skopje-grafiti (8)

Креативни и провокативни графити од македонските улици

Некои од нив ќе ве насмеат, но некои навистина ќе ве замислат.

prank

Девојката му приреди на дечкото жестоко роденденско изненадување со две ленти за депилирање

Ова роденденско изненадување се памети цел живот!

Погледнете што открија турските цариници во куферот на еден патник

Погледнете што открија турските цариници во куферот на еден патник

Откако слетал со авионот цариниците решиле да проверат што си купил 25 годишниот маж од Грузија.

Забегана случка на погреб во Индонезија

Забегана случка на погреб во Индонезија

Ај што им испадна мртовецот од ковчегот, но зошто жената се стрча и го покри со фустанот?

article-2256255-075B9D17000005DC-704_634x468

Мажот кој се вратил од работа со голем мерак (виц)

Мажот се враќа од работа и и вели на жена си: – Брзо соблекувај се! Брзо соблекувај се, и во кревет. Не можсм да издржам повеќе. – Како така „брзо да се соблекувам“? Зошто? Веќе три години, откако не си се сетил на тоа. Што ти стана? – Ајде, соблекувај се кога ти велам. Сега […]

zombi

Зомби напад во метро – хорор скриена камера која ги поминува сите граници

Не би сакале да сте на местото на девојките кои случајно се најдоа во возот.

Машината на еден пакистански иноватор која произведува електрична струја без да троши ресурси

Машината на еден пакистански иноватор која произведува електрична струја без да троши ресурси

НАСА треба да учи од сиромашните! Погледнете како му работи машиината, а оние со поголеми познавања од физиката може да се обидат и да го објаснат ова.

Внимавајте: Дедово ве гледа!

Внимавајте: Дедово ве гледа!

Верувале или не, стариот има специјална техника за гледање преку монитор, а пред да го сними видеото пушел петарда :).

o03

Изгледа малку застрашувачки, но во секој случај би сакале да го видите овој научен пробив

Ноќното гледање е нешто на што луѓето не се способни без надворешни помагала. Мачките, кучињата и други животни се приспособени за гледање во темно благодарение на мембраната над нивните очи наречена tapetum lucidum. Оваа мембрана помага да се зголеми количеството светлина за фоторецепторите, а исто така е и причината за сјајот во очите на мачките и кучињата.

bj01

Морски номади: Племе во Борнео живее во својот сопствен мал рај на Земјата

Племето Баџау традиционално живееле во мали чамци, пловејќи ден и ноќ со струите, сметајќи само на нивната риболовна опрема за да преживеат. Така го заслужиле прекарот „морски номади“ или „морски чергари“. Денес од време на време доаѓаат на брегот за да се снабдат со облека, ориз, гориво за нивните чамци и сл. нешта кои морето сепак не може да им ги обезбеди, во размена за рибата која ја ловат.

Избор забегани киксови од јапонските ТВ шоуа

Избор забегани киксови од јапонските ТВ шоуа

Куп чудни и смешни работи од Земјата на изгрејсонцето. Ви препорачуваме да погледнете!

Позитив: Дете опасно игра во детската градинка

Позитив: Дете опасно игра во детската градинка

Воспитувачката им пуштила музика и го снима настапот на талентот. Другите деца нема ни да ги забележите :).

facebook_office_17

Ова се новите канцеларии на Фејсбук (20 фото)

Вчера во Менло Парк, Калифорнија, САД, Фејсбук официјално го отвори новото седиште. Новата резиденција е дизајнирана од еминентниот архитект Френк Гери. Целиот комплекс е поврзан во „една соба“, внатрешни ѕидови постојат само неколку, што укажува на отвореноста на популарната социјална мрежа. Зградата е наменета за една третина од вработените во компанијата, 2.800 лица, кои ќе […]

Спектакуларно вадење на првото запче со брзата кола на тато

Спектакуларно вадење на првото запче со брзата кола на тато

Вадењето заб никогаш не звучело толку добро :).

