фотограф на дивиот свет на годината“

Почнувајќи од 1964г. Националниот историски музеј во Лондон организира годишен натпревар за Фотограф на дивиот свет на годината. Оваа година победникот на натпреварот за Млад фотограф на дивиот свет на годината, во кој се натпреваруваат млади фотографи до 17-годишна возраст, е деветгодишниот Карлос Перез Навал од Шпанија. Родителите на Карлос се неуморни патници и на […]

tc01

Шише за вода за велосипедисти кое автоматски се полни претворајќи ја влагата во воздухот во вода за пиење

Фонтус е систем за автоматско полнење на вода дизајниран од Кристоф Ретезар, кој влагата во воздухот ја претвора во безбедна вода за пиење. Изумот е идеален за велосипедистите кои тргнале на долг пат. Ретезар вели: „После повеќе од 30 експерименти, најпосле успеав да обезбедам постојано капење на кондензирана вода, по една капка во минута.“ Во соодветни […]

pat (1)

Сексот и помага на младава студентка да ја прошета цела Кина (14 фото)

19-годишната студентка Ју Пен од градот Шангај бидејќи многу сакала да ја пропатува цела Кина, а немала пари, добила „генијална“ идеја. На својот профил на една од кинеските социјални мрежи таа го објавила својот план: Од секое место што сакала да го посети, таа барала доброволци кои ќе и ги платат патните трошоци и ќе […]

lola (1)

Во Москва силувана порно ѕвездата Лола Тејлор (15 фото)

21 годишната Љубов Бурушева позната по нејзиното порно име Лола Тејлор се запознала со еден маж на интернет, се спријателиле и се согласила да дојде кај него дома. Кога дошла гостинката, во домот ја чекал мажот заедно со неговиот другар. Па кога ја грабнале… Ја врзале со лисици и ја силувале цела ноќ. Во утрнските […]

nesekojdnevni (4)

Смешни слики #381

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 381-ви дел ;).

kam

Камионџијата му одржува лекција на возачот на Porsche Cayenne

Очигледно намерно ги игнорираше сигнализирањата од другите возачи, добро знаејќи дека позади себе веќе неколку километри го влече скапиот автомобил.

sou

Дечко и прави добра финта на девојката на француско ТВ шоу во живо

Да види таа кого ќе јава како магаре :).

misli

Македонецот и јапонската машина што чита мисли (виц)

Измислиле Јапонците машина што чита мисли. Пиеш една пијачка и на екранот се појавува твојата мисла.
Седнува Американецот, пие виски и на екранот се појавува кутија Малборо.

mc03

Човеков е практично слеп, но тоа не го спречува да се занимава со неговото диво хоби

Карл Бовард страсно се грижи за иднината на големите мачки како тигрите, лавовите и пантерите. Како начин да се избори за нивната иднина, Бовард отворил прибежиште во Флорида наречено „Единствена визија“ кадешто ги згрижува големите мачки. Целата приказна ја прави уште поневообичаена фактот дека 43-годишнот Бовард е речиси слеп.

bt01

Како сами да си направите полнач за батерии на сончева енергија?

Батериите на полнење заштедуваат пари и го намалуваат ризичниот отпад. Се разбира, ако се сетите да ги наполните. Да земете батерија за само да увидите дека ќе треба да мине четири часа на полначот е навистина непријатно. Фрустриран од овој проблем, Шон Фрејн решил да измисли полнач на батерии кој работи секаде кадешто има сонце […]

t

Како таткото се справи со криминалците кои го нападнаа додека беше со својата ќеркичка?

За разлика од нормалните татковци кои се претвораат во суперхерои кога нивното дете е во опасност, гледајте го што направи идиотов!

Како пубертетлија пее песна?

Како пубертетлија пее песна?

Детево има навистина убав глас, но пубертетот почнал да го фаќа :).

arap

Младо Арапче се обидува да ја запре колата која му се заклучила со клучевите внатре

Големите проблеми на малите неискусни шофери :).