wtf (28)

WTF ситуации (45 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

ne (66)

Смешни слики #375

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 375-ти дел ;).

60min

60 секунди кои ќе ви го променат начинот на кој што размислувате

Чудно е колку нетрезвено размислуваме во одредени ситуации кога треба да се даде, а веднаш потоа правиме нешто сосема непромислено. 10 денари никого нема да осиромашат, ниту да збогатат, но за некого тоа не се само 10 денари, туку половина леб.

Дури ни најдобриот бравар не може да ја разбере најчудната брава на светот. Генијално!

Дури ни најдобриот бравар не може да ја разбере најчудната брава на светот. Генијално!

Повеќето брави лесно се пробиваат, а професионалците можат да ги пробијат дури и посложените, безбедносни брави. НО, НЕ И ОВАА! Како ли работи чудово?

Двете бебиња панди го нападнаа ветеринарот, кој сакаше да им даде лек, на најсимпатичниот можен начин

Двете бебиња панди го нападнаа ветеринарот, кој сакаше да им даде лек, на најсимпатичниот можен начин

Позитив на месецот! Ветеринарот мораше да се бори со нив за да си ја заврши работата :).

Глупавата и идиотска скриена камера „Пица-шамар на непознат дечко“ тргна во (не)очекуван правец

Глупавата и идиотска скриена камера „Пица-шамар на непознат дечко“ тргна во (не)очекуван правец

Во ред е да се шегуваш со скриена камера, но така да понижиш некого пред девојка му и пред другарите заслужува ваков третман.

Што направи симпатичното бебе откако ја проба својата прва родеденска торта?

Што направи симпатичното бебе откако ја проба својата прва родеденска торта?

Дали има поубав начин да се прослави првиот роденден од ова!

Неочекуваната средба на возачот кој се правеше најпаметен од сите

Неочекуваната средба на возачот кој се правеше најпаметен од сите

Гледајте, ќе ви се наполни душата, особено ако сте возеле во гужвите во Скопје.

alcohol

Главни симптоми од прекумерно конзумирање на алкохол (виц)

Употребата на алкохол може:
1. Да ве натера да мислите дека зборувате со шепот.
2. Да ве натера да им повторувате одново и одново на пријателите колку ги сакате.
3. …

pat04

Најопасните патишта во светот

Патиштата се важен дел од инфраструктурата на секоја земја бидејќи се важна комуникација преку кои се остваруваат трговските врски и се доставуваат стоки, се превезуваат луѓе, се олеснува контролата и интегритетот на државата итн. Всушност, едно од мерилата за развиеноста на една држава е развиеноста и состојбата на патиштата во неа. Но, дури и во […]

Лудо: Како сточарите во Етиопија ги стимулираат кравите да даваат повеќе млеко?

Лудо: Како сточарите во Етиопија ги стимулираат кравите да даваат повеќе млеко?

Овој метод го користат луѓето од племињата Нуер и тврдат дека е ефективен и ја тера кравата да уринира, но и да произведува повеќе млеко. Техниката е едноставна и нема потреба од посебни упатства. Едноставно ја крева опашката и дува :).

zn11

Ова се едни од најлегендарните жени во светот, а за некои од нив веројатно не сте ни слушнале

Кога ќе ви речат да замислите некоја јака, цврста личност, најчесто по автоматизам помислувате на маж. И покрај тоа што навистина голем број на фантастични луѓе од историјата се припадници на посилниот пол, има и голем број на жени за кои не сте слушнале или веројатно не би ни помислиле на нив во таков контекст. А зад нив се кријат неверојатни стории, какви што ќе можете да прочитате во следната листа;

turungieva (1)

Мудрите мисли на Сузана Турунџиева

Наместо вовед ќе цитираме неколку: „Од секој сперматозоид не бидува човек!“ „Откриен е лек за Рак, но не и за Простак!“ „Само 2 нешта во животот не можеш со никого да ги споделиш: болката и вината!“ Следуваат уште десетици вакви…

jason-2

Океански Атлас: Огромна подводна статуа на девојка која ја носи тежината на океанот

Со висина од 4.5 метри и тежина над 60 тони, Океанскиот Атлас е најголемата подводна скулптура во светот. Поставена во водите на западниот брег во Насау, Бахами, „Океанскиот атлас“ е последната подводна скулптура на уметникот Џејсон деКаирес Тејлор, познат по неговите напори да изгради подводни скулптурни паркови во океаните ширум светот. Цементните фигури на Тејлор се изградени со издржлив материјал кој е pH неутрален и кој го поттикнува развојот на корали и други подводни форми на живот.

