stol

11 нешта кои МОРА да почнат да се учат на училиште

Денешното школство, и кај нас и во странство, е претежно ориентирано кон меморирањето и бубањето на лекциите на памет, а не на некои практични знаења кои ни се потребни во животот. За тоа не треба да се обвинуваат наставниците, бидејќи тие сепак се трудат тоа да го изменат, туку виновна е инертноста на целиот систем, нестручноста и немањето желба малку да се излезе од утврдените обрасци. Не можеме ни сѐ да им струполиме на грб на родителите, бидејќи и тие се во недостиг на време, а прашање е и колку тие самите знаат.

player

Брлива јапонска скриена камера во лифт

Пострашно нешто од ова здравје. Не би сакале вам некој да ви направи ваква финта.

Детево ја дочека својата 1 минута на рагби натпревар и растури

Детево ја дочека својата 1 минута на рагби натпревар и растури

На родителите сега им стана јасно зошто малиот цела недела не излегува од својата соба и гледа тверкинг видеа на интернет.

Келнерката против детската количка

Келнерката против детската количка

Еј, имам една жена во супата!

Првиот голман што одбрани 3 пенали на ист натпревар во историјата на фудбалот

Првиот голман што одбрани 3 пенали на ист натпревар во историјата на фудбалот

Белгискиот голман Жан Франсис Жилет се запиша во светската фудбакска историја како првиот голман што одбранил 3 пенали на еден фудбалски натпревар.

Фантастична храброст

Фантастична храброст

Вечната борба на графити уметниците против полицајците отиде едно ниво погоре. Дечково дури и се потпиша на крај.

Зошто секогаш кога користите моторна пила треба да носите заштитни панталони?

Зошто секогаш кога користите моторна пила треба да носите заштитни панталони?

Фармерките нема да ве заштитат воопшто за разлика од специјалните панталони. Еве како функционираат специјалните панталони.

krio

Дали во иднина ќе се оживуваат мртвите? На светот постојат околу 270 луѓе коишто се крионички замрзнати!

Животот после смртта е нешто на што сите луѓе се надеваат. Самиот чин на смртта на нас ни е незамислив и тешко разбирлив. Луѓето на разни начини се обидуваат да се изборат со неизбежниот процес на стареење и смрт. Еден од начините, којшто науката сега за сега не го поддржува, е крионичкото замрзнување.

Закон реклама со еден земјоделец и неговиот бесен трактор

Закон реклама со еден земјоделец и неговиот бесен трактор

Нема да ви откриеме за што е рекламата за да не ви го расипеме изненадувањето.

iz

За приказните кои ќе ни ги кажуваат и на наредните избори (виц)

Ако победиме на изборите:
1. Ќе и ги осигураме чевлите на Пепелашка.
2. Ниту една убавица веќе нема да биде оставена да спие.

koms

Комшивката и студентот (виц)

Разговараат две сосетки.
– Кој е оној симпатичен дечко што сабајлево излезе од кај вас?
– Еден студент четврта година.

Жестоко: Таткото и ја направи на мајката НАЈСУРОВАТА можна шега разнесувајќи кукла која облечена како нивниот син

Жестоко: Таткото и ја направи на мајката НАЈСУРОВАТА можна шега разнесувајќи кукла која облечена како нивниот син

Шегата ги помина сите граници, а на лудаков не му е прв пат да и прави вакви скриени камери.

Типична слика пред зградите во кои се сместени мигрантите во Германија

Типична слика пред зградите во кои се сместени мигрантите во Германија

Германците веќе се каат што со раширени раце ги пречекаа мигрантите, а ова е само почетокот.

Роден на мотор и опериран од страв

Роден на мотор и опериран од страв

Акробации какви што ретко кој има храброст да прави со 200 килограми тешкото чудовиште со над 100 коњски сили.

Возрасни луѓе се опиваат прв пат во животот за да видат како е

Возрасни луѓе се опиваат прв пат во животот за да видат како е

Издржале најбурниот период од животот да не се испијанат и сега дојде време кога попуштија пред љубопитноста да ја видат и таа страна од нивната личност.

