kola

Човеков наплаќа 6000 евра за перење на 1 луксузен автомобил и е полн муштерии

Професијата, како што вели тој е многу одговорна затоа што не смееш ниту случајно да го гребнеш автомобилот, а исто така мора да се користат и скапи детергенти за да не се оштети прескапата боја.

Американец влегува во гаража во Токио и не може да им поверува на очите

Американец влегува во гаража во Токио и не може да им поверува на очите

Детално сними сѐ што виде внатре за да се зачудите и вие.

pl

Откриени се 3 нови „населиви“ планети со големина на Земјата

Потрагата по населиви планети надвор од нашиот сончев систем доби дополнителен поттик оваа недела, благодарение на три нови планети со големина на нашата Земја, кои кружат околу ѕвезда која е толку бледа што без употреба на телескоп не може да се забележи. Есктрасоларните планети вообичаено се идентификуваат кога ќе минат пред нивната ѕвезда, со што […]

index

Македонија прва во светот ја лансира новата Heineken лименка со визуелен идентитет

Жерар Адријан Хајнекен имал визија своето премиум пиво да го издвои од вообичаените пива во шишиња со кафена боја. Сметал дека овапиво родено во Амстердам, а одгледано од целиот свет, сотолку јасен, свеж и природен карактер, најдобро ќе се идентификува со зелена боја. Зеленото шише стана култно обележје на Heineken, а црвената ѕвезда, средновековниот симбол […]

Што прави овој човек со козата на улица?

Што прави овој човек со козата на улица?

Уличен забавувач од старата школа, во сиромашните земји.

Забеганиов и неговиот коњ ограбуваат продавница

Забеганиов и неговиот коњ ограбуваат продавница

Сеуште не можам да одредам кој е позабеган, коњот или газдата.

Среќна сообраќајка: Моторџијата падна на меко :)

Среќна сообраќајка: Моторџијата падна на меко :)

Тема за дискусија: Животот е серија на случајни и непредвидливи настани или верувате во судбина?

Како паметните Кинези садат пипер?

Како паметните Кинези садат пипер?

Многу едноставна направа, а во голема мера им ја олеснува работата на земјоделците. Еве ви бизнис идеја.

Опасен шизик се враќа со воз од училиште со 3 соученички

Опасен шизик се враќа со воз од училиште со 3 соученички

Соученичките фатија да го зафркаваат малку. Понатаму гледајте.

player (4)

Средношколска тепачка: Скакулец против нилски коњ

Го погреши човекот со кого ќе се изживува и ќе го исмева пред целото училиште.

uspeh

Големите вистини за успехот во животот (виц)

За 4-годишните успехот е… да не завршуваат работа во панталоните;
За 12-годишните успехот е… да имаат пријатели;
За 18-годишните успехот е… да имаат возачка дозвола;

Мистериозна дупка во пустина во Саудиска Арабија

Мистериозна дупка во пустина во Саудиска Арабија

Што и да фрлат внатре дупката го исфрла на спектакуларен начин. Доказ дека Средниот Исток е задникот на светот :).

Разгневен мигрант учи да лета во Нант, Франција

Разгневен мигрант учи да лета во Нант, Франција

Случка од протестите во Нант, во која еден Французин со финта научи еден разбеснет мигрант да лета.

Улична тепачка на две кинески полицајки

Улична тепачка на две кинески полицајки

Не можеа да се договорат кој е главен на крстосницата :).

Снаодлив човек сам си го турка булдожерот да запали

Снаодлив човек сам си го турка булдожерот да запали

Кога булдожерот не ви пали ви требаат многу луѓе за да го турнат, но човеков е снаодлив и успеа работата да ја заврши сам.

trudna

Трето дете (виц)

- Јуле, пак си бремена?
– Аха.
– Од кој?

Што направи велосипедистот кога му испадна синџирот на почетокот на трката?

Што направи велосипедистот кога му испадна синџирот на почетокот на трката?

Повеќето велосипедисти ќе застанеа да го местат, но не и Арон Гвин. Тој има попаметна работа…

Жената го фати манијакот кој без да ја препознае и се залепи по втор пат во различна продавница

Жената го фати манијакот кој без да ја препознае и се залепи по втор пат во различна продавница

Жената пазаруваше во делот за долна облека во американски супермаркет, кога манијакот и пријде со стандардната наивна фраза.
„Извинете, не сакам да ви пречам, но јас штотуку го купив овој макси фустан за жена ми и некако сум загрижен дали го направив вистинскиот избор.“

cm01

Евтиното црвено месо е причина сиромашните луѓе од Глазгов да умираат 30 години порано од вообичаено

Британскиот град Глазгов стана озлогласен поради запрепастувачката разлика во поглед на должината на животниот век меѓу богатите и сиромашните. Луѓето за кои се проценува дека ќе умрат на возраст од 54 години живеат на само неколку километри од тие кои ќе живеат подолго од 80 години. Истражувачите сега веруваат дека ја нашле клучната причина за […]

Semejstva (36)

Смешни семејни слики (40 фото)

Слики кои ја разбиваат монотоноста во семејните албуми.

kt

Нови предупредувања за можни катастрофи во иднината

Во нов извештај наречен „Глобални катастрофални ризици“, истражувачите од универзитетот Оксфорд ги истакнале најголемите закани за човештвото, секоја со потенцијал да убие повеќе од 10 отсто од населението. Тука се вброени добро познатите разорни сценарија како удар на астероид, нуклеарна војна па се до помалку познатите закани како апокалиптичен вирус или ерупција на супер вулкан. […]

ev01

Ново ДНК истражување – сите Европејци потекнуваат од Белгија?!

Современите луѓе пристигнале во Европа пред 45.000 години, но многу малку се знае како се распространиле низ континентот, пред првите почетоци на земјоделието и сточарството. Но, најновите детални ДНК анализи на Европејците од горниот палеолит па сѐ до денес откриле нова врска со раниот хомо сапиенс во Европа.

ok01

Како да гледате без вашите очила? Научете го овој едноставен трик!

Луѓето кои носат очила знаат како е да се чувствуваш зависен од нив кога ги немаш со себе. Или ќе се сопнат од креветот наутро, или не можат да ја видат бројката на автобусот додека чекаат на постојката итн. Но, како што прикажува ова видео, има едноставен трик кој привремено може да го реши тој […]

ocen

Плавуша на очен лекар (виц)

Плавуша зборува со пријателка:
– Вчера отидов на очен лекар.
– И што ти рече? Како си со видот?

bg

Оваа Бугарка ја има најдобрата работа на светот! По цел ден гледа порно филмови?!

Девојката работи за компанија која е специјализирана за заштита на оригиналните содржини и нивно симнување од сајтовите што нелегално ги користат. Да погледнеме како и поминува еден работен ден.

Таа разговараше со својот дечко на Скајп, кога наеднаш…

Таа разговараше со својот дечко на Скајп, кога наеднаш…

Згодна девојка во долна облека помина позади нејзиниот дечко. Но ова е само почетокот на приказната.

Зошто оваа реклама за костими за капење беше цензурирана во Израел?

Зошто оваа реклама за костими за капење беше цензурирана во Израел?

Израелските власти му кажаа не на задникот на најпопуларната израелска манекенка, ТВ водителка, актерка и бизнис жена Бар Рафаели.

motMajstori (26)

Поправено 73-ти дел (41 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

nez (12)

Незгоди се случуваат (51 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

nesekoj (67)

Смешни слики #861

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 861-ви дел.