n06

Професор во средно на своите ученици им дава моќна лекција за привилегираноста. Задолжително погледнете, ќе научите многу!

Ако го читате ова, веројатно уживате во доста привилегии за кои можеби не сте ни свесни, бидејќи тие нешта ги примате здраво за готово. Тешко е да се разбере и доживее тоа, дури и за возрасните, но еден професор нашол прекрасен начин нагледно да им го објасни на неговите ученици. Не испуштајте ја оваа брилијантна лекција!

Клуб масичка која во 2 потега се претвора во трпезариска маса

Клуб масичка која во 2 потега се претвора во трпезариска маса

Генијален изум! Освен идејата, импресионира и современиот дизајн на двете маси.

Дечково успеа да ја импресионира својата девојка влегувајќи во шахта со главата надолу

Дечково успеа да ја импресионира својата девојка влегувајќи во шахта со главата надолу

Не беше импресионирана само девојката туку и целиот свет што го виде видеово. Браво!

Изиграа одлична партија пинг понг додека чекаа во лондонското метро

Изиграа одлична партија пинг понг додека чекаа во лондонското метро

Како вистински професионалци :).

muslimani

Жестоко: Муслиманите што живеат во Данска им испратија остра порака на Данците!

„Ние живееме во Данска 30 години, се плашевте од нас и не нарекувавте со секакви имиња. Дојде време и ние да излеземе на улиците и да ви испратиме јасна порака…“

Опасен карате нокаут

Опасен карате нокаут

Тинејџеров го покажа својот таен удар кој го вежбал дома со месеци.

Таткото го слуша чукањето на срцето на својот 21 годишен син во градите на друг човек

Таткото го слуша чукањето на срцето на својот 21 годишен син во градите на друг човек

Неговиот 21 годишен син несреќно го загубил животот во пожар во семејната куќа. Семејството собрало сили да ги донира неговите органи за да се спасат други човечки животи. Еден од спасените беше и човекот кој го добил срцето од 21 годишниот син. Оваа необична случка била желба на целото семејство, да го слушнат срцето на […]

Македонецот Илче живее во Чикаго и растура со своите хитови по Америка и Канада

Македонецот Илче живее во Чикаго и растура со своите хитови по Америка и Канада

Најголем успех му е 1 место на сингл листата на MTV Canada во 2013 година. Песната што ќе ја видите во продолжение му е заедничка со Блаже.

01

7 јадења за кои не сте знаеле дека потекнуваат од Кина

Кина е најстарата цивилизација со континуитет, така што воопшто не е за чудење тоа што некои кинески рецепти влегле во историјата. Некаде околу 300 г.пр.н.е. Кинезите станале вистински мајстори за тестенини, па така јадења слични на шпагети и пица веќе кружеле низ Азија. Во следниов прилог ви претставуваме некои современи прехранбени производи коишто влечат корени од кинеските јадења.

lda

Нервозен возач со Лада на патот

Се изнервира и збесна затоа што возачот што снима не му даде предност.

Момциве сакаа да му помогнат на некој ЧЕСЕН бездомник

Момциве сакаа да му помогнат на некој ЧЕСЕН бездомник

За да најдат чесен бездомник, едниот од нив се преправаше дека го губи паричникот. Што мислите, дали некој воопшто му го врати?

Американски етно бенд ја свири „Зајко Кукурајко“

Американски етно бенд ја свири „Зајко Кукурајко“

Убаво е кога ќе се слушне како нашето народно богатство освојува нови територии, но загрижува тоа што луѓево некој ги излажал дека ова е бугарска песна. Мораме под итно да се организираме и да се активираме на интернет, затоа што непријателите одамна се организирани и вршат пропаганда на сите страни.

ser (4)

Жената го испратила мажот да го прошета детето, но му почна турската серија (4 фото)

Погледнете како се снајде мажот и малиот да му е на свеж воздух и тој да си ја гледа серијата.

ribaa

Научниците прв пат успеаја да го снимат црниот морски ѓавол

Специјално опремено подводно возило во Калифорнија, сопственост на Институтот за истражување на еден аквариум, успеа за прв пат да направи снимка од мистериозната риба популарно наречена „Црн морски ѓавол“, која што живее на длабочина од 2000 метри. На предниот дел од главата рибите имаат светлечки рог, кој им служи да го привлечат пленот.

Двајца опасни јапонски жонглери прават трикови со традиционалната јапонска играчка кендама

Двајца опасни јапонски жонглери прават трикови со традиционалната јапонска играчка кендама

Играчката кендема се состои од чекан кој е вдлабнат од двете страни и топче кое е врзано со конец за чеканот. Уште во 17-тиот век Јапонците им ја давале играчката на децата, за да вежбаат око-рака координација.

Лада Нива со приколка со штици

Лада Нива со приколка со штици

Смешна сообраќајка во која никој не настрада освен возилото.

gradat

Што прават градежните работници кога ги плаќате од ден?

