stripcinja (15)

Смешни стрипчиња 155 (31 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

„Ти падна нешто!“ Моторџијата ѝ одржа лекција на  жената на најшампионски начин

„Ти падна нешто!“ Моторџијата ѝ одржа лекција на жената на најшампионски начин

Ја засрами како никогаш во животот, а згора на тоа и го објави видеото на интернет.

player

Кога девојката во метро само зјапа во телефонот и не ти обрнува внимание

А ти добар дел од животот си го потрошил на гледање карате филмови… :).

Enter Space

Гостувањето на Јапонката HITO најавува нова ера во електронската музичка сцена во Македонија

Познатата промотерска куќа од Швајцарија која соработува со многу познати светски имиња влегува и на Македонската сцена. Прва гостинка е добро препознатливата јапонска диџејка HITO.

ml10

Што сѐ купувала срудентката на која по грешка ѝ префрлиле 4,6 милиони долари: Купишта луксузни чанти, перници Шанел, МНОГУ накит…

Објавена е шопинг листата на студентка од Сиднеј која наводно се изнакупувала откако случајно ѝ биле подарени 4,6 милиони австралиски долари од страна на банкарската група Вестпак. Студентката од Малезија Кристин Џиа Ксин Ли си избрала скапи „марка“ чанти во секаква боја, чанти од змиска кожа, блескав накит, како и облека од Кристијан Диор, а […]

ea01

Пилотите на турски авион виделе НЛО таму каде што исчезна MS804, само еден час пред да се урне?! Јавуваат најголемите новински куќи во Турција!

Турски пилоти тврдат дека виделе НЛО како го надлетува нивниот авион, само еден час пред уривањето на авионот на Иџиптер. Причината за паѓањето на авионот во морето, при што сите 66 патници го загубија во животот, е сѐ уште е завиткана во мистерија. Но, сега некои од најголемите новински куќи во Турција известуваат дека двајца […]

kineski (21)

Кинеските богати деца сакаат цел свет да знае колку многу се богати тие

Во последно време на кинескиот Инстаграм богаташите почнаа да се натпреваруваат во тоа кој живее во поголем луксуз. Избор од 23 фотографии од богатите кинески деца во продолжение.

Нервозен возач на булдожер во Кина ПРОТИВ шефот и против целиот свет. ЖЕСТОКО!

Нервозен возач на булдожер во Кина ПРОТИВ шефот и против целиот свет. ЖЕСТОКО!

Шефот се затрча пред него да го спречи да си оди од работа и акцијата започна. Резултатот: 1 загинат велосипедист, 20 повредени лица, а после 27 минути од почетокот на инцидентот, полицијата го застрела возачот на булдожер.

Автобусите на иднината нема да му пречат на сообраќајот и секогаш ќе стигнуваат на време

Автобусите на иднината нема да му пречат на сообраќајот и секогаш ќе стигнуваат на време

Ова е насоката кон која ќе се развива надземниот градски превоз.

70 тигрести ајкули напаѓаат кит

70 тигрести ајкули напаѓаат кит

Во „Заливот на ајкулите“ во близина на островот Дирк Хартог, Австралија, во Индискиот Океан, голем број туристи беа сведоци на несекојдневна битка. Повеќе од 70 тигрести ајкули нападнаа кит. Резултатот очекуван: Ајкулите го јадеа китот 2 часа. Ајкулите не се исплашија ниту од присуството на двата брода. Видеото може да ви изгледа сурово, но таков […]

Какви ќе бидат BMW автомобилите во иднина?

Какви ќе бидат BMW автомобилите во иднина?

Ова е визија на BMW претставена по повод 100-тиот роденден на компанијата.

Како девојките играат хорор игри со очила за иртуелна реалност?

Како девојките играат хорор игри со очила за иртуелна реалност?

Особено ако девојката е плашлива, забавата ви е загарантирана :).

Новинарката добри неочекуван подарок на протестите во Париз

Новинарката добри неочекуван подарок на протестите во Париз

На шлемот си напишала ТВ за да ја препознаваат лесно.

Казната за крадецот на пиво стигна експресно брзо

Казната за крадецот на пиво стигна експресно брзо

Се заштитил со палтото од безбедносните камери, за разлика од неговиот другар, кој е доволно пијан за да не му е гајле :).

voj

Војникот те гледа и нишани право во тебе! Го гледаш ли ти него?

Сконцентрирајте се добро и обидете се да го забележите војникот на видеото пред да стане и да се придвижи.

