Најсреќниот играч на квизот Милионер до сега!

Најсреќниот играч на квизот Милионер до сега!

Алекс е студент кој се појави на Австралискиот милионер, појма немаше од ништо и сите прашања до едно ги одговараше на среќа. Ако сте нестрпливи гледајте после 8:40 откако погоди 5 прашања апсолутно на среќа и играше за 100.000 долари.

Таткото и го направи на Зои најјакиот коситм за Ноќта на вештерките

Таткото и го направи на Зои најјакиот коситм за Ноќта на вештерките

Многу едноставно, но креативно. Браво за идејата!

Како рускиот војник го спаси мачето качено на врвот на дрвото?

Како рускиот војник го спаси мачето качено на врвот на дрвото?

Она што се случува во видеото не се опишува, туку мора да се види. Операцијата успешна, пациентот речиси мртов, а наоколу општ хаос!

Мачорот се обидува да се извини затоа што ја повредил својата сакана

Мачорот се обидува да се извини затоа што ја повредил својата сакана

Но, девојката не се дава така лесно…

15591949522_43c231636b_o

Приказната за необичното пријателство на слепото куче Тервел и неговиот водич… мачката Пудитат

Тервел е 14 годишен Лабрадор кој порано бил злоупотребуван, трескан од ѕид, поради што сега е слеп и делумно глув. Поради оваа негова состојба, Тервел бил заглавен во својата кошница, се додека сопственичката во домот не ја донела мачката Пудитат. Пудитат не е многу фина со другите мачки, но за чудо таа и Тервел станаа […]

Здравко Богдановски, 18 годишниот скопјанец кој растура на кошаркарските терени во Америка

Здравко Богдановски, 18 годишниот скопјанец кој растура на кошаркарските терени во Америка

Ова е иднината на македонската кошарка! Здравко имал среќа да отиде да учи средно и да живее во Феникс, САД, каде што сите врати за кошаркарски успех му се отворени. Здравко има 18 години и допрва ќе слушаме и ќе се гордееме со него. Благодарност до Кице Џингов

Во Англија дуваше толку силен ветер што водопадот на реката го врати назад

Во Англија дуваше толку силен ветер што водопадот на реката го врати назад

Иако ова звучи неверојатно, токму тоа се случуваше на водопадот на реката Киндер во областа Дербшир Пик. Гледајте и воодушевувајте и се на силата на природата.

Хрватски боксер го претепа судијата и доби доживотна забрана и притвор

Хрватски боксер го претепа судијата и доби доживотна забрана и притвор

Хрватскиот боксер Видо Лончар го претепа судијата по изгубениот натпревар од Алгирдас Баниулис од Литванија, на Европскиот јуниорски шампионат во Загреб.

Апликација за телефон која решава задачи по математика

Апликација за телефон која решава задачи по математика

Се што треба е само да ја фотографирате задачата. Дојде време кога за се измислија апликации! Дали човештвото успеа да најде систем кој ќе произведе екстремно мрзливи генерации, кои нема да мислат со своја глава?

Љубов на прв поглед фатена на камера

Љубов на прв поглед фатена на камера

Дечкото е во дискотека и девојката му даде микрофон со прашањето што сакаш најмногу кај жените. Дечкото како од пушка одговори „Големи гради“, а потоа се случи љубовта на прв поглед.

Како правилно и лесно се сече калинка?

Како правилно и лесно се сече калинка?

Ако чистењето и начинот на јадење е причината зошто не купувате калинки, изгледајте го видеово и веднаш отидете на пазар да си купите калинки. Во некои делови од светот се смета дека калинката, а не јаболкото бил плодот со кој Ева паднала во искушение. Тајните на калинката се познати уште од дамнешни времиња, а современата […]

Чудо го спаси девојчето при гранатирањето на стадионот Донбас Арена во Украина

Чудо го спаси девојчето при гранатирањето на стадионот Донбас Арена во Украина

Девојчето безгрижно си шеташе со татко си и си трчкаше околу стадионот…

Фудбалот не е ништо без ПОЧИТ!

Фудбалот не е ништо без ПОЧИТ!

Големите фудбалски моменти, оние кои што се паметат долго време, се моментите на човечност и на почит.

Како правилно се облекува градник?

Како правилно се облекува градник?

Ова е најдобрата сцена од било кој понов акционен филм. Филмот се вика „Мртов или жив“ и е правен по истоимената видео игра.

ebola_01

Животот на болните од Ебола во карантин во Либерија (40 фото)

Либерија продолжува да се бори Еболата, но прогнозите на докторите не се охрабрувачки. Министерството за здравство има направено официјална прогноза на земјата за наредните шест месеци. Иако бројот на можните жртви не е објавен, сепак властите порачаа итно да се купат 79.490 кеси за тела, и речиси еден милион (989.985) заштитни одела за луѓето кои […]

kina (3)

Најчудните кинески згради (13 фото)

Кина се развива со молскавична брзина и веќе е водечка светска економска сила. За Кинезите нема предизвик кој не може да се оствари. Така и архитектите често си ја пуштаат фантазијата и си земаат слобода да изградат нешто невообичаено, како на пример зграда во форма на прстен или некоја друга чудна градба како овие подолу.