Кога мачката ја нема, глувците оро играат. Инаку играта се вика Џенга и ги комбинира вашите физички и ментални способности. Правилата се многу едноставни, но играта со тек на време станува многу тешка. Имате наредено кула од дрвени тули. Секој играч извлекува една тула и ја реди на врвот на тулата, со што се добива […]

l (21)

Животот во лондонскиот кварт Шордич (25 фото)

Британскиот фотограф Дуги Волес, кој и самиот некое време живеал во Шордич успеа преку фотографии да ни пренесе дел од секојдневието на луѓето во квартот Шордич во Лондон, каде што претежно живеат имигранти, сиромашни уметници и сите оние луѓе кои биле маргинализирани од општеството поради некоја причина.

Жестоко: Како живеат младите руски наркомани?

Жестоко: Како живеат младите руски наркомани?

Предупредување: Ова не е филм! Ова е суровата реалност и видеото може да ве вознемири! Симпатичната млада девојка, тинејџер, живее во еднособен стан заедно со тројцата нејзини другари, каде по цел ден се дрогираат. Веројатно не им преостанува уште многу живот со оглед на тоа што постојано користат исти шприцови и веројатно веќе имаат некоја […]

Како да фатиш риба со пластично шише?

Како да фатиш риба со пластично шише?

Стариов рибар ќе ви покаже еден интересен и едноставен трик кој секој може да го направи. Се што ви треба е едно пластично шише и малку леб.

Пијан Русин падна од 8-кат врз автомобил и преживеа

Пијан Русин падна од 8-кат врз автомобил и преживеа

Не само што преживеа, туку речиси и не беше посериозно повреден. Стана и си отиде :).

bik (48)

Девојки во бикини (56 фото)

Секси девојки во бикини кои ќе ви вратат убави спомени од летово.

vooci (39)

Гледај ме во очи 80 (57 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

pop

Попот што купувал моторна пила (виц)

Попот решил да ги сече тополите во дворот на црквата. Клисарот му рекол: Оди на пазар, купи една моторна пила, од тие руските на старо и јас ќе ги исечам.
Отишол попот и нашол еден што продава една моторна пила. Пред да ја купи го прашал:
– Кажи чедо, како се пали?

ser

Искрен муабет на таткото со дечкото на ќерката (виц)

Млад дечко вреска под прозорецот:
– Драга, ти си само моја!

l01

Срцезатоплувачка приказна за Лео, парализирано куче најдено на плажа во Тајланд

Кога сочувствителната патничка од Канада, Меган Пенман, го открила ова кутро кученце како ги влече неговите парализирани нозе на една плажа во Тајланд, знаела дека едноставно мора да му помогне, по секоја цена. Така започнала убавата и надежна приказна за кутрето Лео, параплегичниот скитник кој бил донесен во Канада, каде што нашол нов топол дом […]

lam01

Нормална барбика која ќе помогне девојчињата да се чувствуваат добро во своите тела

Жал ни е Барби, но во градот пристигна нова кукла, која е со пропорции кои навистина можат да се најдат помеѓу луѓето. Лемили е 19-годишна девојка која има тетоважи, пеги, стрии и кршени коски како и сите ние. Создателот на Лемили, Николај Лем, е на мисија на малите деца да им покаже дека и просечното […]

Вушу е боречка вештина која ги комбинира брзината и вештината во една неверојатна изведба

Вушу е боречка вештина која ги комбинира брзината и вештината во една неверојатна изведба

Вушу е традиционална кинеска боречка вештина и спорт кој го комбинира фул контакт пристапот на боречките вештини со прекрасна кореографска прецизност на балет. Движењата на спортистите се однапред испланирани, но тоа не значи дека е полесно од боречки меч. Всушност, кога ќе ги изгледате видеата, изгледа и потешко, бидејќи со едно погрешно движење и нештата […]

ig12

Неверојатна компанија детските цртежи и чкрапаници ги претвора во вистински играчки

Прекрасната компанија за играчки наречена „Бадсис“ е подготвена да ја прифати секоја детска чкртаница како идеја и да ја претвори во вистинска играчка за детето кое ја нацртало. А ако детето не може да изнајде свој сопствен дизајн, на веб страницата на компанијата се поместени најразновидни обрасци дизајнирани од страна на илустраторот Ехен Едмудсон, коишто […]

blu-3

Огромен, необичен графит на уличниот уметник Блу во Рим

Италијанскиот уличен уметник Блу само што ги завршил овие џиновски мурали врз две страни од една зграда во Рим. Во делата искористува 48 прозорци како усти и очи за 27 лица кои го привлекуваат вниманието на секој минувач. Можете да видите повеќе детали на неговиот блог, како и самите да се прошетате околу зградата со помош на Google Street View.