Coca-Cola Bottle In Jeans Pocket

Мамо, мамо, дечко ми е алкохоличар! (виц)

Ќерката и се жали на мајка си:
– Мамо, треба да се разделам со дечко ми.
– Зошто, душо?
– Мислам дека тој е алкохоличар!
– Зошто мислиш така ќерко? …

Мажот и жената со колата ПРОТИВ портата

Мажот и жената со колата ПРОТИВ портата

Убедливо најчудната случка што ќе ја видите денес! Ако некој може да смисли некое логично објаснување за тоа што се случи на снимката, нека пише коментар.

Светлечка анимација на тркалата од вашиот автомобил

Светлечка анимација на тркалата од вашиот автомобил

Се што ви треба е да си ги снимите саканите слики и анимации на USB и да си го купите додатокот, се разбира. Интересна идеја.

tomahavka

Мажот што отишол на доктор за да му ја скрати машкоста (виц)

Маж отишол кај хирург:
– Докторе, не се живее! Долг ми е до коленото, не можам бермуди да носам, скратете го до нормална големина.
– Добро. Влегувајте во оперативната сала.
Го ставиле на масата, му дале анестезија и …

Необично, инстант бегство од затвор

Необично, инстант бегство од затвор

Додека некои затвореници со месеци и години коваат план како да избегаат од затвор, на човеков му требаа само неколку секунди.

Диетата од 20.000 калории на еден стронгмен натпреварувач

Диетата од 20.000 калории на еден стронгмен натпреварувач

Стронгмен е светски натпревар на кој се одредува кој е најсилниот човек на планетата. Изгледот и мускулите немаат врска, туку само силата. На натпреварот се креваат коли, огромни камења, се фрлаат дрва и слични дисциплини. Интересен момент е колку храна еден човек треба да изеде дневно за да може да се надева дека тој ќе […]

Американски студент прави салто мортале на журка

Американски студент прави салто мортале на журка

Журката е организирана за студентите на Државниот Универзитет на Калифорнија, а диџејот ја загреа атмосферата до максимум, па студентите почнаа да скокаат од покривот.

Како двајца Белоруси рушат ѕид?

Како двајца Белоруси рушат ѕид?

Навистина е чудно како двајцава успеале да го преживеат пубертетот без посериозно да се повредат :).

Што и направи бразилскиот пејач на доброволката од публиката?

Што и направи бразилскиот пејач на доброволката од публиката?

Бразилскиот фанк е музика во која акцентот се става на жените со монументални позадини. Токму една таква излезе на сцената, а пејачот знаеше што прави, иако во првиот момент не личеше така.

sajka

Пациентот со шајка во главата (виц)

Во одделението за итна медицинска помош влегува маж со забиена шајка во главата.
Докторот:
– Да ја вадиме ли?
– Да!
– 500 евра!
– Ама …

Одлична пренамена на делот од фрижидерот кој автоматски прави коцки мраз

Одлична пренамена на делот од фрижидерот кој автоматски прави коцки мраз

И јас сакам да имам еден ваков дома!

misUniv (1)

Победничката на Мис Универзум во 1965, буквално не остарела ниту ден изминативе 50 години

Апасра Хонгсакула сега има 67 години, а изгледа сосема исто како кога имала 18 години и победила на Мис Универзум во далечната 1965 година. Како е можно ова? Би било убаво ако сака да ги сподели своите совети за борба со забот на времето со светот.

Магичниот трик со шал на малиот Никола Пулковски

Магичниот трик со шал на малиот Никола Пулковски

Детето има само 11 години и одлично го изведува трикот. Сфати ли некој во што е финтата?

stud (4)

Кога од другата страна на прозорецот е -50 (10 фото)

Фотографиите се од сибирскиот град Јакутск, каде што секоја зима температурата паѓа под -50.

20_2

Јака плавуша, туристички водич во Германија (2 фото)

Почитувани туристи, гледајте што ви покажува туристичкиот водич! Гарант никој од машките не ја видел катедралата во Келн во позадина :).

losa (1)

Не е лоша за своите 43 години! (17 фото)

Аманда Холден, англиската актерка, пејачка и ТВ водителка постира доста провокативни фотографии на нејзиниот Твитер профил.