Водата одбрала погрешен човек во чиј дом ќе капе

Водата одбрала погрешен човек во чиј дом ќе капе

На дечкото му пукнал филмот и решил да се справи со водата како знае и умее. И направил лизгалка :).

Ненормален аргентинскиот навивач и 10 метри високата ограда

Ненормален аргентинскиот навивач и 10 метри високата ограда

Аргентинските стадиони се оградени со висока ограда за да не можат навивачите да фрлаат секакво ѓубре на терените, но ништо не е превисоко за ненормалните фудбалски фанови.

Задолжително погледнете: Инстант замрзнување жива риба со течен азот. А ПОТОА…

Задолжително погледнете: Инстант замрзнување жива риба со течен азот. А ПОТОА…

Колку и да изгледа неверојатно, ова е научно докажано и потврдено со безброј експерименти како овој на видеото.

Дечкото малку претерал со костимот за американскиот празник „Ноќ на вештерките“

Дечкото малку претерал со костимот за американскиот празник „Ноќ на вештерките“

Повторуваме: АМЕРИКАНСКИОТ празник „Ноќ на вештерките“.

Што прават луди Руси со топ зимно време?

Што прават луди Руси со топ зимно време?

Колку и да изгледа лудо, ова го прават свесно и за лична безбедност.

Дупнатата гума на велосипедот не е причина за да се доцни на училиште!

Дупнатата гума на велосипедот не е причина за да се доцни на училиште!

Браво за дечково! Иако цел автобус ученици му се смее, тој си го решил проблемот и шиба напред.

mr01

Дали ова е најстрашната проколната куќа во светот?

Внатре е толку страшно што мора да потпишете ополномоштување. Седумнаесеттата Врата во Тастин, Калифорнија се смета за најстрашната проколната куќа во светот од која се леди крвта во жилите. Со своите седумнаесет соби – секоја пострашна од претходната – на посетителите им се дава еден совет: за да избегате надвор, викајте „милост“. Откако ќе потпишете согласност, се спуштате во изопачениот ум на една студентка, Паула, додека нејзиното минато се враќа да ве измачува вас.

Смешната финта со лажицата, но со многу подобро финале

Смешната финта со лажицата, но со многу подобро финале

Смешен начин за насамарениот да дознае дека другарите цело време го зафркавале.

Кревачот на тегови малку се прецени

Кревачот на тегови малку се прецени

А толку е самоуверен што не му требаат ниту асистенти.

Како да се ослободите ако некој ви ги залепи рацете со селотејп

Како да се ослободите ако некој ви ги залепи рацете со селотејп

Многу криминалци користат селотејп за брзо да ги врзат и да ги замолчат жртвите, но има една финта која ќе ви помогне доколку се најдете во таква несакана ситуација.

Луд свет – видео направено од американските војници во Авганистан

Луд свет – видео направено од американските војници во Авганистан

Некои од војниците ја сфатиле бесмисленоста на војните што сеуште се водат насекаде низ светот, но заглавиле во американската воена машинерија.

Море кој го врти сообраќајниот метеж, јас имам работа, а имам и Лада

Море кој го врти сообраќајниот метеж, јас имам работа, а имам и Лада

Ненормалниот Русин реши да отиде малку офроуд :).

Неочекуван, но прекрасен и спонтан дует на улиците на Барселона

Неочекуван, но прекрасен и спонтан дует на улиците на Барселона

Уличниот музичар и непознатиот турист ќе се потрудат да ви го разубават денот. Дајте им шанса.

n (63)

Смешни слики #672

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 672-ри дел.

an02

Подвижните статуи на маж и жена секојдневно минуваат една крај друга, симболизирајќи ја трагичната љубовна приказна

Статуите почнуваат да се движат секој ден во седум часот попладне, се спојуваат во кратка прегратка, и потоа се разделуваат. По десет минути, движењето се завршува.