Цунами: Луда игра на учениците од II-2 клас во ОЕМУЦ Охрид

Цунами: Луда игра на учениците од II-2 клас во ОЕМУЦ Охрид

Еве што прават охридските средношколци на големиот одмор :).

kalendar (2)

Роденденскиот подарок за мама од нејзините тројца креативни синови

Тројцата браќа решиле да ја изненадат мајка си со подарок кој никогаш нема да го заборави. Тие следејќи го сепопопуларниот интернет тренд на рекреирање стари фотографии и направија на мајка си цел календар.

Шпански уличен уметник создава импресивни слики со прсти за помалку од 1 минута

Шпански уличен уметник создава импресивни слики со прсти за помалку од 1 минута

Сликите се комерцијални и не се со некоја уметничка вредност, но техниката на уметникот е навистина импресивна. Како да прави магија.

Cosmo-Taylor

Мини мускули: Најмладиот британски натпреварувач во бодибилдинг

15-годишниот Космо Тејлор, од Инвернес, Шкотска, не е обичен тинејџер. Тој е најмладиот професионален бодибилдер во Велика Британија. Во теретаната на мини мускулџијата друштво му прават неговата сестра Бронвин (19), шампионка во кревање тегови и татко му Ендрју (47), кој исто така е бодибилдер.

otecena

Зошто сосетката била целата помодрена и отечена? (виц)

Сосетката ја гледа Ѕвезда како простира алишта во дворот и ја прашува:
– Што ти е, ма? Целата си помодрена, едното око ти е затворено, а и другото ти е подуено, одвај гледаш…
– Пејо ме претепа.
– Е како така? …

mis02

7 нерешени мистерии кои ќе ве замислат

Криминалните ТВ серии знаат да нѐ направат зависни од истражувањето и решавањето на нерешени мистериозни злосторства. Во секоја ТВ серија каок CSI и Закон и ред, злосторникот се наоѓа и правдата е задоволена.
За жал, тоа не секогаш се случува во реалниот свет. Всушност, многу често се случуваат нешта кои полицијата и законот не можат да ги објаснат. Така сѐ до денес се останати нерешени мистерии како примерите во следната листа.

Студент зафркава професор на факултет, кој носи шешир кога доаѓа на предавање

Студент зафркава професор на факултет, кој носи шешир кога доаѓа на предавање

Како му ја погоди песната, заслужува чиста 10-ка :).

Рибарењето на замрзнатото езеро не тргна според планот

Рибарењето на замрзнатото езеро не тргна според планот

Интересна случка со рибарот и рибата. Погледнете кој кого надмудри и кој испадна победник на крај.

Новак Ѓоковиќ против тенкот во полуфиналето на Australian Open 2015

Новак Ѓоковиќ против тенкот во полуфиналето на Australian Open 2015

Необична шега со тенисерот број еден во светот и со она што го чека во понатамошниот тек на турнирот Australian Open 2015.

k01

Човеков го претворил неговото комбе во стан и сега патува низ Европа

Кога 26-годишниот Мајк Хадсон кој работи како одржувач на компјутерски системи се изморил од невозбудливиот живот во Велика Британија, решил малку да ги раздвижи нештата. Кога не се задоволни од тоа во која насока се движи нивниот живот, повеќето млади луѓе ќе земат одмор или ќе излезат на некоја луда ноќ за да се опуштат. […]

al01

Тоа што селските врачови во Африка им го прават на албино децата е вон човечкиот ум

Просто е неверојатно до каква суровост може да доведе необразованоста, неразвиеноста, сиромаштијата и глупото суеверие, и тоа денес, во 21. век.