Овие 7 кученца уживаат во вечерата на најсимпатичниот можен начин

Овие 7 кученца уживаат во вечерата на најсимпатичниот можен начин

Позитив на неделата! Братска делба на храната :).

fl01

Прекрасно изненадување за тинејџерката болна од рак, која поради болеста го пропуштила концертот на Флоренс Велч

Добродушната Флоренс Велч свратила во болница за да изведе приватен настап на тинејџерка болна од рак, која поради болеста го пропуштила нејзиниот концерт. 29-годишната британска поп ѕвезда ја држела 15-годишната Каринија Џен за рака, додека ги пеела песните Shake It Out и Dog Days Are Over, придружена од нејзиниот гитарист Роб Акројд. Џенифер, мајката на […]

casal_celebra_69_anos_de_amor_com_ensaio_fotografico_maravilhoso

Има ли поубав начин да се прослави 69 годишнината од бракот од ваква фотосесија

69 години љубов не е мала работа, а и бројот 69 е тесно поврзан со љубовта :). Токму затоа овие бразилски баба и дедо решија да ја прослават оваа годишнина на посебен начин.

oglas

Мал оглас на Мотика

Обично не ставаме мали огласи на Мотика, но многу добар пријател не замоли за ова. Пред 6 месеци тој купил билет за финалето на ЕП во фудбал и не знаел дека ќе се совпадне со денот на неговата свадба!

uci

Тато, дали некогаш си се заљубил во учителката? (виц)

- Тато, дали ти некогаш во училиште си се заљубил во учителката?
– Се разбира дека сум се заљубил.
– И што се случи?

al03

Веганка-активист се обидела да се искачи на Монт Еверест за да докаже дека „веганите можат сѐ“, но умрела од висинска болест

Жената која умрела од висинска болест искачувајќи се на Монт Еверест, го прифатила тој предизвик за да докаже дека „веганите можат сѐ“. Марија Страјдом умрела во сабота попладне, откако морала да се врати од последната етапа на искачувањето бидејќи ѝ се слошило. Се вратила во кампот 4, последниот камп пред врвот, каде што ја минала […]

odgovor

Загатка на денот: Како изгледа овој предмет гледан од страна?

На сликата се дадени контурите на предметот од предната и од горната страна. Ваша задача е да размислите добро, како изгледа предметот ако се гледа од левата или од деснаата страна.

sd01

Седморката Меккој матурираше – 18 години откако ги надминаа очекувањата дека можат да преживеат

Првата седморка во светот која успее да го преживее раѓањето се подготвени да тргнат секој по свој пат откако матурирале во недела. Сите седум Меккоеви – Кени, Келси, Натали, Брендон, Алексис, Натан и Џоел – ги примиле своите диплови средното училиште во Карлајл, Ајова. Седморката минала низ тешки времиња, откако биле родени пред време во […]

km01

Жестоката одмазда на камилата кон својот сопственик, кој цел ден ја оставил врзана на изгор жештина

Камила го убила својот сопственик одгризувајќи му ја главата откако тој го оставил животното на ужансата жега со врзани нозе. Гостинот ги забавувал своите гости во својот дом во Раџастан, Индија, кога се сетил дека камилата била цел ден надвор на неподносливата жега. Но, кога отишол да го одврзе животното и да го одведе на […]

Неверојатно бегство од устата на крокодилот

Неверојатно бегство од устата на крокодилот

За да преживееш во дивината мора да си многу брз и снаодлив.

slediMe (17)

Следи ме (40 фото)

Смешни пародии на дечкото кој патуваше низ светот и правеше убави фотографии од својата девојка држејќи ја за рака.

js01

22-годишна социјална работничка во центарот за деца мигранти од Шведска избодена до смрт од страна на „етиопјанче“ од 21 година

Крв по подот и ѕидовите – овие ужасни фотографии се од детското прибежиште каде што социјална работничка од Шведска беше убиена од страна на човек кому му помагала. 22-годишната Александра Межер искрварила до смрт откако била избодена, затоа што се обидела да прекине тепачка помеѓу двајца мигранти за кои се грижела. Межер, која само што […]

Таткото нашол уникатен и забавен начин за да ги вози двајцата синови на велосипедот

Таткото нашол уникатен и забавен начин за да ги вози двајцата синови на велосипедот

Децата ќе го паметат ова возење цел живот.

Главоболка после бурна ноќ

Главоболка после бурна ноќ

И да не претерал со пиењето, главоболката му е загарантирана :).

Навивачката го однесе шутирањето пенали на едно ново ниво

Навивачката го однесе шутирањето пенали на едно ново ниво

Дозволено ли е на ваков начин да се збуни голманот во фудбалот?