Екипа ЗГРЕШЕНИ во живо од студентскиот дом Гоце Делчев

Екипа ЗГРЕШЕНИ во живо од студентскиот дом Гоце Делчев

Мотика хит на денот! Видеото е од хуманитарен карактер :).

d0b456788323ed44c9e6863154cdde70_ft_xl

Априлили за мајката (виц)

Први април. Зоки Поки трча кај мајка си и вели: – Мамо! Мамо! Некој непознат човек отиде на гости кај комшивката и сега ја е.е! – Леле! Ужас!!! – Априлилиииии… Само се шегувам мамо, не е непознат, тато е!

914652_r

Душо, бремена сум (виц)

Таа: Душо, бремена сум… Што сакаш да е? Тој: Прв април…

vodno2

Што прават младите на Водно? (Не е тоа што мислите)

Убаво е да се види дека свеста за здаво тело и здрав живот е се поразвиена кај младите луѓе.

Новото копче на Амазон кое ќе направи револуција во купувањето преку интернет

Новото копче на Амазон кое ќе направи револуција во купувањето преку интернет

Интересен изум кој ќе им ја олесни работата на купувачите, а на произведувачите ќе им обезбеди лојални муштерии.

Ерменец во Мелбурн им кажува на синовите како се прави вистинска скара

Ерменец во Мелбурн им кажува на синовите како се прави вистинска скара

Иако долго време живее во Австралија, не си ги заборавил корените. Им вели на синовите: „Кога ќе ја пробате скарата ќе си ги изедете и прстите, а потоа ќе ви биде жал зошто сте си ги изеле прстите, затоа што има уште скара за јадење а ќе немате место“ :).

5519c74f3a8d5

Ејпл ќе ви дозволи да го замените вашиот Андроид телефон за Ајфон?

Ејпл толку цврсто решиле нивните производи да го освојат светот што започнаа неверојатна акција во своите продавници во некои земји во светот. Луѓето можат да појдат во било која продавница во САД, Велика Британија, Канада, Франција, Германија и Италија и да земат учество во програмата за рециклирање и повторна употреба. Иако ова само ги опфаќа производите […]

Улична трка со мотори со 320км/час снимена од кацигата на еден од учесниците

Улична трка со мотори со 320км/час снимена од кацигата на еден од учесниците

Гај Мартин против Мајкл Данлуп на мајопасната улична трка во светот “Isle of Man TT”, настан кој се одржува еднаш годишно на “Островот на човекот” кој се наоѓа помеѓу Велика Британија и Ирска.

d (19)

Девојкте од музичките фестивали на отворено 2 (45 фото)

Продолжуваме со загревањето за летото

samo (21)

Само во Русија (41 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

de (19)

Мали палавковци (38 фото)

Ах деца, деца! Кој ги има, ЗНАЕ! Кој нема, ЌЕ ДОЗНАЕ 

funny_picdump_954_640_23

Смешни слики #507

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 507-ми дел.

daily_gifdump_811_640_27

Смешни гифчињa 90

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Internet-of-Things-685x604

Дали сте слушнале за „Интернетот на нештата“? Денес ќе дознаете за тоа и тоа ќе ви го промени погледот на светот

Некои од вас можеби слушнале за „Интернетот на нештата“, некои наслушнале нешто, а некои можеби за првпат слушаат дека постои такво нешто. Без разлика во која група спаѓате, текстот кој следи ќе го промени начинот на кој гледате врз некои нешта.

stray-dogs-pay-respects-funeral-animal-lover-margarita-suarez-yucatan-mexico-15

Кучиња скитници ненадејно се појавуваат на погребот на жената која го поминала својот живот хранејќи ги

Откако својот долг живот го поминала однесувајќи се љубезно и сочувствително кон секое животно коешто го сретнала, Маргарита Суарез, љубител на животни од Мерида, Мексико, примила неочекувана почест на нејзиниот погреб – глутница заскитани кучиња па дури и птица дошле за да ѝ оддадат почит.

1a14

Дваесет откачени првоаприлски шеги

Денес е денот кој насекаде во светот е прифатен како ден посветен на шегата, па така веруваме дека не би ви дошле на одмет неколку идеи за тоа како да се пошегувате со вашите блиски, па дури и со луѓето кои не ви се толку блиски. Доколку не повредувате некого, телесно или душевно, сѐ е дозволено. Доколку имате и вие некои идеи, или пак сте успеале некого да излажете или да се пошегувате на оригинален начин, споделете го тоа со нас во коментарите.