Хоророт што го приредија лудаците од Полска што прават скриени камери

Хоророт што го приредија лудаците од Полска што прават скриени камери

Ова нивно дело за само неколку часа од објавувањето го видоа над милион луѓе.

bos

Босански имиња (виц)

Како се вика Босанка на која се и е јасно? – Јасна.

Како се вика Босанка која работи во сметководство? – Сабира.

Господине, да ви треба помош?

Господине, да ви треба помош?

Ова го има само во Русија! Келнерот мртов ладен позади си чисти, додека двајцава се тепаат. А моментот е на 15-та секунда :).

dzek

Што ќе направиш со парите ако добиеш џекпот? (виц)

Прашуваат Американец:
– Што ќе направиш со парите ако добиеш џекпот?
– Ќе си купам нов автомобил и нова куќа.

akr

Идиотски акробации од нискобуџетните индиски филмови (24 гифчиња)

Во Холивуд буџетот за специјални ефекти е скоро неограничен, но во Боливуд буџетот е ограничен, а фантазијата на режисерите нема граници :).

Мамо, мамо, гледај возам без раце и тоа наназад и пишувам СМС

Мамо, мамо, гледај возам без раце и тоа наназад и пишувам СМС

Порано хит меѓу учениците беше возењето велосипед со една рака, а еве што прават денешните деца. Гледајте до крај…

Човек со црна дупка во стомакот јаде доручек од 10.000 калории

Човек со црна дупка во стомакот јаде доручек од 10.000 калории

Нема да сакате овој да ви дојде на слава :).

lola (1)

Во Москва силувана порно ѕвездата Лола Тејлор (15 фото)

21 годишната Љубов Бурушева позната по нејзиното порно име Лола Тејлор се запознала со еден маж на интернет, се спријателиле и се согласила да дојде кај него дома. Кога дошла гостинката, во домот ја чекал мажот заедно со неговиот другар. Па кога ја грабнале… Ја врзале со лисици и ја силувале цела ноќ. Во утрнските […]

feat-zan

Погледнете како од обично парче дрво се појавува јапонска кукла Кокеши! Магија!

Во време кога 3D печатачот е веќе во широка употреба, лесно е да се заборави среќата и убавината која ја носи рачната изработка. Земете ја на пример 400-годишната јапонска уметност на изработување на кукли кокеши. Се вели дека овие традиционални дрвени фигурини биле изработувани како сувенири кои ги продавале на посетителите на топлите извори во […]

Магионичар прави јака финта со аликација за мобилен телефон

Магионичар прави јака финта со аликација за мобилен телефон

Апликацијата е како во мобилниот телефон да ви влегол пајак.

600x315-1414683243

Забележани се воени летала како водат нешто што очигледно е НЛО. Факт или фикција?

Дури и ако не верувате во НЛО-и, видео клипот кој ќе го видите тешко се игнорира. Две воени летала или дронови биле забележани како водат друго летало. Некои велат дека има веројатност ова да е летало на вонземјнаи, но со сигурност е НЛО (неидентификуван летачки објект). Чудно е… но што мислите вие за ова?

zab

Принцот кој се оженил со жаба (виц)

Разговара принцот со својот другар:
– Знаеш ли дека пред некое време се оженив со жаба и кога таа еднаш падна и се чукна на земјата, се претвори во девојка?
– Русокоса ли е?

Турска бабичка на 21 век

Турска бабичка на 21 век

Се релаксира и ужива во благодетите на новото време.

А каква музика слушате вие?

А каква музика слушате вие?

Јас не сакам многу детска музика туку музика за возрасни :).

Судар на 2 трамваи во Полска

Судар на 2 трамваи во Полска

Иако многу ретко, затоа што секој трамвај си оди по својата еднонасична патека, сепак и ова се случува.

video-undefined-219E61E400000578-862_636x358

Срцезатоплувач: Момче со Вилијамсов синдром се зближува со млад коњ

Името на момченцето е Ерез и е од Израел. Ерез има здравствено нарушување познато како Вилијамсов синдром. Овој синдром е ретко генетско нарушување кое може да доведе до проблеми во развојот. Тој е екстремно пријателски расположен, но има проблеми да воспостави врска со другите. Но кога го запознааа со овој млад коњ, неговата реакција беше […]

Необичен крадец ја ограби тетката на сред бел ден

Необичен крадец ја ограби тетката на сред бел ден

Светот стана опасно место за живеење и не знаеш од која страна те демне опасноста.