Во внатрешноста на овој грозен ползач живее еден уште погрозен ползач

Во внатрешноста на овој грозен ползач живее еден уште погрозен ползач

Живите влакна (уште и коњски влакна) се паразитски црви кои во нивната фаза на ларва живеат во внатрешноста на други суштества. Се хранат со храната на нивниот домаќин, па дури и ги контролираат неговите движења. Во Австралија сѐ е поголемо, па така и паразитскиот црв. Погледнете што се случува кога Австралијанец ќе убие џиновски пајак, […]

m1

Криминалецов извршил кражба како од „Невозможна мисија“

После 37 минути гонење, полицајците уапсиле бел ќелав маж обвинет за кражба на кола и ограбување на две банки. Но, додека му ги ставале лисиците се соочиле со најголемото изненадување во нивната кариера.

s09

Големата снежна бура можеби го промаши Њујорк, но затоа се истури врз Нова Англија

Њујорк можеби го избегна големото невреме кое се предвидуваше, но нештата излегоа сосема поинаку за Нова Англија, која беше погодена со големи снежни наноси кои затрупаа автомобили и домови, а исто така причинија штета и на крајбрежјето. Во Њујорк имаше доволно снег како за идиличен зимски ден со многу забава. Но, во Нова Англија не […]

caj

Како жената се спасила од ќотекот на пијаниот сопруг? (виц)

Сосетките седат и си пијат кафе и едната и се жали на другата:
– Кажувај некој совет, што да правам? Стојан ме тепа секој пат како се прибере пијан.
– Не се секирај, го знам лекот…

banka1

Грандиозна афера на кинески начин: Измамници отворија лажна банка

Во милионскиот кинески град Нанџинг, полицијата спречила криминална активност на измамници, кои за да им ги соберат парите на лековерните граѓани отвориле цела банка. Банката била со сите нишани, со благајни, убав натпис и звучно име, дури имала и добро обезбедување, се со цел никој да ги намамат клиентите со поволните каматни стапки на депозитите.

Домашната атракција на малото синче

Домашната атракција на малото синче

Сериозен кандидат за татко на годината, ама во позитивна смисла. Малото се фатило како мајмунче и не се пушта :).

nes (91)

Смешни слики #455

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 455-ти дел ;).

Македонија пат во акција :)

Македонија пат во акција :)

Само пополека, опуштено и без брзање… Штом ја имаме техниката, се ќе биде во ред.

Дебелиот продавач против девојката крадец

Дебелиот продавач против девојката крадец

Му ја изспразни касата, а овој дебел… :).

Луда забава со багер за луѓе оперирани од страв

Луда забава со багер за луѓе оперирани од страв

На крај покажаа дека му се вистински другари :).

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Видеото е снимено од камера на шлемот на еден од пожарникарите-херои.

Најбрливото озвучување во кола на сите времиња

Најбрливото озвучување во кола на сите времиња

Гледајте како се тресе водата во багажникот на возилото. Чудо!

Кога ќе им дозволиш на другарите да те занишаат

Кога ќе им дозволиш на другарите да те занишаат

Се спремил, затоа што знаеше што го чека, но овие двајцата претераа, без да размислат како ќе запре нишањето.

gg2

Смешни гифчињa 43

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

pica

Многу забегана скриена камера со разнесувачи на пица

На дечкото му отвара згодна девојка во долна блека и таман на најинтересното… снемува струја и работите добиваат сосема поинаков тек.

Егзотична девојка од Тајланд се капе во река… Дали видовте нешто необично?

Егзотична девојка од Тајланд се капе во река… Дали видовте нешто необично?

Девојката ја прави познатата секси финта со водена коса, но на крај вистината исплива на површина :).

hqdefault (1)

Му направи на другарот многу јака финта: Го заглави на металната бандера

Ова е чиста физика. Тешко дека ќе може да се ослободи без туѓа помош.

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Толку таленти на едно место ретко се гледаат :). Мечот Фљамуртари – Теута заврши со 2:1 и со многу резил.

zt02

11 запрепастувачки факти за американските затвори

САД имаат најголемо затворско население во светот, како и највисока стапка на лишување од слобода. Многумина кои бараат затворски реформи ја обвинуваат државата за нејзината политика кон дрогата, како и приватизирањето на затворите.
Еве увид во некои од најзначајните факти за американскиот затворски систем.