Како руските камионџии прават пауза?

Како руските камионџии прават пауза?

Релаксирано и опуштено, со кафенце на совозачкото седиште… ЛУДАК!

Луд товарен авион од 50-тите години

Луд товарен авион од 50-тите години

Замислете какви ќе беа патничките авиони денес, да продолжеа да се развиваат во овој правец. Експерименталниот авион се вика Fairchild XC-120 Packplane, а намената му била да пренесува огромни контејнери. Прв пат летнал на 11 август 1950 година.

2 одлепени типови се преправаат дека служат 100% органска храна на конвенција за храна

2 одлепени типови се преправаат дека служат 100% органска храна на конвенција за храна

Претходно отидоа во Мекдоналдс, купија сендвичи и ги насецкаа. Гледајте ги реакциите на „експертите“ кои веднаш кога ќе каснат познаваат дека јадат здрава органска храна :).  

Новата реклама на Икеја, инспирирана од легендарниот хорор филм на Кјубрик „The Shining“

Новата реклама на Икеја, инспирирана од легендарниот хорор филм на Кјубрик „The Shining“

Рекламата е дека продавниците на Икеја ќе работат до доцна во ноќта.  

nes (56)

Смешни слики #373

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 373-ти дел ;).  

На другарот му влегло нешто во увото, па девојката со пинцета се обиде да го извади

На другарот му влегло нешто во увото, па девојката со пинцета се обиде да го извади

Погответе се за изненадување! Не можете ни да претпоставите што му влегло во увото!

ruzni01

Приказната која го расплака светот: Го нарекуваа „Грдиот“, а имаше најубава душа

Ова е приказната на едно момче за напуштената мачка која живеела во неговото соседство. Не е познато името на авторот, ни каде се случувала, но едно е сигурно – во неа би можеле да е препознаат луѓе и животни од целата планета. Приказната ја пренесуваме во целост, а вие пред читањето подгответе шамивчиња, за секој случај…

001

Јако: Го претворија стариот автобус „хармоника“ во кафе бар на тркала (23 фото)

Одлична идеја и уште подобра реализација! Овој автобус – кафуле, сега вози ноќна линија по улиците на Санкт Петербург, Русија и застанува за да качи нови „патници“. Во продолжение процесот на претворање на стариот автобус во едно од најпопуларните места за излегување во градот.

kom01

Компанијава на секој од своите вработени им плаќа по 1500 долари за да одат на одмор

Креативната компанија ThinkPARALLAX ја вреднува способноста на вработените да донесуваат иновативни идеи и обиди да се создава и промовира уникатен бренд. Но враќањето во истата задушна канцеларија, ден по ден, може да биде толку…задушувачко. Па така, оваа компанија со персонал од 11 члена реши да промовира свој нов начин на креативно размислување и реши на […]

tatu04

Овие неверојатно реалистични слики се всушност тетоважи. Треба да ги видите за да се уверите!

Тетовирањето е древна практика која се применува насекаде низ светот. Благодарение на современиот развој на технологијата на тетовирање, тетоважите се поживи и поинтригантни од било кога. Иако некои можеби ги претпочитаат потрадиционалните стилови, некои уметници ги поместуваат границите на тетовирањето создавајќи фотореалистични слики врз кожата на нивните клиенти.

zak08

Овa момче не само што успеало да го победи ракот, туку исто така и да ги следи своите сништа

Во 2010 година, кога имал само 15 години, на Зак Зајлер му бил дијагностициран прв степен на Хоџкинова болест, кој претставува рак на белите крвни клетки. Во подоцнежните стадиуми на болеста, овој рак е смртоносен. Претходно Зак бил спортски активен средношколец. Поради болеста и третманите набргу ослабел. Неговата тежина спаднала на 45 килограми и ја […]

wc19

Дали имате голема нужда да се чувствувате како цар?

И царевите мораат да одат во тоалет, а еве неколку интересни дизајни на WC школка врз коишто би се чувствувале како цареви. Не во сите случаи, но…

Летни гуми во снежна акција

Летни гуми во снежна акција

Неверојатно е колку малку треба за возилото да ви избега од контрола, дури и кога возите бавно и внимателно, но со летни гуми на снег.

Колегите го снимаат Владимир, кој дошол на работа после бурна ноќ

Колегите го снимаат Владимир, кој дошол на работа после бурна ноќ

Владимир е вреден градежен работник и литар водка не може да го спречи да не дојде на работа :).