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Одењето не е воопшто лесно затоа што не е лесно да ја измамите гравитацијата.

Кога правењето меури од сапуница ќе отиде едно ниво погоре

Кога правењето меури од сапуница ќе отиде едно ниво погоре

Погледнете каква магија може да прави Ана Јанг од обичните меури од сапуница. Вистински уметнички перформанс.

Дури и секси бикини фотосесиите се забегани во Јапонија

Дури и секси бикини фотосесиите се забегани во Јапонија

Не мора да разбирате јапонски за да ја разберете содржината на видеото, а поента подобро и не се обидувајте да најдете, едноставно „Пазете се од оние гради кои скокаат“ :).

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

И после се лутат и се чудат зошто им измислуваат вицови :).

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Кога речиси ја преминаа улицата, на детето му текна да се враќа назад. Мајката изреагира добро, исто така и првиот возач, но не и тие позади него.

Смешни сообраќајки со велосипеди

Смешни сообраќајки со велосипеди

Возењето велосипед не е само стави ги двете тркала меѓу нозете и шибај, туку бара и многу внимавање!

int

Оваа задача можат да ја решат само најинтелигентните луѓе! Провери дали во тебе се крие генијалец!

Ова е една од задачите со кои се докажува високиот коефициент на интелигенција. Но, некои луѓе имаат сосема различен тип на интелигенција и се во состојба да решат друг тип на тешки задачи, затоа не се секирајте ако не ја решите оваа задача. Ваша задача е да ја откриете врската меѓу броевите на левата и […]

sk02

Овие неверојатни искуства се толку скапи, што веројатно ние обичните луѓе никогаш нема да ги искусиме

На улиците на Њујорк бил виден човек како шета свиња облечена во костум направен од кредитни картички на American Express. Се работело за човек кој играл во позната американска ТВ серија. Така е тоа, богатите луѓе можат да си дозволат сешто и луксузот и безобразно скапите нешта се просто дел од секојдневниот живот. Доколку некогаш […]

ft01

9-годишното момче од Шпанија кое стана „Млад фотограф на дивиот свет на годината“

Почнувајќи од 1964г. Националниот историски музеј во Лондон организира годишен натпревар за Фотограф на дивиот свет на годината. Оваа година победникот на натпреварот за Млад фотограф на дивиот свет на годината, во кој се натпреваруваат млади фотографи до 17-годишна возраст, е деветгодишниот Карлос Перез Навал од Шпанија. Родителите на Карлос се неуморни патници и на […]

tc01

Шише за вода за велосипедисти кое автоматски се полни претворајќи ја влагата во воздухот во вода за пиење

Фонтус е систем за автоматско полнење на вода дизајниран од Кристоф Ретезар, кој влагата во воздухот ја претвора во безбедна вода за пиење. Изумот е идеален за велосипедистите кои тргнале на долг пат. Ретезар вели: „После повеќе од 30 експерименти, најпосле успеав да обезбедам постојано капење на кондензирана вода, по една капка во минута.“ Во соодветни […]

pat (1)

Сексот и помага на младава студентка да ја прошета цела Кина (14 фото)

19-годишната студентка Ју Пен од градот Шангај бидејќи многу сакала да ја пропатува цела Кина, а немала пари, добила „генијална“ идеја. На својот профил на една од кинеските социјални мрежи таа го објавила својот план: Од секое место што сакала да го посети, таа барала доброволци кои ќе и ги платат патните трошоци и ќе […]

nesekojdnevni (4)

Смешни слики #381

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 381-ви дел ;).

bib1

Што направиле властите во еден град од напуштената самопослуга?

Волмарт е светски ланец на дисконтни продавници. Овие продавници се речиси секогаш со џиновски размери, во просек зафаќајќи простор од 2.5 фудбалски игралишта. И што се случува кога една таква продавница ќе се затвори? Останува ужасно голем неискористен простор.

Властите во МекАлен, Тексас, се соочиле со овој проблем кога бил затворен нивниот локален Волмарт. Но, наместо да остават огромниот простор да стои напуштен, тие направиле нешто прекрасно.